Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit kezdjek az életemmel így...

Mit kezdjek az életemmel így 20 évesen?

Figyelt kérdés

Tavaly szeptemberben kezdtem az egyetemet egy vidéki jogi karon. Az első félévet sikeresen abszolváltam, bár már ott is voltak problémáim, valahogy összehoztam. Most azonban teljesen motiválatlannak érzem magamat, mindjárt itt a vizsgaidőszak, és tanulni alig-alig sikerült. Nem is értem, hiszen középsuliban soha nem volt gondom a tanulással, az eredményeim is mindig jól voltak (bár inkább a sok magolás segített ehhez hozzá), most pedig egyszerűen nem tudom rávenni magamat. Ami azt illeti, sokszor felmerült már hogy én nem vagyok alkalmas egy ilyen nehéz szak elvégzésére, nem csak részemről, de a tanáraim és az iskolatársaim részéről is, de sajnos nem hallgattam rájuk. Utólag visszatekintve már látom, hogy amit akkor rosszindulatnak érzékeltem, az csak intés volt, tehát nem észkeltem az intő jeleket. Azért gondolkodtam így, mert általános iskolában ugyanúgy visszahúztak volna a gimnáziumtól, még fejlesztőpedagógushoz is járnom kellett, ennek ellenére végül mégis lett egy tök jó érettségim, ezen pedig nagyon felbuzdultam. Azonban most hogy itt vagyok álmaim szakán, és kudarcot kudarcra halmozok, nincs kedvem órákra járni, és mint mondtam, a közeledő vizsgák felkészülésében sem erőltettem meg magamat. Sajnos van egy súlyosabb mentális problémám is, amiről azt hittem hogy tünetmentes maradok, de most kezd visszafurakodni az életembe, és már ettől nagyon rosszul érzem magamat. Már több dolgon is gondolkodtam egyébként, például nagyon érdekel a szociális munka szak, mert az életem az emberek segítése, viszont a szüleim abban nem támogatnának, mert ők nagyon szeretnének belőlem jogászt faragni, arról nem is beszélve, hogy félek, a mentális betegségem ebben meg fog akadályozni. Sajnos nagyon tanácstalan vagyok, mert a szüleim borzasztóan elfogultak a képességeimmel kapcsolatban, és nem is jártak soha egyetemre, így ők nem fogadnák el ha csak úgy feladnám, rajtuk kívül pedig senki sincsen aki tanácsot tudna adni. Ti mit tudnátok tanácsolni? Alább mellékelem az én elképzeléseimet szavazásban, már az is óriási segítség lenne ha választanátok hogy szerintetek melyik lenne a legjobb döntés :) Ne haragudjatok hogyha nagyon önsajnáltatósra sikerült a kérdésem, és túl hosszú lett, csak most tényleg kicsit el vagyok kenődve, mert nagyon tanácstalan vagyok, és eszméletlenül hálás lennék ha segítenétek dönteni❤️❤️

Előre is köszönöm a válaszokat!😊

20/L



2021. máj. 5. 20:44
A kérdező szavazást indított:
Passziváltassak egy évet, és addig munka mellett jobban kiforr, hogy mit is akarok
Folytassam tovább ezt a szakot, és most próbáljak meg belehúzni a tanulásba
Hagyjam ezt a szakot, és pótfelvételin pályázzak meg egy másik, könnyebb szakot
Hagyjak fel az egyetemmel végleg és menjek el dolgozni
25 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Az nem játszik, hogy kiiratkozol, dolgozol, és kitalálod mit akarsz?


H ne fogyjon az állami éveid.

2021. máj. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem passzivátatnod kéne, de ez csak az én véleményem, és mivel nem ismerelek személyesen nem tudhatom neked mi lenne a legjobb.

Nekem is van mentális betegségem, amit most nyáron akarok egyensúlyba hozni egy pszichiáter segítségével, utána kezdem az egyetemet. Viszont ha érzem magamon az érzelmi instabilitást, akkor nem kezdek bele az egyetembe, mert nálam azért vannak gondok pl. szuicid hajlam.

Ha egy évet kihagysz, amit magadra fordítasz, hidd el, nem fogod megbánni. Meg is térül makd később. Ilyeneket meg ne beszélj be magadnak, hogy nem vagy jó képességű, mert az vagy, ha bekerültél, csak motiváció kell neked a tanuláshoz. Nem akarok tippelgetni, se kérdezni a betegségeddel kapcsolatban, de gyanítom, hogy valami olyan, ami hatással van az önértékelésedre és a motivációdra.

Keress egy szuper pszichológust/pszichiátert (a probléma súlyosságától függően), és együtt lépjétek át ezt az akadályt. Esetleg abban a passzív évedben rájössz arra is, hogy mit is akarsz csinálni legszívesebben, és átjelentkezhetsz máshová.

Kitartást kívánok, bárhogy is alakuljon az életed! ❤️

2021. máj. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vélemény, de egy kérdés, amin érdemes elgondolkodnod, talán segít:

Jelenléti oktatásban elég motivált lennél?


Én is elsős vagyok, és most kicsit én is hullámvölgybe vagyok a motiválatlanság miatt, amiből épp kifelé lábalok. Nekem az elején volt jelenléti, és biztosan tudom, hogy érdekel, képes vagyok rá és ezt szeretném csinálni. Viszont jelenleg lusta vagyok és nem tudok semmit. Sok ismerősöm nehezen tudta megítélni a szakát emiatt az oktatási forma miatt. Ezen gondolkozz el, hogy vajon változhat-e a hozzáállásod/teljesítményed.

2021. máj. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Én is átestem most ebben a félévben.Csak egésznap beadandóztam,meg tanultam a zh-ra,azt meg is lett az eredménye.Elégé magam alá kerültem 2 bukott zh után és ott akartam hagyni a szakot.Most utólagosan passziváltattam és elmentem phszihológushoz.A passziváltatás jó ötlet,én is az csináltam.Utánna van időd eldönteni merre szeretnél tovább haladni
2021. máj. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én hasonló helyzetben vagyok, csak mérnökin. Szeretem a szakom, a kinézett egyetemen vagyok, de nem megy most, pedig nem nehéz. Egyszerűen nem értem mi lehet a gond.


Bocsánat, tudom hogy nem nagy segítség, csak mondom hogy nem vagy egyedül. Sok sikert! ❤

2021. máj. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát, mindegyik nagyon hasznos volt, még az is aki csak a tapasztalatai írta, legalább megnyugtat hogy nem csak én vagyok így❤️❤️ Egyébként igen, én is gondolkodtam azon hogy ennek az egésznek az online oktatás az oka, mert év elején, mikor még jelenléti volt, kicsit motiváltabbnak éreztem magamat. Úgy döntöttem megpróbálok kicsit belehúzni a tanulásba, és ugyan még így is lesz nem teljesített tárgyam, de az épülőseket lehetőleg behozom😊 Egyébként pszichiáterhez sajnos nekem is kell járnom, talán az is volt a gond, hogy mostanában őt és a gyógyszereket is elhanyagoltam pont most.

Viszont nektek is kitartást!❤️

2021. máj. 6. 09:03
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert, biztos menni fog!😊
2021. máj. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a passziválás jó ötlet. Sokan mondják, hogy hülyeség, csak elodázod vele a problémát, ezzel feladod stb., de szerintem nem egy rossz dolog, ha közben kihasználod a rendelkezésre álló szabad időszakot. Én is passziváltam a jelenlegi félévemet pedig most végeztem volna az egyetemen és már nem lett volna sok vissza. Egyszerűen azt éreztem, hogy nem lennék képes normálisan végigcsinálni és inkább halasztok, majd a következő félévre összekapom magam és menni fog. Nálam abszolút az online oktatás hozta magával a problémákat, mert előtte soha nem voltak ilyen jellegű problémáim mint most. Imádtam a szakot, szerettem tanulni, tök jó eredményeim voltak. Viszont a második online félév végére már kb. nulla motivációt éreztem, semmihez nem volt se kedvem se energiám, utáltam az egészet, fogalmam nem volt mit csinálok vagy mit akarnék csinálni, nem tudtam koncentrálni semmire stb.. Minden nap csak részt vettem az online órákon, tanultam, beadandót írtam stb., majd lefeküdtem aludni és ennyi. Ugyanúgy törekedtem a jó eredményekre, viszont közben nem volt meg az egészséges egyensúly az élet és tanulás között, mint korábban a jelenléti oktatásban. Gyakorlatilag nem is találkoztam és beszélgettem senkivel sem személyesen, nem is nagyon hagytam el az otthonom, nem is nagyon foglalkoztam mással, csak ültem a gép előtt, tanultam és tanultam. Ezt hosszú távon nem lehet csinálni. Úgyhogy most próbálom kihasználni ezt az időszakot, tanulok, szakdogát írok és közben elkezdtem újra foglalkozni a hobbimmal, mozogni és próbálok a barátaimmal is több időt együtt tölteni.
2021. máj. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
98%

Ez kamu, mármint az a rész, hogy képetelen vagy akármilyen szak elvégzésére is.


Megfelelő motivációval és időrászánással bármi elvégezhető, ha legalább átlagos szintű az inteligenciád.


Általánosban én voltam a legrosszabb matekból az osztályoból. Sokszor behívták anyukákat és egyszer meg is akartak buktatni, de végül átengedtek.


Majd gimnáziumban is ez volt, hasonlóan 2-es voltam. Fizikán meg csak azért csúsztam át, mert a tanár senkit sem akart megbuktatni. Még felelés közben is súgott ha látta, hogy nem megy.


Mégis egy mérnöki szak vége fele járok.

2021. máj. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!