Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem merek vezetni, főleg az...

Nem merek vezetni, főleg az incidensem óta. Ha vezetnem kell, közel kerülök a pánik rohamhoz. De most mégis rákényszerültem, hogy újra vezessek, és nem tudom mit csináljak?

Figyelt kérdés

3 éve lett meg a jogosítványom, 3 bukás után. Ahogy meg lett, el is akartam hanyagolni a vezetést. Persze a szüleim bíztattak, noszogottak, hogy vezessek, velük csináltam is, volt hogy addig nem akartak velem elindulni sehova, amíg be nem vállaltam, hogy én ülök a kormányhoz, szóval viszonylag így is sokat vezettem. De mindig levert a víz, néha remegtem is. Aztán a jogsim megszerzése után olyan fél évvel később volt egy időszak ahol rá kellett kényszerülnöm, hogy vezessek egyedül. Nem nagy távot, minden nap oda-vissza össz. 6 kilométert. 1 hétig ment is, a betanult utamat simán levezettem minden gond nélkül, de egyik nap jött a probléma, a helyen ahol mindig megfordultam azelőtt, kocsik álltak. Szóval arrébb kellett menjek, hogy egy szűk kis hídon forduljak meg, és megtörtént a baj. A kocsi kereke lement a hídról. Nem mozdult sehova, éreztem hogy meg van dőlve. Kiszálltam, és akkor láttam, hogy 2 kerék az égnek áll, annyira durván sikerült lemennem a hídról. Persze totálisan pánikba estem, főleg mikor kijöttek az emberek az utcára megnézni, hogy mi történt. Olyan volt az egész, mintha nem hallottam, vagy láttam volna, kapkodtam a levegőt, csak azon kattogott az agyam, hogy itt ez a sok ember, mind engem néz, mind tudja, hogy béna vagyok, mind röhög rajtam (még ha nem is így volt). Majdnem elájultam, már nagyon a szélén voltam, aztán szerencsére gyorsan megjöttek a rokonaim, akik visszapofoztak az életbe és segítették kihúzni a kocsit az árokból. Onnantól kezdve nem ültem soha többé kocsiba vezetni egyedül.

A szüleimnek voltak kísérleteik, és a mai napig vannak, hogy vezessek velük. Olyankor is szorongok, de kevésbé, viszont ha néha olyan helyzetbe kerülök velük is, érzem, hogy annyira elkezdek izzadni, hogy csurog le rólam a víz és elkezdem kapkodni a levegőt.

Anyám nem rég kijelentette, hogy ez így nem mehet tovább, és szedjem össze magam, mert a vilag végén lakunk, és nem utazgathatok örökké tömegközlekedéssel. Meg hogy teljesen feleslegesen adtak a jogosítványomba annyi pénzt, ha nem vagyok képes vezetni. Tudom, igaza van. Főleg hogy a legtöbb munkahelyhez ide jogsi kell a bejárás miatt.


Szóval neki kezdenék újra vezetni, de nem tudom hogyan. Hogy mi lenne jó. Vagy hogy egyáltalán jó lenne-e. A vezetés a legnagyobb fóbiám, de itt kocsi nélkül konkrétan sehova nem lehet eljutni.

Egyébként azt még hozzáteszem, hogy az utakon mindig figyelek, és minden szabályt betartok. De ha odaér a dolog, hogy valami probléma adódik, teljesen bepánikolok. Főleg, ha a probléma más sofőrökkel kapcsolatos. Olyankor veszik mindenem, a koncentrációmtól kezdve a normális gondolkozásomig.



2022. szept. 9. 11:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%

Mondjuk ne csinálj olyasmit, ami nem megy.

A szüleid meg bocsánat, de idióták.

A vezetés nem mindenkinek való. Nekem sem. De normális körülmények között, főleg az ember szülei nem kényszerítenek olyasmire, ami ekkora félelmet vált ki belőled, és még veszélyes is. Mert bizony vezetni veszélyes.

Az meg, hogy ő adott bele a jogosítványodba pénzt? Nem hinném, hogy te könyörögtél azért a pénzért.

Én a helyedben igyekeznék minél hamarabb lelépni abból a toxikus közegből. Esetleg utána az adott pénzt az orruk alá dörgölném, hogy még ennyi apropójuk se legyen az inzultálásra.

Ja, és ki faluban élek, és köszönöm, jól megvagyok a tömegközlekedéssel. Eddig még akárhová el tudtam jutni, és cserébe nem vagyok sem idegroncs, sem halott.

2022. szept. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Kólauborkával ***** válasza:
80%

Ezt a szorongást kéne kezeltetni. Mindenki hibázik. Erre az én mondatom úgy hangzik: csak az tud hibázni, aki csinál is valamit.

Nem kell amiatt szarul érezned magad. Csak tanulj belőle, ennyi.


Ne azt lesd ki gondol bénának és ki nem, csak csináld a dolgod.


Kehet pszichológus sokat segítene.

2022. szept. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

1. Nem biztos, hogy egyáltalán pszichikailag alkalmas vagy a vezetésre. A leírásod alapján ezt minimum meg kellene vizsgáltatni.


2. Ha az derül ki, hogy alkalmas vagy, akkor pedig nagyon sürgősen vegyél még gyakorlóórákat - szerintem legalább 15-20 óra kellene -, mert így nem is szabad egyedül elindulni.


Sajnálom, ha kemény voltam, de a leírásod után rémisztő a gondolat, hogy te nekivágj egyedül a forgalomnak.

2022. szept. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Három lehetőséged van: fogod magad és visszaülsz vezetni (ezt nem ajánlom, mert láthatóan alkalmatlan vagy jelen állapotodban, és ha ezzel veszélyeztetsz másokat is az probléma), vagy elmész egy oktatóhoz és veszel még órákat, amíg magabiztosabb leszel (a fordulós incidens azt mutatja nem jól méred fel a helyzetet, nincsenek meg az alapok), vagy elfogadod, hogy nem vagy alkalmas vezetni és soha nem ülsz a volánhoz. Fontos, ne a szüleid döntsenek, hanem te! Hiszen ha vezetsz te felelsz mindenért, ez nem játék!
2022. szept. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

Jelenleg mennyi idős vagy?

Feldolgoztad már lelkileg a történteket?

2022. szept. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
Kell még venned pár gyakorlati órát egy jó oktatótól.
2022. szept. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%
Nekem ez a történet erősen sántít.
2022. szept. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%
Ha az életben történik valamilyen váratlan helyzet, akkor is így pánikolsz?
2022. szept. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

"Anyám nem rég kijelentette, hogy ez így nem mehet tovább, és szedjem össze magam, mert a vilag végén lakunk, és nem utazgathatok örökké tömegközlekedéssel."



WTF...??? Hány éves vagy???

2022. szept. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%

Hát én is így voltam vele, csak én már itt abba is hagytam két bukás után. Csak azt nem értem, hogy miért volt ez jó az oktatómnak, hogy nem mondta meg az igazat. Hogy ezt inkább hanyagolni kellene. Még mindig rosszul esik az a négyszáz ropi no meg az a rengeteg idő... Plusz órák stb.

Milyen oktatód volt?

2022. szept. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!