Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Más fiatal is érez így nyáron?

Más fiatal is érez így nyáron?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz.. 20 éves egyetemista lány vagyok, aki egy kicsit elkeseredetten nézi hogy szinte minden fiatal ismerőse élvezi a nyarat, kivéve engem. Alapból kimerített a vizsgaidőszak, még a vizsgaidőszak utolsó napján is vizsgáztam, de meglett minden. Egy normális diákmunkát sem sikerült találnom, amire jelentkeztem vissza se hívtak, vagy amire felvettek volna az túl messze volt a mindennapi ingázást tekintve.

Gimiben lett egy pár nagyon jó barátom illetve egyetemen is, viszont úgy érzem hogy kb senkit sem érdeklek. Minden barátomnak megvan a saját kis baráti köre ami kialakult gimi után, s velük járnak el bulizni, nyaralni stb..Próbáltam kis összejövetelt szervezni gimis barátnőkkel, de amire odakerül a sor mindenki lemondja.. Az egyetemi barátokról meg ne is beszéljünk. Legtöbbjük ott lakik ahová egyetemre járunk és őket látom is hogy együtt lógnak, random átmennek egymáshoz és csapnak egy bulit, amiről én akkor értesülök mikor már tart az egész. És valljuk be elég nehéz lenne felugranom Pestre miközben az ország szélén élek.

Szinte mindegyik barátomat csak én keresem, ha érdeklődök irántuk akkor ledarálják hogy miújság van velük, de tőlem már azt se kérdezik hogy hogy vagyok.

Lehet már rámférne egy kis elszakadás a social mediatol, mert kicsit szarul érint hogy látom az ismerőseimet hogy milyen különféle országokba utaznak, én meg tudom hogy még csak a Balatonra se fogok eljutni idén. Esetleg magamba mehetnék a kis félretett pénzemből, de az nem túl buli, és a jelenlegi gazdasági helyzetbe lehet nem is lenne túl okos.

Nem sajnáltatni akarom magam, szimplán rosszul érzem magam mert úgy érzem hogy elvesztegetem a fiatalságomat, és nem tudom mit csinálhatnék.

Elfoglalom egyébként magam itthon, saját magamnak szervezek programokat, de magányosnak érzem magam..

Van olyan aki hasonlóképpen érez? A bántó kommenteket légyszíves hanyagoljuk.



2022. júl. 16. 23:46
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudsz Bp.-re költözni pár hétre? Oda ahol egyébként is laksz év közben (kolesz, albi). Akkor egy kicsit te is összejárhatnál a többiekkel.
2022. júl. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Én is teljesen így érzek. Ezekről a gép elveszi a figyelmem, de mikor nem gépezek, elkezdek szorongani. Aludni se tudok normálisan.


16/f

2022. júl. 17. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

"Szinte mindegyik barátomat csak én keresem..."

Az nem barátság, csak te nevezed annak.


Tudni kell határokat szabni, adott emberi kapcsolatoknak.

Ők csak haverok, ismerősök, suli társak.


Minden kapcsolat az azonos mértékű érdeklődési szinttől függ. Adok-kapok elven.


A kapcsolatok mélységét ez és a minél több közös pont határozza meg.


Nem maradsz le semmi egetrengető dologról, bulit bármikor össze lehet rittyenteni. Meg amúgy se az alapozza meg a kapcsolataidat, hanem a személyiségek.


Ne azzal foglalkozz, hogy mások mit csinálnak, hanem azzal, hogy te mit tegyél, hogy jobb legyen NEKED!


Igen, szüneteltesd a szoc.médiát,ismik lesését.


Dolgozz magadon és keress megoldásokat saját dolgaidra, mert ez fog csak előrébb vinni az életben.


Így lesz felnőtt korban is - ha toppogsz egy helyben másokkal foglalkozva az egyenes út a depresszióba, élet lejtőjén.


Tervezz, merj lépni, kommunikálj, ismerkedj (magad módján, nem kell tömegeket megszólítanod, csak rálelned azon kivételes emberekre, akikkel megvannak a közös pontjaitok).


Egy igaz barát fellelése épp olyan nehéz, mint egy ideális pár megtalálása.

Sokat kell dolgozni s meg is kell tartani a kapcsolatot.


Messze van a meló, amit vállalnál?

Mennyire?


1-3óra oda vissza?


Pályakezdőként 2 melót vittem párhuzamosan és mellettük pécsre utaztam órákat páromhoz.


Akkor neked egy kis munka utazással nem vész.


Megérte. Tudod miért?


- nem kellett agyalnom a pénzen, ha utazni volt kedvünk volt miből

- a mellékállásban nem véletlen mentem, mivel tanultam ott önkéntesen. Mindig bekuncsorogtam magam olyan emberekhez, akiktől akartam tanulni s alkotni.


- párommal megoldottam, hogy együtt lehessünk.


Későbbiekben főállásból felmondtam s azóta nyugiban itthon alkotok.


Az egykori munkahelyemen minden szabadidőmben letojtam másokat és csak terveztem, vázlatoltam, mit hogyan merre, miből mit alkothatok stb.


Ha mással foglalkoztam volna még mindig ott lennék és megkeseredetten pletyiznék a rosszmájúak táborában kb, mint valami megrekedt.


Hidd el, jobb az önfókusz adott esetekben.


S amiről "jelenleg lemaradsz" annak az élménynek a többszörösét elérheted a pl 5 éven belül.


Ahogy idősödsz, rájössz: csak most kezdődik az élet.


Hiszen 20 éved mivel megy el?


Megszületsz, megtanulsz járni, beszélni, ovis leszel, sulis stb, fejlődsz kivül belül, keresed a stílusodtól egészen önmagadig a dolgokat, igyekszel megérteni, tanulsz stb.


Az az élet, ahol kezedbe veszed az irányítást és kialakítod a jövőd.


Sokan huszonévesen buliznak igazán. (Mondjuk számomra más a "buli", utazás, túrák, telelés, nyaralás)


Ne csüggedj és agyalj feleslegesen, ha már töröd a fejed, akkor pedig értelmesebb dolgokra fókuszálva!


Te vagy abban a testben, hát irányítsd! 😊


Keresd azokat melyek számodra ideálisak és jók. Barátoktól az életedig.


Szerintem a huszonéves kor a kibontakozás, karrier építés évei. Fiatal a test és strapálhatod is még 120%-ot kihozva.


Üdv

30N

2022. júl. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
75%
Sok szempontból hasonló a helyzet nálam is, Pesten tanulok, és eddig nem találtam én sem diákmunkát nyárra, én is az ország egyik végén lakok. Csak egy jó tanács vagy megfogadod vagy nem, nekem is voltak olyan ismerőseim, akikkel csak akkor beszéltem találkoztam, ha én kerestem őket, ők sosem írták stb, hagyd őket, ők nem a barátaid, meg értelme sincs.mert ez nem barátság. Más okossagot nem tudok mondani, max az hogy nem vagy egyedül. 25F
2022. júl. 18. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az ország melyik szélén élsz? :)
2022. júl. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia! Nem tudom mi a helyzet veled azóta, de egyetemista vagyok én is. Habár én még csak most kezdtem az egyetemet, de nagyon egyedül érzem magam én is. Nincs kedved beszélgetni kicsit? 20F
2022. szept. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!