Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen okai lehetnek a pszicho...

Milyen okai lehetnek a pszichopátia kialakulásának?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy utánanéztem és a genetikán kívül a későbbi kialakulás pszichés okai elméletileg a rossz szülő-gyerek kapcsolat, gyerekkori bántalmazások, sérelmek, szóval rossz élmények..

Nekem ilyen szempontból kb. tökéletes gyerekkorom volt, szüleimmel mindig jó kapcsolat, nem bántottak soha, más se, mégis szinte a pszichopátia összes jellemzője illik rám. Rokonaim közül senki sem volt az, legalábbis nem tudok róla. Akkor most mi van? Kialakulhat csak úgy teljesen magától is?


2010. szept. 29. 11:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

ötlet:

kamaszkor: hormonok

el fog múlni

néha tombolni kell

2010. szept. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ok nélkül biztosan nem alakul ki, csak úgy magától biztosan nem.


Milyen tüneteket észlelsz magadon?

Egyébként szerintem egy pszichopata nincs tisztában azzal, hogy ő az.

2010. szept. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Lehet hogy nincs tisztában, de elég sok embert ismerek és látom hogyan viselkednek, reagálnak le helyzeteket..

Itt olvastam amúgy - [link] - a jellemzők részt, rám a 2, 7,8, és a 10 nem igaz, de a többi teljesen. Meg az a rész is ahol azt írja, hogy a pszichopata képtelen megérteni a normális emberek gondolkodását, nos igen, az emberek ~95%-át nem értem.

Egyébként nem tudom, lehet hogy nem tudja magáról hogy az, de ha így tényszerűen nézzük a dolgokat, annyit azért el lehet mondani, hogy nem úgy gondolkodom mint mások.. Egyébként én sem érzem betegnek vagy nemnormálisnak magam. Eddig elintéztem annyival, hogy más az értékrendem mint másoknak, aztán láttam ezt. De nem hiszem amúgy hogy ez baj lenne, a többiekhez képest teljesen rendben van az életem. Amúgy szerintem nekik is, csak túl sokat foglalkoznak felesleges dolgokkal.

2010. szept. 29. 13:23
 4/14 A kérdező kommentje:
Az első választ meg nem értem, de mindegy. Kamasz sem vagyok már, lassan 20 leszek. (szerintem ez már nem kamasz, attól függetlenül hogy van pár szellemileg visszamaradott velem egykorú...)
2010. szept. 29. 13:24
 5/14 anonim ***** válasza:
Már bocs de a 2,7,8,10 talán pont a legfontosabbak :P Nem vagy te pszichopata.
2010. szept. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül, azok maximum a pszichopata bűnözőkre igazak. Nem csak a rablók, öngyilkosok és társaik között vannak pszichopaták hanem a teljesen normálisnak látszó emberek között is. Most ezt nem azért mondom, hogy meggyőzzelek, csak egyszerű tényként.
2010. szept. 29. 13:40
 7/14 anonim ***** válasza:

első vagyok

a nem tudom ki vagyok, másokat nem értek meg

tehát minden amit leírsz, tipikus kamaszkori gondolkodásra vall, ami 20 évesen is meglehet (tekintve a hormonokat)

ha pszchopata vagy:

nem tudsz beilleszkedni pl.SNI-s vagy?

így hívják az iskolában azokat a gyerekeket, akikkel nem lehet osztályban foglalkozni, hanem egyedül járnak be órákra.

vagy: dühös vagy és ordibálsz másokkal és ez tart kb 0,5-1 órán keresztül is,és azt hiszed igazad van és látod közben a másik arcán, hogy totál hülyének néz és fél tőled?

na. ilyen egy pszichopata

2010. szept. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

tehát az önkontroll teljes hiánya

nem lehet rá szép szavakkal hatni

gátlástalanul megbánt másokat

ja és azt, hogy beteg NEM vallja be!

ő normális, mindenki más a beteg

2010. szept. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

rájöttem, honnan tudod meg

vársz pár évet és meglátod hova kerülsz

jó családi környezetben vagy pl (munkahely/bnő/minden normális)

vagy börtönben vagy, és mögötted már 10 csaj, akit megcsaltál és nem is bánod

vagy iszol azért hogy kiélhesd az agressziót

"sokan nem azért agresszívak, mert isznak, sokan azért isznak, hogy az agressziót kiélhessék"

lelkiterror.t35.hu oldalról(vagy vmi ilyesmi a címe)

2010. szept. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

első: tudom ki vagyok, tudom mit akarok, tehát ezzel nincs problémám.. suliba meg igen, nem járok be, levelezőn tanulok, itthonról. dühös meg sosem vagyok, nincs ami annyira felidegesítene hogy dühös legyek miatta, ordibálni meg pláne nem szoktam. Szándékosan meg nem bántok meg senkit, de ha arról van szó, hogy neki vagy nekem legyen jó, akkor természetesen magamat helyezem előre..

A csajaim megöléséért meg kétlem hogy börtönbe kerülnék, mivel nő vagyok...

2010. szept. 29. 13:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!