Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan függenek össze a...

Hogyan függenek össze a gondolat és az érzelem, vagyis érzések?

Figyelt kérdés
Saját tapasztalatok érdekelnének.

2023. febr. 8. 19:24
A kérdező szavazást indított:
Az érzéseket mindig gondolat előzi meg.
Az érzéseket sokszor megelőzik a gondolatok, de érzések gondolatok nélkül is keletkezhetnek.
Ezek a mentális törtnések kiismerhetetlenek.
Nincs értelme ezekkel foglalkozni.
Nem tudom de engem is érdekel mert gyakorlatilag ezek hazározzák meg az életünk minenlétét.
A gondolat irányítható az érzelem nem.
Az érzelemhez nem kell feltétlenül gondolatot társítani, mert a gondolat lehet téves.
Az érzelmek stabilabbak mint a gondolatok, bár az érzések is változékonyak.
Több is stimmel ezek közül, kifejtem a tapasztalataimat.
Más választ adnék, kifejtem.
7 szavazat
 1/1 anonim ***** válasza:
55%

Az érzelmeket az érzelmi agy kezeli. Ez a krokodilok óta változatlan, kb. dió nagyságú.

Az érzelmek nem irányíthatóak: az érzelmi agy dönti el, hogy mi alapján milyen érzelem keletkezzen.

Gondolkodás többféle is van, az egyik a tudattalan agy. Ez, az addigi tapasztalatok alapján eldönti, hogy az adott helyzetben mit érdemes cselekedni. Ez mindent megjegyez, ami veled történik, sose felejt, és nem irányítható.

A másik a tudatos gondolkodás, amit talán ismersz.

Ezek természetesen hatnak egymásra, de nem egészen úgy, ahogy gondolod: a tudattalan agy veszélyben tudja blokkolni a tudatodat, és ilyenkor mondod azt utána, hogy "ez nem én voltam".

Az érzelmi agy a tudatot ÉS a tudattalan agyat IS tudja blokkolni.

Ha nincs veszély, akkor pedig beszélgetnek egymással, és ebből keletkezik a döntésed.

2023. febr. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!