Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A lelkileg negatív, önbizalomb...

A lelkileg negatív, önbizalomból és egóból nem gazdag vagy csak stresszes emberek miért hajlamosak felvenni ilyen vallásokat?

Figyelt kérdés

Miért hajlamosak lelki békét kereső vallásokat felvenni? Pl.: kereszténység több ága, szúfi iszlám, zoroasztrianizmus, buddhizmus, taoizmus stb. Én is ilyen vagyok. Eléggé negatív gondolkodású vagyok, megőrjít a mókuskerék, a stressz, a csalódás és voltak korábban traumáim is. Ebben találtam menedéket. Elsősorban keresztény vagyok, de a manicheizmus is közel áll hozzám és az összes vallást tisztelem és értékesnek tartom, különösen az elvont filozófiákat és vallásokat. Másrészt néha nagyon jó érzés egy szerzetesnek vagy papnak kiönteni a szellemem és lelkem.


Más hasonló embereken is ezt vettem észre. A legtöbben ők is keresnek maguknak valamilyen olyan vallást, filozófiát vagy hitet, ami válaszokat ad a lelkükkel, belső szellemükkel kapcsolatos kérdésekre.


Miért van ez nagy általánosságban? Azért, amiért nálam is?



2022. márc. 20. 11:15
 1/2 A kérdező kommentje:
Manicheus templom pedig sajnos itt ma már nincs, csak Kínában, meg Ázsiában vannak. Régen itt is volt, de sajnos mindet ledózerolták.
2022. márc. 20. 11:18
 2/2 anonim ***** válasza:
Azért, igen. Széles látókör, Üdv a klubban, fam!
2022. ápr. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!