Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Valami nem oké velem. Mentális...

Valami nem oké velem. Mentális betegségem lehet?

Figyelt kérdés
Nem dolgozom, 25 éves vagyok, mindig fiatalabb palikkal jövök össze, a jelenlegi is 3 évvel fiatalabb nálam. Nincs életcélom, gyerekesen viselkedek, és gondolkodok. 19-21 éves barátaim vannak. Szüleimmel élek. Azt hiszem ez valami mentális betegség. Eddig egyáltalán nem gondoltam bele, de úgy érzem hogy elég, meg kell változnom. A munkahelyeken kB. 3 hónapig bírtam, képtelen voltam elviselni a kritikákat és a felelősséget. Itthon úgy sírtam emiatt, mint a gyerekek. Szégyenlem már magam. Van több szakmám, érettségim. Úgy érzem, hogy bennem több van, de rettegek kilépni a komfortzónámból. Állandóan egy álomvilágba menekülök, még talán el is hiszem, hogy van valami különleges varázs világ vagy franc tudja, ahol minden olyan jó mint gyerekkoromban. Hogy tudnék ebből kiszakadni? Én tényleg meg akarok változni, nem akarok többet nyafogni, és menekülni a problémák elől. De szükségem lenne valami löketre, valami tippre, tanácsra, vagy egy dorgálásra, egy őszinte mondatra, véleményre. Jöhet bármi, ami azt a célt szolgálja, hogy végre kilépjek ebből a gyerekes magatartásból.

2020. szept. 4. 23:18
1 2
 1/18 anonim válasza:
78%

Nem mentális betegség ez feltétlenül, de ha úgy érzed persze menj el orvoshoz. De ne ebbe takarózz majd :)


Szerintem nem akarsz felnőni szimplán. De ez szuper hogy legalább belátod. Pszichológus tud neked segíteni ha egyedül nem megy felnőni.

2020. szept. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
13%
Azt nem tudom, neked van-e mentális problémád. Hasonló gondokkal nem a pszichológus a segítség.
2020. szept. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%

ez nem mentális betegség. éretlen vagy, és az érzelmi életed instabil.

van valami hobbid? egy jó kis csoport, ahová eljárhatsz? próbáltál már jógázni, hastáncolni, festeni, írni? naplót akár? egy hangszeren megtanulni játszani..?

2020. szept. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%
Csak nem akarsz felnőni.
2020. szept. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
67%

Megakadt/visszamaradt az érzelmi fejlődésed.

Ért esetleg valami traumatikus élmény tinikorodban?

2020. szept. 5. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
63%
részletezd magadnak azt az álomvilágot attol jobban fogod érezni magad. Az igazi zsenik sem simultak be soha a térsadalomba te most vagy ugy hogy eldöntheted szürje életet élsz vagy a magad útját járod
2020. szept. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
24%
6os vagyok. Vannak jo gyakorlatok ha hajlando vagy elolvasni 1-2könyvet. egyáltalán nem olyan gáz a helyzeted mint gondolod
2020. szept. 5. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Carragher_x ***** válasza:
35%
Miért érzem úgy, hogy a kedves mama a kérdés kiírója? :D
2020. szept. 5. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
61%
Szerintem sem kell ebbol nagy tragediat csinalni. Meg talan nem vagy felkeszulve az elet dolgaira viszontagsagaira. Gyakorolj majd hozzaedzodsz. Lesz uj munkad amit szinten ott lehet hagyni ha tul sok. Par ev, es elobb utobb lesz tapasztalatod, velemenyed, ralatasod a dolgokra. Es felkeszultebben veszed majd az akadalyokat.
2020. szept. 5. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Írj
2020. szept. 5. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!