Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mihez kezdjek 32 évesen az...

Mihez kezdjek 32 évesen az életemmel?

Figyelt kérdés

A tanulás mindig is nehezen ment nekem diszlexia diszkalkulia diszgráfia miatt, kész rémálom volt az iskola. 2012 elött asztalosnak tanultam a szakközép iskolában, de 4 év után otthagytam a sulit, meg untam, így nem fejeztem be. Szüleimmel élek, teljesen más életformát folytatok mint a kortársaim. Sokmindent nem tudok a világ dolgairól. Van egy kis autizmusom is depressziós és negatív vagyok, szorongok az emberektől, kerülöm őket, és a helyzeteket, zárkózott vagyok. jelenleg nincs munkám otthon vagyok a 4 fal közt, nyugdíjas életét élek, és tudom, érzem ez nem jó így, még fiatal vagyok elöttem az élet. Szeretnék változtatni. 2019-ben ismét beiratkoztam az asztalos iskolába felnőtt képzésre. De nem bírtam sokáig 3 hétig jártam aztán otthagytam, a tanulás miatt is, meg elment a kedvem. Szóval itt vagyok 32 évesen egy nagy darab szarnak érzem magam és az életem. Irigylek másokat, akik megtalálták a számításukat és boldogok. Arra is rájöttem hogy a fejlődéshez tanuláson keresztűl vezet az út. De ha nekem nem megy a tanulás mit csináljak?! Kinéztem egy jónak tűnő szakmát az IT területén, ami úgy talán érdekelbne is. Csak abba is belevetni magam.. Nem tudnám rá szánni magam. A rendszergazda szak lenne az amit kinéztem. Utána néztem miket kell tudnia egy rendszergazdának, és rengeteg minden van, el is ment a kedvem. Emellett angolt is kéne tanulni. Az angol tudásom jelenleg 0.

Van egy targonca vezetőim de rájöttem időközben hogy nem akarok targoncázni mert baromi nagy felelősség. Ráadásul nem akarok egy sötét hideg raktárba sem dolgozni. Szóval mihez kezdjek? Szeretnék már önállóan élni szüleimtől függetlenül és külön, szeretnék új barátokat is. Már fejbe megvan hogy hova költözhetnék, de nincs pénzem és nem vagyok olyan helyzetben h önállóan irányítsam az életem


2022. ápr. 22. 09:33
 1/4 mindentudó99 ***** válasza:
Az rendben vagy hogy nem akarsz tanulni különösképpen én se voltam oda érte. De mi gátol meg abban hogy dolgozz? Úgy képzeled el az életed hogy a szüleid eltartanak?
2022. ápr. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem. Tudom ők sem élnek örökké, valamit ki kell találnom.. Amik vannak munkák ezen a szinten amik számomra elérhetőek azok nekem nem tetszenek, vagyis nem szívesen csinálnám
2022. ápr. 22. 20:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Próbálj meg pszichológushoz menni, akár SZTK-ban is, az segíthet a szemléleted átformálásán. Vagy kezdj el akármit dolgozni, amit, ha nem is szívesen csinálnál, de legalább képesnek éreznéd rá magad. Például menj el postai kézbesítőnek, csak a levelet kell bedobni a megfelelő postaládába, vagy menj el portásnak, csak ülni kell, és egyszerű kérdésekre válaszolni, két bites ember is képes rá. Ebből tudsz akár pszichológust is fizetni magadnak. Aztán ki tudod találni, hogy mi érdekel, és el tudsz kezdeni tanulni, és jobb állásokat kapni. Illetve elhinni magadról, ha megpályázol egy kicsit összetettebb állást, akkor is képes lehetsz ellátni, és felvennének rá.
2022. máj. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerinted hányan csinálják szívesen a munkájukat?!?! Az ember pénzért dolgozik nem azért mert jó móka! Ha ennyire balfa$zul állsz a dolgokhoz mégis mit vársz?! Az asztalosok jól keresnek érdekes a munkájuk és talán úgy is működik hogy az iskolákat végig bukdácsoltad.

Ha nem embereled meg magad és ennyire kényelmesen kezeled a dolgokat akkor utcára fogsz kerülni öreg korodra. Hajléktalan leszel 20-30 éven belül!

2022. máj. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!