Meddig akarsz élni?

Figyelt kérdés

2023. jan. 15. 19:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Amíg tudok mozogni, nem piszkítok magam alá és szellemileg is tiszta, tudatos vagyok!

90 éves apámat én ápolom három éve, amikor meghalt anyukám. Le van bénulva fél oldalára 10 éve. 5 éve még képes volt felülni étkezéshez, kiülni kerekesszékbe, vécézni, mosakodni, majd fokozatosan romlott az állapota. Két éve nem kell ki az ágyból, már fürdéshez sem lehet kivinni, 5 percnél nem képes többet ülni. Orvosi ellátásra is szervezni kell számára mentőt fekveszállításhoz. Szellemileg is nagyon hanyatlik! Annyira demens, hogy gyermekeim nevét sem tudja, fogalma nincs milyen évet, napot írunk vagy milyen napszak van. Tulajdonképp alig emlékszik bármire legyen az múlt vagy az eltelt 24 óra. Eszik, iszik, alszik, nézi a tévét, hallgatja a rádiót, olvas, de fogalma nincs, mit látott, hallott, olvasott. 😞😢

(Csúnyán hangzik, de ennek az embernek semmi köze az én apukámhoz. Az összement testi jelenlétén kívül mára semmi nincs meg benne, ami őt egyéniséggé tette. 😞😢)

Én ezt nem szeretném megélni! De ha megélem, úgy sem fogom tudni.

2023. jan. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Utolsó! Sajnálom és teljesen átérzem, nálunk ugyanez volt kisebb-nagyobb különbségekkel.
2023. jan. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
11-12: Nagyon-nagyon sajnálom, és kitartást kívánok!
2023. febr. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Az utolsó pillanatig szeretnék élni
2023. febr. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!