Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Számodra mit jelent a boldogság?

Számodra mit jelent a boldogság?

Figyelt kérdés
2011. máj. 29. 19:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
Már nagyon régen voltam boldog. 8 évesen utoljára. A boldogság nem csak egy pillanat, hanem egy életérzés. A boldogságnak állandónak kell lennie, mert csak akkor érezheted igaznak. Számomra mit jelent a boldogság? Az életet. Ami úgy látszik nincs a kezemben. Ez pedig szomorú. Az örök körforgás.
2011. máj. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A boldogság, az egy érzés, ami nekem akkor szokott előjönni, amikor lehet h csak egy pillanatra de vmi vagy vki miatt elfeljtem az összes bajomat, nyomorúságomat... amikor csak azon kell agyalnom, h hova menjek, mert teljesen szabad vagyok, senki nem befolyásol, senki nem szomorít el, mindenki mosolyog körülöttem, amikor érzem h szeretnek... hát már én is rég éreztem ezt sajnos :S

remélem h te boldog vagy :)

2011. máj. 30. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
44%

"A boldogság talán az, mikor hanyatt fekszel a réten, félig becsukod a szemed, fűszálat rágcsálsz és ott lapul a farzsebedben életed legszebb szerelmes levele, amit pár órával ezelőtt kaptál, a szívedben hit és tiszta remény, gyermeki ártatlanság és mosoly, minden könnyű és teljesen súlytalan. Magadba nézel és azt látod, hogy miközben minden a feje tetejére állt, mégis rend van és harmónia. Nincs múlt és nincs jövő, csak az érzés, ahogy fekszel és érzed, hogy cseppfolyós vagy, elhagyod a tested, átlépsz egy másik dimenzióba, se tér, se idő, csak a pillanat.

Oldalra fordulsz és megérinted a zsebedet, nem hagytad-e el a szent irományt, a mindenséget jelentő kedves, mézédes szavakat."

(tekasztorik.blog.hu)

2011. máj. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
Az első válaszolóval ellentétben én azt gondolom, hogy boldog élet nincs, viszont vannak boldog percek és boldog órák. Amikor boldognak érzem magam, csak arra a dologra tudok gondolni, koncentrálni, ami éppen a boldogságomat okozta, semmi más nem számít. Arra az időre mintha kikapcsolna az agyam, a mindennapi dolgok szinte nem is léteznek, egy időre csak a saját kis világomban élhetek. Szeretném, ha megállna az idő. ...de nem áll meg, ezek a pillanatok gyorsan elillannak, de mindig jön egy másik hasonló érzés...
2011. máj. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Pro Patria ***** válasza:

Boldogság az, ha hatalmad van önmagad felett.

Például ha olyan munkát kell csinálnod, amit nem akarsz, és állandóan a számlák kifizetésével kell bajlódnod, nem vagy boldog.


Ha azt a munkát végzed, amit szeret, azokkal vagy, akiket szeretsz, akkor és azt teszed, amikor és amit szeretsz - azaz hatalmad van önmagad felett (nem mások felett), akkor az életed boldog. Persze, ehhez az is kell, hogy az embernek legyenek elképelései, vágyai, kívánalmai, mert egyébként hiába van lehetősége, ha nem tudja, mit kezdjen vele.

2011. máj. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Pro Patria ***** válasza:

*szeretsz

*elképzelései

2011. máj. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A boldogság a család, a barátok, a háziállatok... a boldogság az élet!
2011. jún. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

" A Boldogság lelki dolog , ezért lelki úton lehet leggyorsabban elérni " Swami Machaprabudji


A szeretet az élet sója írja a Biblia és valóban az érzelem , a pozitív érzelem gazdag élet boldogság érzést nyújt és sose feledjük , hogy a pénz az életfeltételeink megteremtésének fontos eszköze , de sohase lehet az életünk célja !!


A szerénynek nem hoz vágya kínt és úgy mint a jógában a függőségeinket fel kell számolnunk ill. elérhetetlen dolgokra botor módon ne vágyjunk !


A szerénység párunk külső és belső tökéletességére is vonatkozik és a magunkéra is.


Ne görcsöljünk és ne erőlködjünk , hanem éljünk lazán és ne vállaljuk túl magunkat.


Bölcsesség nélküli boldogság ritka dolog , ezért törekedjünk a bölcs belátásra.


Szabadság a felismert szükségszerűség !

2011. jún. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Nehéz kérdés... De körülbelül az, amikor érzem, hogy valaki mellettem áll akkor is ha vacakul vagyok és ezt érezteti mindig. A biztonság és szabadság érzése segít boldognak lenni és persze amit többen is írtak előttem, hogy azt tehetem amit szeretek, vagy elérek valamit amit már rég óta szeretnék (és most nem tárgyi javakra gondoltam). Ezt kívánom mindenki másnak is!
2011. jún. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Számomra az igazi boldogság a jónak birtoklása az elvesztés félelme nélkül. Egyetlen ilyen jó van az életemben: Isten.
2011. jún. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!