Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » "Meghalok" a zenéért, miért?

"Meghalok" a zenéért, miért?

Figyelt kérdés

Ha új album okat hallgatok, legtöbbször mindig van egy szám, vagy a számban egy refrén ami annyira megfog, hogy amikor megszólal, úgy érzem összeszorul a szívem. Ezeket a számokat pár százszor meghallgatom, és aztán szép lassan elmegy a varázsa és le megy a többi szintjére (nem úgy, hogy többet nem hallgatom, csak nem lesz ANNYIRA különleges). Legutóbb egy zenekar koncertjén voltam, aminek régebben rengeteg ilyen nagyon megfogós száma volt. És ott a koncerten, úgy éreztem összesek, annyira megérintett az egész. El sem tudom képzelni, hogy mi lenne, ha egy frissen "megfogott" számot hallanék koncerten...Érez valaki még ilyet? Vagy van ennek valami tudományos alapja?

pl: http://www.youtube.com/watch?v=C32ETlSy8hM (2:45)

http://www.youtube.com/watch?v=EZKcyYKkwUA


2010. szept. 16. 20:39
1 2
 1/13 anonim válasza:
37%

Korpiklaani!!!!!!!!!!!

Ensiferum:)))) jössz heidenfestre?

2010. szept. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem ez a kérdés, ne térjünk el a tárgytól pls:D. (Ki kell hagynom, messze van, ez még nem is lenne baj, de pénzem sincs most nagyon :S)
2010. szept. 16. 20:49
 3/13 anonim ***** válasza:
Velem is van így. Igazából ezt a zenét pl nem ismerem, de gondolom ez nem lényeg. Úgy általában szólt a kérdés. Tudományos vonatkozásról nem tudok. Nekem tök jó érzés ha találok hasonló dolgokat, amiket én gondolok, és alapból nagyon muzikális vagyok, és a kettő összekötve egy orgia :)
2010. szept. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ja, 18/L.
2010. szept. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Pontosan :). Már kétségbe voltam esve, hogy én vagyok rosszul összerakva :D. 16 F
2010. szept. 16. 20:55
 6/13 anonim ***** válasza:
Ezt a zenét tehénfejés közben kell hallgatni?
2010. szept. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok. Mondjuk én alapvetően jobban meghatódok valamilyen zenére mint bármi másra. Ha hallgatok valamit amit szeretek sokszor nem is tudok másra figyelni bármit is csinálok és csak nézek ki a fejemből és éneklem vagy csak tátogom a szövegét. Nem egyszer fordult elő hogy hallgattam valami új számot, és egyszerűen úgy megérintett hogy sírtam rajta, vagy előjött bennem valami nagyon fura érzés amit mintha már éreztem volna tiszta dejavum lett tőle...de én amúgy is olyan vagyok ha halok egy szép számot akkor sírva is fakadhatok...főleg ha még igaz is rám, mintha rólam szólna/nekem írták volna.

Érdekes dolog ez mert pár éve nem ilyen voltam. :)

17/L

2010. szept. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én ugyanilyen vagyok. Egyszer kell csak odafigyelnem és utána 6 hónapig semmi mást nem hallgatok. Komolyan.
2010. szept. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele, nyugodj meg..
2010. szept. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Sokan így vannak vele, többet között én is :)

Ésss KORPIKLAANI<3333

2010. szept. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!