Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Elegem van a szomorból!...

Pro Patria kérdése:

Elegem van a szomorból! Elegem van, hogy mindenhol a fájó emlékekbe, sikertelenségekbe, hasztalanságokba és bántásokba ütközök! Nem akarok tovább szomort, nem akarok még fájdalmat! Mit tegyek? .

Figyelt kérdés
2010. szept. 17. 23:06
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Na igen... törjek a felszínre, lépjek tovább. De ez is az a kategória, amit könnyebb kimondani, mint megtenni... Az élet nem egyszerű, támogatás, vagy segítség pedig ritkán van.
2010. szept. 18. 12:31
 12/14 anonim válasza:

Mondanii könnyű, megtenni nehéz... Igazad van! én is átéltem, az idő majd mindent megold, hidj nekem, én több mint 3 éven keresztül szenvedtem egy szakítás miatt, depresszióba estem, ez alatt szinte senkivel nem beszéltem se barátok se társaság se szülők, mindenkitől csak azt vártam, hogy hagyjon békén, hadd maradjak a szobám falai között a bánatommal az emlékeimmel, azzal a szenvedéssel amit egy kegyetlen lánynak köszönhetek. Ennél jobb önismereti tréninget el se tudok képzelni, csak az a gond, hogy egy ilyen után senkit nem fogsz tudni közel engedni magadhoz, mert minden percben rettegni fogsz, hogy mi van ha megint összetörik a szíved? Félsz, ami természetes... hidd el ami a szomorúság után jön az mégrosszabb... az nem más mint a céltalanság üres szürke hétköznapokkal.

Tulajdonképpen a szakítás utáni folyamat a következő:

-Fájdalom, mert hiányzik az akiben azt hitted hogy megtaláltad a társadat, a másik feledet. Ezzel egyidőben minden erőddel megpróbálod visszaszerezni.


-A hiányérzet megmarad de lassan lemondasz a gondolatról, hogy valaha is ti újra egy párt alkossatok.


-A hiányérzet megszűnik és az ez idő alatt lenyelt keserűség gyűlöletbe megy át ami a volt párod ellen irányul, na ekkor jó úton haladsz, kezded visszanyerni azt az egészséges értékrendet amit önbecsülésnek nevezünk.


-A gyűlölet megszűnik és kezded összerakni önbecsülésed darabjait amit valaki szilánkosra tört


-Az önbecsüléstől a magabiztosságig elég hosszú az út, de soha többé nem fogsz teljesen megbízni senkiben, bár jó érzés de túl nagy a kockázat és ezzel a tudatalatti is tisztában van, így ez már nem akarat vagy idő kérdése.


Tehát egy szóval válaszolva a kérdésedre: VÁRJ


De addig is nézd meg Csernus Imre videóit a youtube-on, sok okos dolgot mond...

2012. ápr. 9. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Mondani könnyű, megtenni nehéz... Igazad van! én is átéltem, az idő majd mindent megold, hidj nekem, én több mint 3 éven keresztül szenvedtem egy szakítás miatt, depresszióba estem, ez alatt szinte senkivel nem beszéltem se barátok se társaság se szülők, mindenkitől csak azt vártam, hogy hagyjon békén, hadd maradjak a szobám falai között a bánatommal az emlékeimmel, azzal a szenvedéssel amit egy kegyetlen lánynak köszönhetek. Ennél jobb önismereti tréninget el se tudok képzelni, csak az a gond, hogy egy ilyen után senkit nem fogsz tudni közel engedni magadhoz, mert minden percben rettegni fogsz, hogy mi van ha megint összetörik a szíved? Félsz, ami természetes... hidd el ami a szomorúság után jön az mégrosszabb... az nem más mint a céltalanság üres szürke hétköznapokkal.

Tulajdonképpen a szakítás utáni folyamat a következő:

-Fájdalom, mert hiányzik az akiben azt hitted hogy megtaláltad a társadat, a másik feledet. Ezzel egyidőben minden erőddel megpróbálod visszaszerezni.


-A hiányérzet megmarad de lassan lemondasz a gondolatról, hogy valaha is ti újra egy párt alkossatok.


-A hiányérzet megszűnik és az ez idő alatt lenyelt keserűség gyűlöletbe megy át ami a volt párod ellen irányul, na ekkor jó úton haladsz, kezded visszanyerni azt az egészséges értékrendet amit önbecsülésnek nevezünk.


-A gyűlölet megszűnik és kezded összerakni önbecsülésed darabjait amit valaki szilánkosra tört


-Az önbecsüléstől a magabiztosságig elég hosszú az út, de soha többé nem fogsz teljesen megbízni senkiben, bár jó érzés de túl nagy a kockázat és ezzel a tudatalatti is tisztában van, így ez már nem akarat vagy idő kérdése.


Tehát egy szóval válaszolva a kérdésedre: VÁRJ


De addig is nézd meg Csernus Imre videóit a youtube-on, sok okos dolgot mond...

2012. ápr. 9. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló, igazad van. Én 2-2,5 év után valahol a második és harmadik pont között vagyok újabban...
2012. ápr. 9. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!