Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet leküzdeni a...

Hogyan lehet leküzdeni a rossz tulajdonságainkat? Egyáltalán meglehet tőlük szabadulni véglegesen?

Figyelt kérdés

lusta, irígy,féltékeny,önző,kapzsi, féltékeny,hisztis,felelőtlen,gyerekes,haragtartó,bizonytalan,önbizalomhiányos vagyok. tudom, undorítóak ezek a tulajdonságok, 20 év alatt "szedtem fel". ráadásul nagyon sok elfojtott harag van bennem.

nagyon szeretnék megváltozni, de nem tudom hogyan lehet:(


2012. júl. 7. 17:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Az már jó, ha felismered a hibáidat. Véglegesen megszabadulni tőlük szintén csak te tudsz, elhatározás kérdése az egész. Ez is egy hosszabb folyamat, az elején még mindig emlékeztetned kell magad, de aztán az válik rutinossá, természetessé, hogy úgy viselkedsz, ahogyan. Nagyon mást nem tehetsz, talán még annyi, hogy írd le ezeket egy papírra esetleg 1-1 kellemetlen példával összekötve, hogy ezt aztán bármikor a kezedbe vehesd és elolvashasd, ebből is egy kis motivációt szerezve.

Szóval csak rajtad múlik, hogy mire hogyan reagálsz. Tartsd szem előtt a célod, és az alapján viselkedj.

2012. júl. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ez érdekes... amiket leírtál 100%-ban egyeznek az én tulajdonságaimmal..xdxd amúgy meg szerintem lehetetlen ezektől megszabadulni, én kb 9 éve próbálok, de nem jön össze.. sőt minél inkább próbálom , annál rosszabb lesz.. úgyhogy inkább hagyd az egészet...
2012. júl. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Aki akar nyugodtan lepontozhat, de ezektol a tulajdonsagoktol ("bunoktol") csak Isten altal tudsz megszabadulni es azt is ugy, hogy O szbadit meg, O tisztit meg, en ezt tapasztalatbol mondom:)
2012. júl. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Válassz ki egyet, a legkönnyebbet, és kezdj el másképpen viselkedni, figyeld magad, amikor olyan lennél, ami nem kívánatos, akkor ne engedd. Egy idő után beépül a személyiségedbe, csak ne add fel.
2012. júl. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!