Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi a különbség agender,...

BlueGreen8 kérdése:

Mi a különbség agender, genderfluid és nem bináris emberek/identitás között?

Figyelt kérdés

Rengeteget olvastam, már szószerint mindent elolvastam amit a neten találtam de ez végleg ahhoz vezetett hogy összezavarodjak. Körübelül tudom melyik mit jelent de ha valaki emberi nyelven, egyszerűen eltudná nekem magyarázni ezek között mi a (mindennapokban) való különbség akkor borzasztó hálás lennék.


[Ja és előre köszönöm azoknak az embereknek a bunkó hozzászólásait akik csak azért írnak ide hogy csámcsoghassanak valamin, de nem kérünk belőle ;) ]



2022. júl. 25. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A nem bináris lefed mindent, ami nem férfi és nem női gender. Afféle gyűjtőnév.


A genderfluid a nem binárison belül egy olyan kategória, aminek a tagjai nem kötődnek fixen egy genderhez sem, hanem a hangulatuk szerint változtatják, hogy mennyire akarnak épp férfiasak, nőiesek vagy nemsemlegesek lenni. A lényeg, hogy a genderéhez való hozzáállása változó, lehet, hogy napi szinten máshoz nyúl a genderek közül, de olyan is lehet, hogy mondjuk hat hónapig inkább feminim, két hétig semleges, aztán egy évig maszkulin.


Az agender pedig afféle nemsemleges. Nem azonosítja magát se a női, se a férfi genderrel, hanem elsősorban emberként tekint magára. Arra szokták használni, aki nagyon androgün kinézetű, de ez csak a felszíni megközelítés; egy ilyen embernek a társadalmi nemek nem jelentenek semmit se társadalmi szerep, se kinézet, se viselkedés szempontjából.

2022. júl. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Akkor lényegében a genderfluid mondhatja magát nőnek úgy hogy maszkulin?
2022. júl. 25. 18:53
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezek, mint ahogy az összes többi gender is nem a biológiai nemre vonatkoznak. Hanem arra, hogy minek tartod magad. A genderfluid mondjuk pont nem szokta magát nőnek mondani, hanem egy afféle folyamatos változónak, ami néha semleges, néha nőies, néha férfias. :D
2022. júl. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én már voltam nem bináris és rájöttem hogy ez olyan erőltettet.
2022. aug. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!