Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Érdemes lenne megpróbálni?

Érdemes lenne megpróbálni?

Figyelt kérdés

A legjobb, ha leírom a legelejétől, úgy ti is jobban átlátjátok.

Benne vagyok egy kapcsolatban már közel 5 éve. Amit tudni kell, hogy nagyon nagy kor különbség van köztünk (ő 45, én 20). Jelen pillanatban elérkeztem az életemnek ahhoz a szakaszához, hogy kétségbe vagyok esve a jövőmet illetően. Szeretnék külföldre kimenni 1 évre, dolgozni, és mellette tanulni és utána visszajönni egyetemre jelentkezni, viszont ezt itt is megtehetném, csak akkor éppen hogy megtudnék élni Magyarországon. Volt korábban már egy ilyen lehetőségem, megbeszéltem a barátommal, ő nem díjazta az ötletet, így nem is mentem.

Már 4 éve nem élek otthon, és most egy kicsit úgy jön ki a dolog, hogy ki akarnék repülni a ,,fészekből”. Most ugye újra van ez a külföldi munka lehetőség, és ismét megosztottam ezt a barátommal, ő azt mondja azért akarok kimenni, mert nem találom a helyem, és mivel jelenleg nem dolgozom, ezért elvagyok veszve teljesen. A kapcsolatunkban is egyre több a veszekedés, és már nem is érzem mindig olyan jól magam. Sajnálom itthon hagyni a barátomat, amit nem értek, hogy miért. Gyávának is érzem magam, mert már annyiszor próbáltam kilépni ebből, mindig az lett a vége, hogy meg kell próbálni újra megjavítani stb.

Mindig mások elvárásai szerint cselekszem, és egy kicsit most félek.

Szeretném kikérni a véleményeteket, mivel a családon belül ezt senkivel sem tudom megosztani.



2022. okt. 31. 10:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"már annyiszor próbáltam kilépni ebből, mindig az lett a vége, hogy meg kell próbálni újra megjavítani "

Nem kell, nem tudsz, és ne is akarj másoknak megfelelni, csak te tudod, mit szeretnél, és mi a jó neked.

Ami nem megy, azt ne erőltessük. Te egyedül úgysem tudod megjavítani.

Lépj ki ebből a kapcsolatból, csak akadályoz abban, amit tényleg szeretnél.

Menj, és próbálj szerencsét a világban, úgy, ahogy te elképzel(t)ed magadnak.

2022. okt. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

15 éves korodban lett egy 35 éves pasid? Az igen:)


Fiatal vagy még, menjél amerre látsz. A barátod véleménye szerintem ebben nem számít.

2022. okt. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
bocsi 15 évesen lett egy 40 éves pasid:)
2022. okt. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tudom, az lenne a helyes, hogy ha itt hagynám, de valahol azt érzem, nem találnék ismét egy normális párkapcsolatot. Ami hülyeség, mivel még nagyon fiatal vagyok és ezért nagyon idegesít, hogy így gondolom ezt.
2022. okt. 31. 19:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak akkor maradj ebben a kapcsolatban, ha szerelmes vagy bele. De eléggé tanácstalan vagy még, szerintem másban is, egy "felnőtt", mármint ez a férfi nem árt melléd. Itthon is bármit el tudsz érni, azért felesleges kimenni dolgozni. Itthon keress más fiút, bár ha csak most ismerted volna meg ezt az embert, a 15 év korkülönbség nem lenne sok, de hogy még gyerek voltál, amikor megismerted, hát, nem tudom,mit mondjak. A férfitól sem szép, hogy megrontott egy gyereklányt. Keress mást, de azért ne szakítsál vele, mondd meg neki, hogy maradjatok jó barátok. Érdekes, a szüleid nem ellenezték 15 éves korodban, hogy jársz már valakivel??? A helyesírást pedig még tanulni kellene.
2022. nov. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!