Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Rettentően érzékeny vagyok,eze...

Rettentően érzékeny vagyok,ezen lehet változtatni ?

Figyelt kérdés
Nagyon rosszul esnek olyan dolgok is nekem,amit más abszolút nem vesz fel. Gyengenek tűnök,és látszik hogy az emberek meg tudnak engem bántani. Néhányan emiatt szivatnak is ,mert egyszerűen képtelen vagyok visszaszolni nekik. Hogyan változzak meg? Szeretnék sokkal nagyobb lelki erőre szert tenni ( pedig elég sok mindent átéltem,de nem sokat változott ez )sokkal magabiztosabb ,és egyszerűen érdektelen lenni a történésekkel szemben ,mert ez semmiképpen sem szolgál engem sajnos . magad megvédésére is szívesen várok tippeket . nagyon nagyon gyengének érzem magam lelkileg,légyszi vegyetek komolyan 😊

2023. febr. 1. 21:35
 1/2 anonim ***** válasza:
73%
Lehet. Keress fel egy terapeutát.
2023. febr. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
51%

Kommunikáció, problémamegoldó képességek fejlesztése. Valahol el kell kezdeni, nyisd ki a szádat. Ahhoz idővel hozzászoksz és csak formálnod kell a szavaidat, hangnemedet és ezekhez megfelelő nonverbális kommunikációt alkalmazni. Ha tudatosan figyelsz, elemzed minden próbálkozásodat, akkor tudatosítod magadban pl mit hibáztál és ismétled ezeket, amíg fel nem fejlődsz.


Bántanak verbálisan? Mikkel?

Önismeretbe bele tartozik az is, hogy ismered jelen éned minden jó és rossz dolgát, tulajdonságát, ismered és látod magad jó és egyéb dolgait.

Mindezt elfogadod, mint pillanatnyi tényt.


Majd változtatsz azokon, amiken tudsz és akarsz is, ami pedig olyan tulajdonság azzal pedig együtt élni. Megtanulni beilleszteni a megfelelő helyére a puzzle-t.


Pl sok introvertált nem tudja helyén kezelni az ismerkedést és kommunikációt, de vannak, akik nem is tudják, létezik az introvertált szó és mit is jelent pontosan.


S ha pl intro is vagy, nem jelenti azt, nem állhatsz ki magadért. De főleg nem jelenti azt, hogy nem tudsz kommunikálni, problémát megoldani.


Jómagam is introvertált vagyok így elmondom magam példáján:


Mindig csendes magamban alkotó voltam s vagyok, inkább csak csendes megfigyelő, elemző vagyok, ám szükség esetén oda szólok.


pl álltalánosban az új diák nyuszimuszi volt és csicskáztatták.

A csaj nyomta a lány kezébe a pénzt és sorolta miket hozzon a büféből, a végén pedig meg is fenyegették, hogy ne merjen lopni a visszajáróból...


Odamentem csendben elvettem a lánytól a kesst és izomból levágtam a földre, mondva, menj le te magad, van két szép lábad. A lányt pedig magammal húztam és kimentünk az udvarra. Beszélgetésünk kezdetét vette és így egy barátság is.


Idővel a csendesből a hevesbe váltó hangnememet és viselkedésemet átformáltam.

Mára semleges vagy lágy hangnemben relaxált arccal helyre teszem az embereket vagy más személyek közötti konfliktust amennyiben szükséges vagy/és zavaró.


Pl orvosirendelőben: sorban állás volt, kígyózott a sor a távolságtartás miatt, majd felbukkant egy idős hölgy előre ment papírral a kezében az ajtóhoz bekopogva doktornőhöz.

Na a problémás vének zsémbelődni kezdtek, némelyik picit hangosabban megjegyezve véleményét, "biztos protekciós", holott a nő, aki előre ment, hangot emelt kaffogva, hogy bocs, de lemaradt a pecsét, nem protekció - jelentette ki a zsémbelődőknek.


Elnézést kértem, hogy beleszólok, majd elkezdtem mondani, nem szabad vakon ítélni és feleslegesen rossz megjegyzéseket tenni egy idegenre, szégyelljék magukat. A kaffogósnak pedig mondtam, hogy szintén magát járatja le ezzel a reakcióval olyan hangnemben. Megértem mindenki feszült, de nem kellene generálniuk a plusz felesleges stresszt és konfliktust.

Nézzenek körbe, a fiatalok nem kaffogtak, mondogalódtak, ellentétben magukkal, akiknek példát kellene mutatniuk, mivel ők az idősebbek.


Elszégyellték magukat és csend lett ismét.


Ha látják azt, hogy hagyod magad, kispéciznek maguknak.

De ha azt látják, hogy van önálló gondolatod és nem hagyod magad, akkor békén hagynak.

Ha mások és magad mellett tudsz érvelni megfelelő hangnemben, viselkedéssel az önmagában egy fegyver.


Felnőtt életben pedig mindenhol lesznek rosszmájúak, problémásak.

Vannak speciális esetek, akiket jobb ignorálni is.


Elég csak elmenni boltba is olykor.


Ha olyan dolgot mond nekem valaki, amiről tudom, igaz és tény. Pl hülye vagyok fejben számoláshoz, elismerem, ám közlöm vele, lehet nem erősségem, de pillanat és mutatok valamit, amit lehet érdemes lenne látnod.

Felmutatom pár alkotásomat telón. (pár tízezer, százezer egy egy aranyosságom)

Mondván azt: ez legyen a legnagyobb bajom az életben, hogy nem erősségem a fejben számolás.

Mosolyogva megyek tovább. Tudom a tényeket magamról és olyannal nem lehet megbántani, amit jómagam is tudok és elfogadtam.


Minden embernek vannak előnyös és hátrányos dolgai, a kérdés az, hogyan fogja fel azt és értékeli-e önmaga jó és rossz oldalát.


Még a világ legokosabb és legtehetségesebb embereinek is vannak olyan dolgaik, melyek kicsit hátráltatják őket vagy/és valakik számára szemet szúróak.

És?


Nagyon mások vagyunk. Épp ezért nem volt, nincs és nem is lesz olyan személy, aki mindenkinek megfelelne.


Ismerd meg önmagad, ismerd el, ha másnak netán igaza van, ám önmagad értékét is tudd és adott helyzetben kezeld a helyzetet, ha kell vagy úgy érzed.


De pl volt meló helyemen ment egy pletyka, hogy ugyanabban a nadrágban vagyok sokszor. Nem, téves következtetés.

Ugyanis van egy nadrág, amit egyszer megvettem és idővel kiderült, hogy nagyon strapabíró.

Amikor tanyáltam biciklivel tiszta horzsolás és vér volt a lábam laza egy tenyeres méretben, a nacinak pedig semmi baja nem volt.


Berendeltem belőle 10db -ot egy üzleten keresztül, ahol anno vettem az elsőt. Viszont csak egy színben volt, nem érdekelt.

Ám ezt külső szemlélők nem tudták.


A pletyis népet mindig hagytam és nem vettem részt bennük, jobban érdekeltek az ötleteim, ám ezt nem engedtem el a fülem mellett, főleg mivel nem az igénytelenek táborába tartozom.

Így a legpletyisebb személynek mutattam a képet, hogy nem úgy van az ahogy gondolják, ott a 10db rendelt naci, amikor az eladó küldte a képet nekem, megérkezett, menjek értük.


(Kis ruhabolttól szereztem, nincs weboldala se semmi, ezért vettük fel a kapcsolatot privátba és jelezte így.)


Kellemetlenül éreztem a pletykát, ami 50 kolléga között ment körbe és ki tudja otthon kiknek mondták tovább.


Az meg nem zavar, ha az egész világ tudja, pl nem megy a fejben számolás nekem. Mert ez tény.


Lelki erőre szeretnél szert tenni?

Nem elég motiváció az, hogy kiállj magadért, másért adott helyzetekben?

Neked is lehet véleményed, mondandód, nem csak nekik.

Ugyanúgy emberek, mint jómagad.

S te is EMBER vagy.


Nem érdektelenként kezelik sokan, hanem tudják, hogy pl hülyeséget mond az illető vagy nem is ismeri őt.


Ismeretleneknél elengedhetjük a dolgokat, vagy szóba eredhetünk velük, persze nem mindegy hogyan.

Kicsit ismerősebb közegben pl kollégáktól ismerősökig , kijavíthatjuk őket, ha pedig igaz, szintén elismerni a dolgokat.

stb.


Szeretteink pedig ismernek, ha pedig valamiben tévednek kommunikációval korrigáljuk őket és ők is fordítva minket.


Lehet zűrös lesz a kezdet, gyakorlás, de idővel megéri bőven. Főleg, ha letisztultan tudod majd kezelni azokat.


Az önismeret és önbecsülés viszont fontos alapja ennek és minden másnak is.


Pl valakinek sok ez a pár mondatos iromány és elküld melegebb éghajlatra.


Ám azzal érvelek: aki megoldást keres, annak nem elég egy mondat és jó, ha vannak példák is. Én is, ha valami után kutatgatok, infót keresek, nem érdekel az se, ha 1000 oldalnyi.


Ha pedig lrdekel pl a pszichológia, google-ba beírod "pszichológia pdf" hasznos emberek és önismeret témában is.

2023. febr. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!