Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen okai lehetnek a pszicho...

Milyen okai lehetnek a pszichopátia kialakulásának?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy utánanéztem és a genetikán kívül a későbbi kialakulás pszichés okai elméletileg a rossz szülő-gyerek kapcsolat, gyerekkori bántalmazások, sérelmek, szóval rossz élmények..

Nekem ilyen szempontból kb. tökéletes gyerekkorom volt, szüleimmel mindig jó kapcsolat, nem bántottak soha, más se, mégis szinte a pszichopátia összes jellemzője illik rám. Rokonaim közül senki sem volt az, legalábbis nem tudok róla. Akkor most mi van? Kialakulhat csak úgy teljesen magától is?


2010. szept. 29. 11:27
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
De csak mellesleg jegyzem meg hogy nem az volt a kérdés hogy az-e vagyok vagy sem, hanem hogy kialakulhat-e mindenféle pszichés hatás nélkül. Lényegtelen hogy én mi vagyok..
2010. szept. 29. 13:59
 12/14 anonim ***** válasza:
Jeffrey Dahmer is ilyen volt. A szülei mindig jól bántak vele, jó gyerekkora volt sosem bántották őt, még az oszt.társai sem. Felnőtt korára alkoholista lett, majd gyilkolt is, és kannibál is volt...Tehát szerintem, ha valaki pszichopata az ezzel születik. A környezeti hatásokkal, az életkörülményekkel ki lehet belőle hozni az efféle hajlamokat. Az ilyen emberekben csak ott szunnyad egy ideig, aztán eljön (ha eljön?) egy időpont mikor a felszínre tör rejtett énje. Tehát szerintem egy pszichopata annak születik. Még talán jó neveléssel ,jó körülményekkel talán ellehet belőle nyomni a vágyakat.
2010. szept. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 rebel174 ***** válasza:

Egy fiatal lány az anyja temetésén megismerkedik egy fiatalemberrel, akibe első látásra beleszeret, de nem tudja meg az elérhetőségét, nem cserélnek telefonszámot stb.

Egy hét múlva a lány megöli a nővérét.

Kérdés: Miért ölte meg a lány a nővérét?

Erre valaszolj valaszodbol kiderul hogy psziho vagy-e!

2010. szept. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 rebel174 ***** válasza:
[link] Eleg durva
2010. szept. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!