Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ajánlanátok nekem önfejlesztő...

Ajánlanátok nekem önfejlesztő könyveket, vagy módszereket, tanfolyamokat? Megpróbálom megfogalmazni hogy mit keresek, illetve milyen problémát szeretnék vele megoldani.

Figyelt kérdés

Azt hiszem valamiféle kisebbségi komplexusom van, ami a gyerekkorban keletkezett, nyilván nem tudom mitől.

Tudatában vagyok hogy vannak értékeim, és sokmindent elértem, sőt olyan reakciókat tapasztalok néha mások részéről,hogy "hűha", de mégsem értékelem magam igazán és sok esetben nem érzem magam méltónak vagy elég érdekesnek, értékesnek (többek között más ember figyelmére, és) úgy általában.

Inkább jellemző rám hogy ésszerűen cselekszek és nem próbálom meg az ilyesmit kompenzálni, bár biztos van ilyen is.

Szóval ebben kérném a segítségetek.


Minél konkrétabb válasz érkezik, annál jobb, de mindent meghallgatok.



2022. dec. 29. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
Bármilyen ilyesztőnek tünik L. Ron Hubbard Dianetika könyvét (jó vastag) nagyon ajánlom. Úgyan ez vonatkozik az agykontrol könyvre is. Nem kell hogy elmenj a tanfolyamaikra, de a könyvek elolvasásával komplexebben megérted az ember működését és itt nem a biologiai részt értem azt tanitják suliban, hanem az értelmi érzelmi részeket és ezek kontrolját még egyedül ha jogázni jársz ott tanulhatod.
2023. jan. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Kezdd a Mérgező szülők opusszal, neten is megtalálod. Aztan ha komolyabban folytatnád, akkor vezetett önismeret, pl. pszichoterápia. Mert az ilyen elakadások pusztán gondolkodással/belátással nem oldódnak ki.
2023. jan. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

Hű, akkor én is írok pár ijesztőt :)

Jóga, de leginkább a meditáció, és nem a "gyakorlatok" miatt, bár egy kiadós jógaóra után a test is ellazul annyira, hogy jobb rálátásod lesz a saját dolgaidra.

Pál Feri könyvei és előadásai (bármelyik) és Gyökössy Endre könyvei (leginkább a Kulcs a boldogsághoz), ha nem rettegsz a kereszténységtől. Ha igen, akkor ezt a részt hagyd ki.

Van-e e közeledben bármilyen segítő központ, pszichológiai műhely stb.? Általában ezekben több, különböző módszerrel dolgozó ember van, akik viszonylag (!) kedvező árakon dolgoznak. Ezt leginkább azért emeltem ki mert jó motiváció lehet ha vannak személyes kontakt alkalmak, és nagy segítség, ha utazni se kell miatta.

Könyv még: Orvos-Tóth Noémi - Örökölt Sors.

2023. jan. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

Ezt a könyvet ajánlom: F. Várkonyi Zsuzsa: Tanulom ​magam


”Az önismeret tudatos építése olyan adomány az ember életében, mellyel túlléphet az eredeti, gyerekkorban írott program korlátain: korrigálhatja hiányosságait, gyógyíthatja a sebeit, kikerülheti csapdáit.”"


[link]

2023. jan. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon jókat írtatok.

Ha ijesztgetni akartok, akkor azt nagyon rosszul csináljátok, egyik sem tűnt rémisztőnek.

Nem igazán tartok keresztet semilyen hókuszpókusszal szembe.

A személyes kontakt sokat dob a hitelességen

2023. jan. 30. 18:25
 6/6 A kérdező kommentje:

de sajnos küldöldön élek így ez kevésbé tud rendszeres és ezáltal hatásos lenni, pedig a csoportnak és eszmecseréknek látnám legtöbb hasznát talán, bár van egy kontaktom aki mélyen foglalkozik ezoterikus dolgokkal (szűk megfogalmazás, tekintve hogy minden mindennel összefügg)

Az egyházzal nem ápolok szoros barátságot, de némely keresztény elképzelésnek látom létjogosultságát.

Mégegyszer köszönöm a válaszokat!

2023. jan. 30. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!