Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Azt érzem, csak rossz dolgokat...

Azt érzem, csak rossz dolgokat érdemlek. Hogyan lehetne ezt az érzést leküzdeni?

Figyelt kérdés
Ez az érzés nem tudatos, hiszen tudom, hogy nem így van.De ha véletlen jó történik bűntudatom van,próbálom rosszra fordítani. Ha rossz történik szomorú vagyok,de valahol mindig ott van az is, hogy hát igen, csak így lehet. Mást nem is érdemlek. A dolog háttere, hogy bántalmazó családban nőttem fel. Nagyon sok rossz dolog történt velem még felnőttként is. Mindig különc, kiközösített, fura voltam mindenütt, sose fogadtak el sehol. Egyszerűen megszoktam, hogy velem csak rossz történhet. Nem sok jóban volt részem, ha igen akkor is elvette az örömömet a családom. Sokáig sok minden nem volt világos persze,csak az utóbni időben kezdek sok mindent megérteni és természetesen szenvedek a múlt "mellékhatásaitól"

#bűntudat #bántalmazógyerekkor
2022. okt. 19. 18:05
 1/8 Imre777 válasza:
100%

.



Isten mindenben tud segíteni, mindent meg tud oldani, mindent meg tud változtatni, mindent meg tud gyógyítani, mindenből meg tud szabadítani.



.

2022. okt. 23. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
1.Ha volna pénzed egy pszichológus tudna segíteni a problémádon. 2. A könyvtárban van elég segítség a megoldáshoz. 3.keress önkéntes munkát a fennmaradó idődre, hogy keveset foglalkozz a negatív gondolataiddal. Közhely: a múltat változtatni nem lehet,ne hagyd hogy a bántó család 24 órán keresztül lakbér nélkül foglalja el az agyadat.
2022. okt. 23. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Menj el egy jó baptista, református gyülekezetbe.


Menj el pszichiáterhez.


Ezek segíthetnek.

2022. okt. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Annál jobban, mint ahogy Imre összefoglalta (#1), én sem tudnám.
2022. okt. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Pszichológushoz fogok menni, de igazság szerint nem bízom bennük túlzottan. Tapasztalatom szerint csak közlik mindenre, hogy depressziós az ember és húzzon el pszichiáterhez és szedjen antidepresszánst.
2022. okt. 25. 19:15
 6/8 anonim ***** válasza:
5-ös "Tapasztalatom szerint" - Ahhoz ne járj, akiben nem bízol. Ez nagyon bizalmas kapcsolat. De valakinél el kell kezdened.
2022. okt. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sok más választásom nincsen. Csak nagyon csalódott vagyok,és hihetetlenül lehangol, hogy ezt kapja az ember ha bajban van és segítséget kér. Képesek az ember arcába mondani, hogy szedje be a gyógyszert majd segíteni fog, semmi mellékhatása nincs az ég világon, közben meg rengeteg embernek tették tönkre az életét. Szó szerint nem bír kikelni az ágyból az ember másnap a tabletta bevétele után, iszonyatos hallucinációi vannak.. de ennek nincs mellékhatása..és kepesek pofánhazudni az embert, csak hogy szépen kiiktassák az illetőket akiknek egész egyszerűen sokéves traumája van amit nem tud feldolgozni.
2022. okt. 26. 14:37
 8/8 A kérdező kommentje:
Jövőhétre van időpontom. Valószínű mindenféle beszélgetés nélkül ez lesz az első, hogy be kéne szednem valamit👍 az ezelőtti pszichológus (ráadásul magán és nem is pszichiáter) a legeslegelső alkalommal bírta közölni velem, hogy depresszióm van csak mert azt mondtam, hogy úgy érzem tudat alatt az van belémprogramozva,hogy nem érdemlem a jót.ebből ő ezt leszűrte👍
2022. okt. 26. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!