Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Képes lennél megenni a háziked...

Képes lennél megenni a házikedvenced, ha rákényszerülnél?

Figyelt kérdés
Kérlek, ne azon gondolkozz, hogy hogyan kényszerülnél bele.

2023. jan. 15. 11:20
A kérdező szavazást indított:
Megenném
Nem
36 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem mindenki képes lenne rá, tegyük fel hogy már az éhhalálhoz közel áll valaki, akkor még a fakérge vagy fü is lakomának tünhet
2023. jan. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
83%
Emberek szoktat embert is enni ilyen helyzetben… Valószínűleg ilyen tudatállapotban nem az lenne a hozzáállásom mint most, de nem tudom elképzelni hogy milyen az.
2023. jan. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
57%

Nem enném meg semmilyen körülmények között.

Van olyan élet, amit már nem érdemes élni.

Ha szánt szándékkal, önös érdekből ártok egy szeretett lénynek, az pont ilyen.

2023. jan. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz erre objektívan válaszolni, mert nem vagyunk, nem voltunk ilyen helyzetben.


Én most azt mondom, hogy előbb etetném meg meg a kezemet a kutyámmal, mint hogy őt egyem meg, de ki tudja mi lenne, ha tényleg megtörténne.


Mondjuk nekem hatalmas kutyim van, úgyhogy esélyem se lenne ellene. Viszont nagyon kötődik hozzám, kutyasuliban megőrül, nyüszít, ugat, mindent csinál ha nem én vagyok vele, úgyhogy nem tudom rávinné e a lélek, hogy megegyen. Illetve az éhezés se nagyon hatja meg. Kutyasuli előtt több, mint 24 óráig nem kap enni, hogy figyeljen rám, de van, hogy így se érdekli a kaja, pedig imádja a virslit amit vinni szoktam :D


A macskákkal más a helyzet, én igazából kóbor cicákat etetek. Őket tuti nem enném meg, rengeteg betegséget terjeszthetnek. Lehet, hogy előbb halnék bele egy tőlük elkapott betegségbe mint az éhezésbe :D

2023. jan. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
95%
Az éhség nagy úr. Egyébként is ha egy olyan szituáció fordulna elő hogy, csak a házi kedvenc elfogyasztásával élne valaki tovább de azt nem tenné meg ----akkor valószínű az lenne a forgatókönyv hogy meghalna , és őt fogyasztaná el a házikedvence. (Persze csak akkor ha a házikedvenc húsevő :) )
2023. jan. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
92%

Fotelből, jóllakottan bármit lehet állítani. De ha már régóta, komolyan éhezik az ember, és az életben maradása a tét, akkor igencsak átértékeli a prioritásokat. Már nem nagyon maradnak erkölcsi aggályai, főleg nem állatokkal szemben. Ha sírva is, de megöli az állatát, és megeszi.

Az alábbi esetben erősen vallásos katolikus fiatalok ették meg a barátaikat, sőt családtagjaikat. Nagy valószínűséggel, amikor a balesetben meghaltak húsa elfogyott, háborúztak egymással, és a megöltek húsát ették a továbbiakban. (A hatóságok erről nem adtak ki nyilatkozatot, se pro, se kontra.) Mikor megtalálták őket, a repülő környezetét mindenfelé szétszórva lecsupaszított emberi csontok borították, a koponyákat is feltörték az agyvelőért. A maradványokat simán széthajigálták, mint ahogy a kólás dobozokat szétszórják egy buli után.

[link]

2023. jan. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
46%

5.Ő csak egy állat, neki nem tudatos döntés, hogy megeszik-e egy holttestet, ha ezen múlik az élete (és különben is, neked akkor az már mit fáj?) Te viszont mindig szabadon döntesz, hogy megeszel-e egy másik élőlényt.


Semmiképp sem enném meg, de csak a gondolatkísérlet kedvéért tegyük fel, mi lenne ha megenném:

még 5-7 napig élnék együtt a fájdalommal, gyásszal és bűntudattal, amit a kisállatom ilyen ronda, önző elvesztése okozott, hogy láttam a szenvedését, amit én okoztam. Rosszabb esetben még az is traumatizál, hogy volt alkalma védekezni és harcolnom kellett vele, ellenségek lettünk.

Kaptam 5-7 nyomorúságos napnyi reményt a túlélésre, de ha addig nem találok más táplálékot, akkor egy hét múlva ugyanott vagyok, csak pluszban kioltottam egy szeretett álat életét.

Nem jó "üzlet".

Az árulás sosem az.

2023. jan. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Első blikkre: nem

De volt repülő baleset a hegyekben, (talán focicsapat volt köztük) ahol sokan életben maradtak, de a segítség messze távolból sem látszott elérhetőnek.

Éhhalállal haltak már meg köztük, többen is, aztán csak-csak megtalálták őket.

Soha nem mondta, egyik se, hogy ettek a másikból, de a kérdésre kitérő választ adtak..

Így erre most nem tudnék válaszolni én se.

2023. jan. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
33%
Nem, amúgy is vegetáriánus vagyok, ennék inkább bogarat, gilisztát, füvet, műanyagot, bármi mást.
2023. jan. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
0%
Most úgy gondolom, hogy nem. Egyébként sincs rajta sok husi. 😊
2023. jan. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!