Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ez a boldogság útja a számomra...

Ez a boldogság útja a számomra? Ha egyáltalán járható, hogyan tegyem?

Figyelt kérdés

A minap csináltunk az osztályban egy komplett próba angol felsőfokút (korábbi listening/reading/writing + szóbeli a tanárom előtt egy random osztálytársal), és a 35 fős osztályból csak nekem lett volna meg a felsőfokú. Nekem összesítve 74%-om volt, szóval korán sem volt tökéletes, de viszonylag simán meglett volna, ellenben a többiekkel.... Ők 0-40%-al végeztek, ami betudható annak is, hogy nem érdekelte őket, de azt hiszem nem vagyok egoista, ha azt mondom, hogy órán is sokkal jobb vagyok a többieknél.

Ilyen boldog még életemben nem voltam, hogy végre-valahára én lettem a legjobb, jobb voltam mindenki másnál! Bár az még jobb lett volna, ha hiba nélkül tudok átjutni ezen az akadályon, de így is büszke vagyok magamra.

Ezek után a kérdéseim:

1) Maximalista vagyok?

2) Elítélsz ez miatt?

3) Ha minden tantárgyra készülök, utánaolvasok a dolgoknak, akkor egy boldog ember lehetne belőlem?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

+1 kérdés: Van egy lány az végzős évfolyamban, aki mindent tud, a tanárok imádják, a diákok irigyek rá. Azt hallottam, hogy olyan dolgokat is tud, amikről a tanárok nem is hallottak...

A kérdésem ezzel kapcsolatban elég szimpla; hogy csinálja? Értelemszerűen nem csak előreolvas az anyagban. Minden érdekli, minden dolognak utánajár? Hol?

A wikipédia hétköznapi emberek által szerkesztett interneten található "tudástár", ami eredetileg jó elképzelés lehetett, de mivel bárki szerkesztheti, így könnyebb fals információt találni, mint igazat! Akkor hogy?!


2010. okt. 1. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem ez nem oylan rossz dolog. :)


mindenkiben van egy büszkeség érzet, ha jól teljesít. :)


de szerintem ezt egy idő után megfogod szokni.

és a 3. kérdesdre a válasz pedig az, hogy igen, leehtnél boldog ember ;)

2010. okt. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elsővel egyetértek.

Tapasztalatból mondom, hogy meg lehet szokni a legjobbnak lenni.


Középsuliban én full átlag voltam, volt amikor nagyon szar jegyeket is szereztem, és tök leszartam, nem érdekelt, amennyire szükségem volt megtanultam így is....

Aztán egyetemen bekerültem a top 10-be. Ami egy 400 fős évfolyamon egész menő. A legnehezebb zh-kon sokszor az enyém a legjobb eredmény. Először eufórikus volt ilyen sok versenyző közt a legjobbnak lenni, aztán ma már inkább "ok a mai vizsgán megint csak nekem lett ötösöm", ment a többi közé, ez lett az "alaphelyzet"... Az a baj innen csak lefelé van út :D


A +1 kérdésre pedig azt válaszolom hogy középsuliban nem olyan komoly munka többet tudni mint a tanárok. Innen egyetemről visszanézve nem kell sok tudás középsuliba tanítani... Hogy hogyan lehet a csaj ilyen okos? Rengeteg jobbnál jobb könyv van, magyar, angol, bárki hozzá juthat a legfrissebb kutatási eredményekhez ma már... Középsuliban mondjuk átlag napi 1-2 órát tanul az ember suli után otthon, bőven van ideje bárkinek a tanárok fölé tanulnia magát.... De azért sokan inkább élnek a suli mellett mint még rátanulnak :)

2010. okt. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1, mindenki maximalista, csak van aki bemagyarázza magának hogy nem az.

2, igen, elítéllek az "ez" miatt (helyesírás)

3, a boldogság nem egyenes arányú a tudással.

+1, olvasás

2010. okt. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
fogadd el, hogy sosem lehetsz boldog. soha senki sem lehet teljesen boldog , ez az igazság. ha mindenki boldog lenne , egy idő után unalmassá válna a világ
2010. okt. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!