Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mitévő legyek ha 40 évesen...

Mitévő legyek ha 40 évesen még nem találtam meg a célomat?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem élek csak létezik lógok a levegőben nem találtam meg a célomat szóval nem tudom mi legyen,tudom szégyellnem kéne magam. Mondjuk sokszor már sokat nézek hogyha 156 félreértettem lehetne akkor 156 fél ítélnek meg mindig azt nézem hogy mások na milyen jó közben meg a saját életemmel kéne valahogy törődnöm.

2023. jan. 15. 00:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
14%

1. józanodj ki.

2. Találj egy nőt.

2023. jan. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
49%
Lehet az a célod, hogy sosem lesz célod :)
2023. jan. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Célnak nem feltétlenül kell világmegváltónak lennie, elég ha magad kiteljesülsz benne.


Mi/mik okoznak örömöt, boldogságot?

Mik azok amelyek megakadályozzák azt?

Vagy önmagadat blokkolod?


Kezdetben elég ezeken elgondolkodni több aspektusból.


Aztán fokozatosan mélyebbre ás az ember s megoldja azokat.


Pl számomra több hobbi is jelen van az életemben. Tervezek még egyet úgy bekombinálni, hogy élvezzem is, összhangban legyen a többivel és hasznom is legyen belőle, azaz egy kis marketing szintén elő fog bukkanni ezen területen.


Még variálgatok, hogyan oldjam meg első sorban időbeosztásban, hogy ne legyen zavaró, se teher, hanem nyugalomban mehessen. Szeretem elosztani az időt, ennek több oka is van. A megfelelő alvási időtől az egészséges tempóig. Ugye a stressz egyre több embernél okoz gondot s "egyszer már kimásztam abból a gödörből, ahol anno súlyosan megsérültem", így odafigyelek erre is. Az egészség mindennél fontosabb.


Megjegyzem: pl ha családot alapítanék, ezekről le kellene mondanom, ám a családalapítás amúgy se passzol hozzám. Így nem kellett "áldozatot hoznom". Foglalkoztam gyerekekkel, tudom mennyi idő, energia, odafigyelés...stb szükséges, főleg, ha lelki egészségére is figyel az ember.


Mindenkinek más a célja.

Édesanyám karrier és 4 gyerekkel vitte végig a kb 40évét, 50-ig elgondolkodott, hogy békét és nyugalmat akar, tervezi a városból való kiköltözést szomszédok nélküli területre és kertészkedéssel, állatokkal tervez foglalkozni. Szereti a természetközeli helyeket. Neki ez lett célja.


Egy ideje témázgatja egy barátunkkal mindezt, akinek birtokán kertészkedik, saját felhasználásra kapott területen.


A fenti három kérdésre nyugodtan vegyél elő füzetet vagy lapot és jegyzeteld, elmélkedj. pl mit hogyan hozhatnál össze, hogyan kapcsolhatod össze együtt őket stb.


pl szerettem volna sportot, ami ezesetben bicózás.

így jöttek a bicó túrák, vele együtt pedig mehetett a természetfotózás és videózás. Volt, hogy a túrák célállomásai pedig pl barát vagy rokon látogatás.

Vácrátóti rokonok + az ottani arborétum, mint látványosság.


Sok minden van, mint opció, kérdés az: melyek azok, amelyek passzolnak hozzád?

2023. jan. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

1/


Miért gondolja mindenki,hogy egy nő jót tesz az embernek pláne ebben a mai bolond világban.

2023. jan. 17. 00:13
 5/14 A kérdező kommentje:

2/


Lehet de úgy is pont ilyen értelmetlen lenne az életem mint most.

2023. jan. 17. 00:14
 6/14 A kérdező kommentje:

3/


Én már rengeteget gondolkodtam és el is ismerem a szarságokat azt is tudom depressziós vagyok meg hatalmas komfortzónában vagyok meg félek az élettől főként a pénzügyi részétől.Van hobbim de már szinte az se nagyon hoz lázba,bár van olyan amivel meg túl sokat foglalkozom de sokszor azt érzem kiégtem.

Anyukád akkor minimalista igényekben és őszintén meg mondom ez irigylésreméltó mert én olyan szarságokon szorongok ami lehet sose lesz vagy lehetne csak nem merem vagy valójában nem is az én vágyam,meg sok féle gondolat cikázik a fejemben.

Biciklizni én is szoktam meg szeretek de leginkább itt a környéken csak egyedül már semmi sem lelkesít meg néha unom már az alföldet mert csak erdősávok vannak amúgy meg nagy pusztaság,fotózni is szoktam bár már egyre ritkábban és utóbbi időben telefonnal pedig van gépem is de azt már nem nagyon cipelem.Fotózást azt anno akkor kezdtem miután volt egy motoros balesetem kialakult egy nagyon jó meglátásom bármiben megtaláltam a témát és előre megszületett a fejemben a kép és meg is valósítottam de valahogy ez is kicsit alább hagyott mert fotózásban is úgy érzem kiégtem.

2023. jan. 17. 00:25
 7/14 anonim ***** válasza:

Hmmm. Lehet neked is az kell, ami anno nekem.

Egy valaki, aki olykor finoman magával visz.


Jelenleg pedig én csinálom ezt egy barátommal, aki maga alatt van.


Nem tudsz valakit beavatni, megkérni, hogy olykor kimozgasson?

Családtag, bárki.


Legrosszabb esetben kórházba lehet pl csoportos terápiákra járni.

Önként is be lehet menni, megbeszélhető a dokikkal, hogy x időnként bejársz és kezelést is kapsz.


Idővel pedig a depresszió oldódik s a kedved, közérzeted is javul. Lehet utána lelsz rá célra.


Jómagam fontolgatom, hogy hasonló pályán helyezkednék el és tudnék segíteni azoknak, akiknek kell segítőkéz.

2023. jan. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 mindentudok23342 válasza:
kezdj el babot termeszteni!!
2023. jan. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

7/


Hát egy barátom van őszintén meg mondom neki van családja meg dolgozik így kevés szabadideje,de anno tavaly még azt mondta nem fog hagyni majd visz magával meg ilyesmi de idén még ezt nem is említette.Család meg szintném olyan akik a saját dolgukkal törődnek szóval valamilyen szinten egyedül vagyok mint a kisujjam.Vannak akik azt mondják egy barátnő kéne nekem de ugyan ilyen férfivel mint én mit foglalkozna egy nő,már nem az vagyok aki voltam max önmagam árnyéka ha.... Nézegettem régebben ilyen bejárós terápiát de most az se megy mert nincs autóm mivel tavaly decemberben autóbalesetet szenvedtem és jelenleg totálkár az autóm.Viszont sajnos egyedül nem tudok kimozdulni az állapotomból hanem úgy érzem,hogy lejjebb lejjebb süllyedek.

Most elkezdtem egy 5 hetes online foglalkozást minden héten kapunk feladatot de még nem csináltam meg a napi feladatokat mert nincs egy deka motivációm sem.

2023. jan. 18. 17:41
 10/14 A kérdező kommentje:

8/


És a babtól oda a depresszióm?

2023. jan. 18. 17:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!