Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mért nem érdekel semmi sem...

Mért nem érdekel semmi sem eléggé?

Figyelt kérdés

Barátomat egyszerűen minden érdekli, nagyon sok hobbija van, sok tudomány érdekli és ismeri is őket. Engem pedig semmi nem érdekel annyira, hogy tanuljak, utánanézzek, foglalkozzak vele. Annyira érdekelnek a dolgok amíg egyszer meghallgatom pl. marketing órán az anyagot...de annyira már nem érdekel, hogy meg is tanuljam, és mindennel így vagyok. És nem szeretnék ilyen lenni, próbálok nyitott lenni, tájékozott, de valahogy nem találok semmit ami lekötne, és úgy érezném érdemes vele foglalkoznom, és ez nagyon aggaszt főleg egy ilyen barát mellett. Mit lehet tenni ez ellen? Vagy mért van ez? És semmihez nem értek különösebben, azok közül amiket kipróbáltam már. A többiről nem tudok nyilatkozni.

18L


2010. szept. 30. 22:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
engem se köt le semmi, de az okát nem tudom. szerintem önmagában nem probléma, az unalom ami vele jár, na az probléma.
2010. szept. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Tudsz valamilyen konkrét problémádról ami ennyire letörjet?

Esetleg lehetséges, hogy nem olyan életet élsz és nem azt csinálod ami neked való?

2010. okt. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Hát az biztos hogy az az iskola ahova járok egy baklövés volt, de már késő váltani. A másik a sport... ha újrakezdhetném biztos, hogy sportolnék vmit komolyan. De nem tudom, hogy mit, mert már elég sok mindent kipróbáltam és semmi nem fogott meg, mindet meguntam. És mindennel így vagyok, kicsit érdekel fél lábbal belemegyek aztán megunom és otthagyom.
2010. okt. 3. 21:38
 4/15 anonim ***** válasza:
Értem. Szerinted hogy állsz az önbizalommal és az önszeretettel?
2010. okt. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Mindkettővel teljesen rendben vagyok már úgy 2 éve :)
2010. okt. 4. 18:01
 6/15 anonim ***** válasza:

Azért kérdezgettem, mert már velem is többször előfordúlt is volt hasonló.


Először amikor éveken át nagyon magamalatt voltam.

Nekem az segített, hogy kitűztem egy célt aztán megcsináltam. Ha volt hozzá kedvem ha nem. A sikerélmények önbizalmat adtak, amitől egyre több mindenhez lett kedvem.

Ugyanakkor bennem sokáig élt az "úgy sem tudom megcsinálni" és annak egyébb változatai.

------------------------------------------

Ha valaki nagyon inaktív, kényelmes, akkor egy idő után betompúl. Így egyre kevesebb dologhoz lesz kedve.

------------------------------------------

A nem megfelelő környezet tényleg nagyon le tudja húzni az embert. Olyankor változtatni kell amilyen hamar csak lehet. (Én a volt munkahelyemmel jártam így. Már élni se volt kedvem.)

------------------------------------------

Sport? Akkor csináld azt! Mi tart vissza?

2010. okt. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
a sporttal is az volt a gond (ijászkodtam, fociztam, táncoltam) hogy egyszerűen meguntam 2 hónap alatt mindet. Azért mondom, hogy ha újrakezdhetném akkor versenyszerűen csinálnék valamit, mert az hihetetlen rendszerességet visz az életbe, csak pozitiv oldala van. Csak az a baj, hogy e.ü. gond miatt nehezen kivitelezhető lenne :S
2010. okt. 5. 19:21
 8/15 anonim ***** válasza:

Hm, és a sakk? :-)

Pedig tényleg fontos lenne, hogy sportolj.

Én is éveken át húztam, mire elkezdtem, de nem bántam meg.

Igazán nem kell annyira maximalistának, végletesnek lenni. Kezdj el valamit, és csináld. A többi kialakul magától.

Lehet az akár olvasás is.

Mennyire rendszerezett az életed?

2010. okt. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy logikám nem nagyon van, ezért pl. a sakk sem köt le.

A napjaim mennyire rendszerezettek? Kötelezettségeim elvégzésén kívül egyáltalán nem. Tehát a napomban annyi a rendszeres, hogy reggel felkelek és elmegyek iskolába. De itthon aztán csak lézengek, a tanulásra se tudom rávenni magam, esetleg kijegyzetelem az anyagot(de ezt is csak ha tz van), 1x elolvasom és ennél több nem megy.

Minden nap más időben étkezem, máskor zuhanyzok, máskor alszom el.

Van szobabiciklim is, azzal is próbálkoztam, de megunom és abbahagyom mielőtt elfáradnék.

2010. okt. 6. 22:44
 10/15 anonim ***** válasza:

Ami veled trténik az elég gyakori a korosztályodnál. Szétesnek mert nincsen semmi dolguk.

Kérlek próbáld meg a következőt. Valószínüleg nem lesz könnyű megcsinálni.: Minden napra és hétre készits tervet. Legyen benne előre meghatározva mit és mikor kell ill. akarsz csinálni azon a napon. Azt csináld is meg. Írd bele az étkezések időpontjait is. Lehet nem lesz könnyű, de szerintem neked csak rendszerességre lenne szükséged. Délutánra pedig szervezz programokat. Nem tv. Ha lehet, beszélj a szüleiddel, hogy adjanak neked valamilyen feladatot. Takaritás?

Aztán legyen egy célod is. Pl.: Napi 15 oldalt olvasva két hét alatt befejezni egy tetszőlegesen kiválasztott könyvet.

A lényeg, aktiváld magad, legyenek először kis aztán egyre nagyobb céljaid.

Kitartást!

Írj 1 hónap múlva hogyan megy!

2010. okt. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!