Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem tudom mit akarok.. 23...

Nem tudom mit akarok.. 23 éves fiu vagyok. Szerszamkeszitonek tanultam,gyakorlatban 3-4es voltam de az elmeletbol mindig 1es kettes.. Nem is tudtam befejezni ez miatt a szakmam. Most eppen dolgozom,de tobbre lennék képes ennél. Help,hogyan?

Figyelt kérdés

2023. febr. 16. 08:13
 1/7 A kérdező kommentje:

(Ez meg mindig en vagyok)

Rengeteg baratom is volt eddig es szepen elvesztettem oket.

Apa nagyon otthon ulos(nem megy el boltba sem maganak) es enis kezdek ilyenne valni es ezaltal rajottem hogy nagyon orokolhettem ezt. Kicsit izgulok a jovom irant,am gyereket szeretnek majd nagyon. Es ehhez szeretnek biztos anyagi hatteret is es ehhez keresnék szakmat,csak nemtudom mit.. ez a gondom,nemtudom megfigyelni magam hogy mik az erossegeim..egyedul nem megy basszus valamiert. De mindekozben otthon minden rendben es nincsenek gondok a szamlakon kivul,es teljesen boldog lehetnék. Olyan bolondnak erzem magam hogy kozbe bemtudom megbecsulni azt amim van hanem allandoan aggodok es millionyi dolgon agyalok egy nap.

2023. febr. 16. 08:19
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez miatt szorongok is,vagyis nem merek beszelgetni annyira mint ezelott,eszre is veszem magamon,probalkozok de nem megy.

Kicsit rossz hogy nem birol nem agyalni,nem kattogni,ilyenkor annyira nemtudom magam szeretni😅

2023. febr. 16. 08:24
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A szerszámkészítő jó szakma, simán mehetsz vele külföldre is! Amikor CNC programozóként dolgoztam szerszámkészítők mellett, nem nagyon láttam köztük fluktuációt. Amikor felvettek ahhoz a céghez, és 5 év múlva, mikor felmondtam, szinte ugyanazokat az arcokat láttam, miközben 6-7 CNC-s eltűnt és jöttek helyettük újak.

Az elméletet pedig meg kell tanulni, fel kell mondani, és akkor menni fog. Tanulni egyébként is mindig kell, én 33 évesen is tanulok, vállalkozok család és fő állás mellett. Tanulj nyelvet, az fontos.

És tudatosítsd magadban, hogy a szorongástól semmi nem lesz jobb. Ha minden jól alakul, akkor nem kell szorongani, ha pedig rosszul, akkor pedig azért nem, mert akkor még jobban megnehezíted a saját dolgod.

2023. febr. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
0%

Ha többre lennél képes el tudtál volna végezni egy szaros szakmát.

Jó neked az a gyári meló.

2023. febr. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pedig az elméletnek vannak fontos és elengedhetetlen részei, amik szükségesek, alapok a gyakorlatban.


Jöjj rá, miért nem megy az elméleti részének tanulása.

Ha arra választ tudsz adni, akkor tudsz fejlődni.


Annyival ne zárd le "eh, nem szeretem" és kész.

A miértekre kell mély választ adnod.


Nekem nehéz az elmélet, sokkal több energiát, időt kell bele ölnöm, mint átlag embernek... S nem azért, mert hü.ye vagyok, hanem van egy rendellenességem, amit röviden figyelemzavarnak hívnak.


Amikor tudok figyelni vagy/és nagyon érdekelnek a dolgok, akkor elsőre megjegyzek mindent és meg is marad.


Egyszerre több minden fut a fejemben párhuzamosan. Szervezés, és olyan munkafolyamatoknál nagyon nagy előny ahol több opciót, aspektust kell átlátni, variálni. Kreatív tevékenységgel is foglalkozom.


Ez miatt is szállnék vitába a 4-essel.


Nekem anno tizenévesen apám ordibálta képembe fröcsögő nyállal, hogy majd megyek gyárba...


Hatalmasat tévedett.

Képességeimet pedig fejlesztettem több ágon, szakon is.


Az, hogy nem tudod erősségeidet, ahhoz a gyengeségeiddel is tisztában kell lenni.


Mindent tudnod kell magadról.


Kivülálló sose fog annyira mélyre látni, mint te magad. Még a szakik se.


Akkor tudsz igazán magadhoz való karriert találni, és ugye ki kell próbálni több mindent,amit csak tudsz.


Önmagában az is már jó, ha elismered "ez így nem oké" és elindulsz a teszel ellene úton.


Az említett apud viselkedését pedig ne könyveld el annak, hogy örökölted...


Attól, hogy valaki szívesebben van otthon abban nincs semmi rossz.


A kérdés az, hogy mivel tölti az idejét?


Az időt lehet hasznosan és haszontalanul is eltölteni, akárhol is vagy.


Max az lehet közös vonás, de nem örökölt, hogy introvertáltak vagytok, nem igénylitek annyira az emberi társaságot.


Vagy csak a pár fős társaságot kedvelitek.


Huszonéves kor elején pedig teljesen normális,hogy megcsappan, cserélődnek a barátok, hiszen kibontakozik fokozatosan a személyisége az embernek.

Rájönnek, hogy nem passzolnak. Valakiknél tudatos, legtöbbnél tudat alatti folyamat.


Azért is fontos az önismeret, hogy megfelelő személyekkel legyen kialakítva a kapcsolati formák.


Merj több aspektusból gondolkodni, külső szemmel is elemezni magadat.

Legfontosabb: ne állj önmagad útjába. Ne könyveld el magad pl "olyan leszek mint apám".


Ha bemeséled magadnak, el is fogod hinni és az ő mintáját fogod követni.



Jómagam se vagyok nagyon kimozdulós. Napi bicózás este, heti 1x feladom a megrendeléseket postán, havi 1 nagy bevásárlás, havi 2 nagyobb kiruccanás. Meg ha van valami találkozó.


Egyik nézőpontom volt karrierben, hogy figyelembe vegyem introvertáltság előnyeit és hátrányait.

Solo melókban mindig 300%-ot teljesítettem minden kényszer nélkül.


Pár másik alkotóval olykor együtt dolgozunk. Ami komfortos, nem zökkent ki vagy tereli el figyelmem.


Ahogy arra is jó az önismeret, hogy kikkel tudok gördülékenyen dolgozni és milyen körülmények között.


Nem volt egyszerű megteremteni ezeket a körülményeket sem.


A lényeg, ne add fel, ne mondj le önmagadról!


A folyamatos tanulás, fejlődés pedig örökre szól.

A tanulás is sok más formában van jelen az életben.


A szorongásodnak is oka van, épp úgy mint bármi más lelki problémának.

Tárd fel a gyökereit és legyél azon, hogy javíts.


Lazulj többet pl dőlj be egy nagy kád meleg vízbe egy bambusz tea kíséretében. Egészséges.

Az izmok ellazulnak a meleg vízben, a tea nyugtató hatású és nagyon egészséges.


Van hogy beköltözök a kádba lapokkal, géppel ötletelni, régen pedig sokat elmélkedtem relaxálva ott.

Párommal meg tusolás után beülve élvezzük és beszélgetünk át sok mindent.


A kommunikáció fontos.


Merj beszélni minderről, ami fejedben jár. Találd meg azt vagy azokat az embereket, akikkel értelmesen lehet beszélgetni.


Nem toxikusak és nem beszélnek a fejedbe hülyeségeket.


Nyitottak legyenek.

2023. febr. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
menj el valami kis maszekhoz szerszámkészítő inasnak. ezt a szakmát iskolában nem fogod megtanulni, csak az életben!- egy öreg szerszámos
2023. ápr. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pincér
2023. aug. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!