Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy nyerhetném vissza az...

Hogy nyerhetném vissza az életkedvem és hogy haladjak az életemmel vagy hogy akár csináljak valamit?

Figyelt kérdés
Sok tanár mondja azt hogy jók a képességeim és hogy igyekezzek de nem nagyon tanulok,sőt semmit se csinálok szinte, bemegyek a suliba elvagyok és hazajövök és ennyi, nem csinálok semmit. És eddig tök jól ment minden de valahogy nagyon sok dolog úgy tűnik hogy felesleges megtanulni. És eddig legalább az volt hogy bolt motivációm elmenni az edzőterembe és akkor legalább kezdek ott valamit mert az edzések unalamsak és ezért ráadásul lógok is róluk néha. De már kondiba se járok. Nincs hozzá motivációm, úgy érzem hogy az életem kvázi így megállt. Konkrétan a napom csúcspontja az az hogy este zenét hallagtok kimegyek kajáért és kiverem... szóval hogy teljeseb ellustultam, elgyengültem mind mentálisan és fizikailag is. Hogy lehetne ezen segíteni?

2023. jan. 17. 14:50
 1/2 anonim válasza:

Vitamin, elegendő minőségi alvás.

Iskolát meg szard le, nem kell tanulni, elég ha órán néha hallgatózol kicsit, és nincs gond.

2023. jan. 20. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
60%

A sport, a kajálás, és az önkielégítés a boldogságközpontra hatnak. Azért kell vigyázni, mert ha ezekben keresed az örömöket, ezek függőséget okozhatnak. (Igen, a sport is dopamint szabadít fel).

Kiégés, motiválatlanság, lehangoltság: sok oka lehet - ahogy az előző is írta, talán valamilyen vitamin hiánya is. Télen ráadásul a sötét is.

Próbálj meg barátokat szerezni, odafigyelni a megfelelő életritmusra és időbeosztásra! Ha nem is kondizol, legalább sétálni menj el! Végső soron pedig egy magasabb célt kell találnod a napi dolgaidnak. Miért tanulnál egyáltalán azon kívül, hogy kell? Én azt javaslom, hogy fogalmazd meg azt, amiért mindent teszel. Lesz például egy nap, amikor minden ember visszanéz a múltjára, és vagy boldog lesz, vagy úgy érzi, hogy sok mindent elrontott. Ez a nap valószínűleg még távol van, de egyszer eljön, tehát érdemes felkészülni rá keresztény életmóddal. Ez a hangulaton nem feltétlenül segít, de óriási reményt és életcélt ad. Ezt igazából azért írom le, mert sokan alapból nem is gondolnának rá.

2023. jan. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!