Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen mentális betegségem van?

Milyen mentális betegségem van?

Figyelt kérdés

Jópár éve fel figyeltem erre az egészre, de orvoshoz nem merek fordulni vele, illetve szüleimnek sem mondhatom el. Általánosban kezdődött az egész, olyan 3 osztályos lehettem mikor először tapasztaltam ezeket.

Röviden hangot hallok, és néha látni is vélem az ahoz tartozó "személyt". Néha segítőkész, bíztat, de néha nagyon önző szándékú és akaratom ellenére vált át. Mármint, többször azon kapom magam, hogy nem tudom mit és miért csináltam. Ezt már kollégiumban is kérdezték tőlem, hogy egyszer ilyen vagyok, máskor olyan és ez miért van?

A kérdésre sosem tudtam válaszolni..

Azt tudom, hogy meg történik az hogy nem én leszek, de azt nem tudom sokszor befolyásolni, meddig tartson ez az állapot, vagy akár megakadályozni azt.

Rosszindulatú válaszokat nem kérnék. (Habár, úgyis lesznek.)

23 éves lány vagyok egyébként.



2022. dec. 21. 12:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
56%

Tehát konkrétan hallucinálsz?


Ne itt várj diagnózist, hiszen itt senki nem pszichiáter!

Menj el a biztonság kedvéért egy szakorvoshoz.

2022. dec. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
21%

a munkahelyemen találkoztam egy hasonló nővel...a piszológus sem tudott mit kezdeni a jelenséggel...


Aztán összetalálkozott egy tizessel idősebb pasival, aki valamilyen szakmunkát végzett a lakásában...a pasi kedves volt, a munkát jól elvégezte, a nő meg volt elégedve..ráadásul a pasi megdícsérte a külsejét, stb...szóval összejöttek.


Mai napig érthetetlen, hogy a nő pár hónap alatt "meggyógyult".


A piszológus is megörült, hogy ha nem is tudja miért, de a paciense rendbejött...

2022. dec. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
#2 Piszológus, mi?XD Egyébként a kérdező tünetei disszociatív személyiségzavarra utalnak.
2022. dec. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
Borderline
2022. dec. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
#4 Nem, a borderline a mániás és a depressziós állapototok rendszeres váltakozása, semmi köze a kérdésben említettekhez.
2022. dec. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
Ha latod is .... kommunikaltok. Menj szakemberhez. Elhatalmasodhat rajtad. Tudathasadas. Nem vicc.
2022. dec. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

#4 Nem, amire gondolsz, az a bipoláris affektív zavar. A borderline egy személyiségzavar.


Kérdező: Menj orvoshoz (először háziorvoshoz, ő lehet, hogy be fog utalni neurológiára is, de valószínűleg pszichiáterhez fog küldeni). Vannak olyan gyógyszerek, amikkel meg lehet szüntetni ezeket a tüneteket.

2022. dec. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Oké, akkor pontozzunk le mindenkit, tudósok. Rákeresett bármelyikőtök arra, hogy mi is az a disszociatív személyiségzavar? Csak megjegyzem, hogy a kérdésben megfogalmazottak alapján ez bizony nagyon hasonlít hozzá. Támogatom azt az ötletet, hogy a kérdező forduljon pszichiáterhez. "piszológus" professzorok vannak itt ám, kérem. Lol
2022. dec. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nekem speciel a skizofrénia jutott eszembe, de mint látod, csak találgatunk. Menj el vele orvoshoz, neked is jobb lelkileg, ha megkapod a választ.
2022. dec. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Senior Séf ***** válasza:
Mennyi időnként fordul elő ez a dolog?
2022. dec. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!