Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan győzzem le a félénkségem?

Hogyan győzzem le a félénkségem?

Figyelt kérdés

(Mielőtt leírnám a dolgokat elmondok néhány tudnivalót: introvertált vagyok, és ha valaki ismeri az mbti személyiség cuccokat infp vagyok. Lány, 18 év alatti)


Tehát... Interneten megismerkedtem néhány velem egykorú személlyel. Nagyon rendesek és kedvesek, viszont mindig én írok rájuk.. Ez nekem nagyon nehezemre esik mindig, mondhatni félek, hogy mi lesz a válasz pedig tudom, hogy nem fognak olyat írni ami rosszul esne. Olyan érzésem van, hogy csak udvariasságból írnak vissza, én viszont azért írok nekik, hogy ne érezzék magukat átverve vagy, hogy nem foglalkozom velük. Igazából már egy hónapja nem beszélünk mivel nekem elment az erőm írni nekik és félek, hogy nem érdeklem őket (ami valószínüleg igaz), ők pedig nem írnak.


Barátaim sincsenek, és szociális szorongásom is van. Próbáltam változtatni ezeken, de nem sikerült. Egyszerűen nem megy. Nem tudok barátkozni mert félek. Ha csak valaki kérdez valamit, egyszerűen egy hang sem jön ki a torkomon, pedig én meg szeretnék szólalni. Ezt egy álmohoz tudnám hasonlítani, amikor beszélni akarsz, de nem megy.


Ha úgy gondoljuk akkor vannak barátaim, de ők csak amolyan sulis barátok, akikkel iskolán kívül nem találkozok. Nem igazán tudok velük azonosulni, mert teljesen különbözők vagyunk, az egyetlen dolog az, hogy jó a humorunk. De ezen kívül semmi. Próbálok hozzájuk igazodni, ezalatt azt kell érteni, hogy amilyen hangulatuk van, nekem is olyan lesz, vagy sokkal jobban próbálok party arc lenni. De ezt nem tudom már sokáig csinálni. Sokszor átvertek már, és tudom, hogy nem kellene velük barátkoznom ez miatt, de félek elengedni őket, mert ha ők nem lennének, akkor én lennék a "fura lány" az osztályból aki mindig egyedül van.


De visszatérve az eredeti kérdésre, a félénkséget és a szorongást ki fogom nőni egyszer? Addig is van rá valami mód, hogy legyőzzem? Köszönöm a válaszokat előre is!



2022. márc. 20. 00:28
 1/1 Dzsoki ***** válasza:
Igen,a félénkség és a szorongás kinőhető. Akár már holnap,ha valaki kérdez valamit,akkor vegyél egy nagy levegőt,fújd ki,így már meg is könnyebbültél egy kicsit. Így már meg tudsz majd szólalni. Továbbá,valamelyik csapat sportban csak jó vagy. A közösség,rá fog kényszeríteni a beszédre!
2022. máj. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!