Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit szóltok milyen emberek...

Mit szóltok milyen emberek vannak? Bővebben első kommentben

Figyelt kérdés
2010. szept. 20. 08:55
 1/6 A kérdező kommentje:

37hetes kismamaként elmentünk a párommal még pár apróságot megvenni az Ikeába(kád,ágynemű).Kezünkben a babakád,(tudható volt ezáltal h kismama vagyok,már látszott is a hasam)este fél 10kor jöttünk haza a 3as villamossal az Örsről Kőb.alsóig onnan vonattal a Kökiig(kökin vettem észre h nincs meg). Erre keresem a pénztárcámat,meg pakolok el itthon a táskámból s nincs meg a pénztárcám.

Másnap reggel 9kor visszamentünk az áruházba h hátha ott hagytam mikor kaját vettünk de nem találták.Talált tárgyaknál se találták meg:(

Teljesen kiakadtam hisz szülés visszatartót szedtem h ne induljon be a szülés,bármikor elindulhatott volna.

A pénztárcában benne a személyim,taj kártya,némi pénz,bankkártya,meg a párom fotója,meg a jegygyürűnk elkészülési/gari papirja,meg Mekis kártyák(anyué,enyém,páromé tele ponttal)IKEA kártya,meg egy már bevont 1000ft-os amit eltettem emlékbe/tudjátok csik nélküli/...A pénztárcát ráadásul külföldön vettem amikor összejöttünk tehát emlék!Itthon nem is láttam még olyat.

S azóta se lett meg.Ez a negatív fele.

most a pozitiv fele a sztorinak:

Pár napon belül édesanyám kapott iwiw-en egy üzenetet,miszerint talált egy pár személyes adatot tartalmazó kártyát amiből kideritette h én vagyok a lánya(anyunak az én fotóm is fent van iwiwen melyről felismert az illető). Ezután irt neki üzenetet meg felhivta(szolgáltatótól megtudta a számát) s találkoztak.Akkor elmondta h a házukba köb.alsónál vhol bedobták a kártyáimat.Sok minden előkerült de a bankkártyám meg párom fotója nem:(( (azt is ajiba kaptuk a fotóstól)

2010. szept. 20. 09:10
 2/6 anonim ***** válasza:

És mi a kérdés?

Még szerencsés is,mert visszakapott pár dolgot..

Tőlem is loptak már el ilyen dolgokat,és én még a személyimet sem kaptam vissza..

Az igazság az,hogy egyszer a TV-ben hallottam amikor egy "nyugdíjas" zsebtolvaj mondott.

" Azt,hogy egy embertől el tudják lopni a pénztárcáját,telefonját vagy bármi egyebet azért csakis a sértett tehet..Ha jobban figyel,ha óvatosabb,ha kevésbé ad okot a lopásra,akkor nem tudják ellopni a dolgokat..De a tolvajoknak kincsesbánya az amikor a fiatalok hátuk mögött hordják a táskát,vagy a zsebükből kikandikál a telefon..

Én megtanultam a leckét,és azóta,hogy tudatosan rakom el a fontosabb dolgaimat,nem is loptak el tőlem semmit..

Előbb nekünk kell védekezni,felkészülni erre,és nem adni esélyt a tolvajoknak..

2010. szept. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az az érdekes hogy a pénztárcámat ellopták(kb 3ezer ft értékű) mig a mellette lévő kb 30ezres telt otthagyták. (SE K530)... S szarul esett nagyon mert kismama voltam.Azóta már megszületett a lányom,de mi van ha nem kerül elő a kedves fiatal révén s idő elött akar jönni a lányom? Hogy bizonyitom hogy van taj kártyám meg egyebek? Az utolsó hónapban már a kiskönyvem is magammal hordtam hogy mi van ha beindul a szülés s menni kell a kórházba.
2010. szept. 20. 09:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Semmi nem lett volna.Mivel a kórházban már vártak,függetlenül,hogy tajkártyával vagy kiskönyvvel mentél volna..Az orvosod is ismer,és akkor is megszültél volna ha nincsenek nálad ezek a papírok.Én például semmit nem vittem magammal még személyit sem amikor szülni mentem,és nem volt gond belőle..

Egyedül a stressz ami okozhatott volna egy kis gondot,de ami megtörtént azon kár rágódni..Kiraboltak..Attól,hogy ez megtörtént ,neked már jobb úgyse lett volna,így az idegesség is teljesen felesleges volt..

Legközelebb óvatosabb leszel,és nem adsz esélyt a tolvajoknak..Már ne rágódj rajta..Örülj a kislányodnak,és éld az életedet tovább..

2010. szept. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Csak olyan rossz érzés h számomra fontos dolgok tüntek el s azok azóta se kerültek elő. (pl fotó)

MEg az hogy kb elötte pár hónappal csináltattam MINDEN papiromat ujra a házasságunk miatt. Tehát anyagilag se lett volna jó móka. (személyi 3e,lakcim 1.5, taj:2,2e)

STB STB...

2010. szept. 20. 22:36
 6/6 A kérdező kommentje:

Természetesen a lányomnak örülök s minden percem vele töltöm:)

S gondold el hogy milyen világ ez ha már egy kismamát is kirabolnak az utcán. Azt megszoktam hogy nem adják át a helyet,mert össz vissz egyszer adták át a helyet a buszon..

S párom sietett mindig előre hogy legyen helyem. Igy is megszóltak hogy egy ilyen fiatal kiscsaj(18nak néztek) minek ül le.. S mondtam azért mert gyerekem lesz s a busz meg egy örült helyen jár(piros 7esen).. Na de kislányom 18évesen??? Csodálkoztak,mondom 24vagyok/már 25....

2010. szept. 20. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!