Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Más is ézi azt, mintha a...

Más is ézi azt, mintha a 10-15 éves kora kiesett volna?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy szinte semmire sem emlékszem a 10-15 éves korom közötti időszakból, csak azokra, amik az iskolával vannak összefüggésben, de azokat sem tudom pontosan, hogy mikor hány éves voltam, csak akkor, ha kiszámolom, hogy kb hány éves lehettem egy adott esemény történtekor.


Láttam itt olyan kérdéseket, hogy "Hány évesen volt az első menstruációd?". Mondjuk én nem nő vagyok, de ha megfeszülök sem tudnám megmondani azt, hogy hány éves voltam, se azt, hogy hanyadikos az első éjjeli ejakulációkor. Másokat meg látom, hogy kommentelnek, hogy 12-13 évesek voltak.


Ahogy nézegetek családi képeket, nagyrészüket nem tudom felidézni, hogy mikor készült, sőt sok kép esetében arra sem emlékszek, hogy egyáltalán készült olyan kép.


10-15 éves korom körül elolvastam pár könyvet, mostanában újra a kezembe vettem néhány könyvet, és az olvasásuk közben azt érzem, mintha már olvastam volna, de nem tudom, hogy mikor.


Nem tudom ezzel van e összefüggésben, de nagyon rossz a név, és arcmemóriám is. Ha valakit nem látok egy évig, akkor már nem ismerem meg akkor sem, ha korábban naponta találkoztunk, de ezt valamennyire tudom kezelni, utána rövidesen beugrik, hogy ki az.

Középiskolában minden nyáriszünet után azt éreztem, hogy lett pár új osztálytársunk, de ugyanazok voltak.


Másnak vannak ilyen érzései? Lehet valahogy fejleszteni az arcmemóriát?



2022. máj. 11. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2022. máj. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem.


Elég sok emlékem van abból az időből.

2022. máj. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Te traumatikus időszakon mentél át azokban az időkben. Nem akarsz emlékezni.
2022. máj. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem történt velem olyasmi. Szeretnék bizonyos dolgokra emlékezni, de nem tudok.
2022. máj. 12. 15:10
 5/6 anonim válasza:

Én szinte alig emlékszem 10 éves korom előtti éveimre, sok minden kiesett. A 10-15 elég halvány nálam is. A könyvekkel kapcsolatban nagyon jó a memóriám a tanulásban is jó. Azt viszont ritkán tudom felidézni, hogy mit csináltam tegnap. A névmemóriám nagyon jó, de az arc nagyon rossz. Nem ismerem fel a szomszédaimat ha éppen nem a saját házuk előtt tartózkodnak. Régen az osztálytársaimat sem tudtam felismerni. Ez később az egyetemista éveim alatt picit javult, de nem túl sokat.

Azt soha nem tudtam, hogy azért lehet e rossz a memóriám mert nem érdekelnek annyira az emberek (nem vagyok társasági lény) vagy fordítva. -Azért kerülöm az embereket, mert úgysem tudom őket megkülömböztetni egymástól. Nekem azt tanácsolták, hogy nézzek az emberek szemébe ha beszélek hozzájuk mert az segít megjegyezni az arcukat. Kipróbáltam, de sokkal rosszabb, mert ha úgy érzem valakit megjegyeztem, hirtelen mindenkiben azt az embert látom. De akár órákon keresztül képes vagyok nagyon jókat beszélgetni bármelyik nem felismert ismerősömmel. Ritkán sikerül kiderítenem ki volt az akivel beszélgettem.

2022. máj. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én látom magam előtt az emlékeket.
2023. máj. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!