Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi van velem, miért nem tudok...

Mi van velem, miért nem tudok felépülni agyilag?

Figyelt kérdés

16/L vagyok,de valami akkor sem stimmel. Én semmiben sem találom meg az egyensúlyt, az életem már az értelmetlenség szakadékában ingadozik. Nem tudom mit kell ennem, nem tudom mikor kéne aludnom, nem tudom mit akarok az életemtől és azt sem tudom, hogy miért jutottam ide. Én egy kiegyensúlyozott, intelligens, normális gyerek voltam, valami történt, de nem tudom, hogy mi.


A suliba belevagyok betegedve, mert tudom, hogy bármikor felszólithat a tanár és felelnem kell, ugyanakkor nem tudok a tanulásra koncentrálni, túl sok gondolat van a fejemben. A táplálkozással kapcsolatban: nem érzem már a határokat, nem is nagyon érzem a telitettséget, olyan mintha az étel csak átmenne rajtam. Aludni többet kellene, mert fáradt vagyok, de mégsem tudom lefektetni magam, mindig éberséghetnékem van.

Nem tudom mi van velem.

Ezenkivül valahogy amit akarok nem illik azzal össze amire képes vagyok. A múlt héten naponta jártam sportolni és szigorúan csak egészségesen táplálkoztam, de igy nem vagyok boldog. Viszont ha kicsit lazábban veszem az életem akkor sem vagyok boldog, mivel bár jó érzés filmet nézni és közben eszegetni, de mégsem hasznos. És én már nem tudom mit válasszak.


Valaki megérti ezt ?


2010. szept. 19. 15:17
 1/5 anonim ***** válasza:

én megértelek, mivel én is ugyanilyen helyzetben vagyok. A suli, az evés, az alvás, a sport ... minden stimmel.

Viszont tudom, hogy ez nálam csak egy depresszió-szerűség, aminek valamikor be kell fejeződnie (még akkor is ha teljesen reménytelen vagyok ... ).

Olyan ez mintha egy gödörbe esnél. Nagy erőlködéssel ki tudsz mászni, de a gödör aljáról nem látod, hogy mi van kinn ... hogy van-e ott egyáltalán valami. Mert, ha nincs ott semmi, akkor minek erőlködni? Nem is kell kimászni...

Na .. erre nem szabad gondolni. Mászni kell akkor is ha nagyon szar. Szóval hajrá neked (és magamnak)!

2010. szept. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nem múlik el, keress fel egy pszichológust, ő segíteni tud ezen felülkerekedni.
2010. szept. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

(az első vagyok)

17/f -> szóval nem terhes kismama, drogos vagy alkoholista vagyok. Sima korodbeli..

2010. szept. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kialakuló félben lévő személyiségnél - szerintem - ezek nem súlyos problémák.

Szerintem annyi a "kulcs", hogy igenis odafigyelsz Magadra egy kicsit jobban.

Ez nem jelenti azt, hogy úgy kell élned, mint egy "Szentnek", de rá kellene valahogy érezned a kényes egyensúlyra, - amely hosszútávon válik számodra kifizetődővé.

Próbáld megtalálni a mozgás, a pihenés fajtáinak egészséges arányát, módjait. Ha jól végzed a dolgodat, a sporttevékenység után az elégedettségnek egy olyan formáját fogod érezni, amilyen formáját eddig még nem ismerted.

Sok sikert kívánok!

2010. szept. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A legelső és legfontosabb szabály: tanuld meg kikapcsolni a számítógépet!!! De most komolyan!

Csak elhatározás kérdése az egész, de egyébként szerintem sem súlyos még a probléma, tini vagy, ez is közrejátszik!

2010. szept. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!