No_Name3 kérdése:

Miért vagyok hülye?

Figyelt kérdés

Az a lényeg, hogy régebben mondtam neki, hogy ő fantáziavilágban él, mert egyszerűen túl könnyen veszi az életet. Otthon ül 23 évesen és azt mondogatja, hogy amíg a lelki világa nem lesz jó addig nem megy és azt a tanácsot adja nekem, hogy ne vegyem annyira komolyan az életet. Én is szüleim is megmondták neki, hogy egyszerűen ez nem így megy, meg mellette is kezelheti magát. Egy nap csak random azt mondta, hogy én is fantáziavilágban élek, én mondtam, hogy nem, reálisan gondolkodok, de ő azt mondta, hogy nem erről van szó. Fateromnak mondtam, és azt mondta, hogy ,,miért nem mondtam hogy én nem élek mert megyek a céljaim után", és én azt mondtam, ,,hogy ez eszembe se jutott". Nem jutnak ilyenek eszembe, a másik az, hogy Szlovákiába élek és annyira nem megy a szlovák, ki akartam takarítani a mosdót mert rá várhatnák, és mondta, hogy ez vízkőre van meg, hogy feljön a zománc, én nem tudtam mi az a zománc... És még azt mondta, hogy a mosdót nem ezzel töröljük hanem a szivaccsal és mondta végül, ,,hogy agyf@szt kapok tőled" és mintha csak nekem mondaná mindig, a másik a ,,Melyik bolygón élsz", illetve ,,Őskorban élsz"? Azt is szokta mondani, mivel, hogy introvertált vagyok és nem nagyon vagyok dumagép, hogy,,Többet kéne emberekkel kommunikálnod". Mégis, hogyan gondolja amúgy nem értem, meg az, hogy ilyeneket mondd akkor persze, hogy nem fogok kommunikálni. Anyám amúgy elmagyarázta, hogy mi a zománc. Amúgy még egy példa volt a Casco biztosítás, ami most már tudom mi de akkor nem tudtam mert nem nagyon érdeklődtem az autók felé.


Aki animés és ismeri a Nagatoro-t akkor úgy mondom inkább, hogy a "Yoshi" karakterével tudom azonosítani magam, meg amikor ilyen pillanataim vannak nagyon átérzem a helyzetét. Egyszerűen amikor már hülyeséget mondok, mert nem gondolom át mit mondok akkor ostorozom magam, hogy mennyire debil, hülye vagyok és akkor én érzem magam a leghülyébb embernek.


20 F



2023. márc. 28. 22:03
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy a szüleim szokják mondani, hogy okos vagyok meg jól gondolkodok, illetve konoly vahyok de én ezt nem tudom elhinni. Mindig is az alaptudás hiányában szenvedtem sajnos, és általánosba rosszabb volt. Néha úgy érzem hogy értelmes lehetek de az ilyen eseteknél után kapcsol hogy mégse vagyok az, meg hülyének állítottam be magamat utána azért mert azt mondtam, hogy talán értelmes vagyok.
2023. márc. 28. 22:12
 2/15 anonim ***** válasza:
Full összefüggéstelenül összehordasz mindent, megállapíthatatlan, hogy mit szeretnél mondani nekünk.
2023. márc. 29. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Szerintem meg full érthető
2023. márc. 29. 07:46
 4/15 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom hogy magyarázzam el másként
2023. márc. 29. 07:57
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"Szlovákiába élek és annyira nem megy a szlovák"


Hát tanuld meg, nem olyan nehéz. A szláv nyelvek nem menehezek.


"Melyik bolygón élsz"


Az írásod alapján én is ezt tudnám kérdezni tőled.


Egyébként az írásod végére sem derült ki, hogy kiről írsz.

2023. márc. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Faterom mondta, hogy hagyjam és inkább koncentráljak az angol nyelvre. Bocsánat a rossz helyesírásomért ha ez a gond de ha nem akkor mondjátok konkrétan mi a gond. Nem értelek végképp
2023. márc. 29. 08:40
 7/15 anonim ***** válasza:

Mindenki azt mondja, amivel tele van a szíve. Rámondjuk másra, ami bennünk van. Ne foglalkozz a tesóddal. Nem dolgod őt megváltoztatni. Neki sem dolga téged megváltoztatni. Mindenki önmagát fejlessze, az a legjobb, leghatékonyabb változás. Majd lesz mindkettőtöknek saját családja, és akkor majd hiányozni fogtok egymásnak, és jóban lesztek.


Te egyszeri és megismételhetetlen teremtmény vagy.

Senki nem pont olyan, mint te. Ha teszel valamit, azt megteheti más is, de téged, magadat, mint emberi lényt nem lehet kicserélni. Pótolhatatlan vagy. Értékes!

Isten senkit sem szeret pont úgy, mint téged. Ha lenne valaki, akit pont úgy szeret, mint téged, akkor kettő lenne belőled.


-----

Takarítás a fürdőben? Megjártam már én is:

ha fertőtleníteni kell, akkor valami lúgossal (hypo, domestos, alkalický čistiaci prostriedok)

ha a vízkövet kell eltüntetni, azt valami savassal csináld. Inkább ecettel (s otcom), lehetőleg ne sósavval (kyselina chlorovodíková), mert az tényleg leszedi a zománcot a kádról, mosdókagylóról, és marad egy érdes tapintású rész rajta...


Ha meg csak simán koszos a kád, akkor súrolóporral (čistiaci prášok) és szivaccsal/körömkefével végigsikálod. Ha nincs por, sima vízzel, körömkefével is tisztára lehet sikálni, ha nincs nagyon rászáradva a kosz.


Végülis nem lehet elrontani. Csak a sósavval lehet elrontani, azt inkább ne használd.

2023. márc. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2023. márc. 29. 09:34
 9/15 anonim ***** válasza:

"Szerintem meg full érthető"

"Sajnos nem tudom hogy magyarázzam el másként"

Alany, állítmány. Nem olyan nehéz. Az, hogy te tudod, kire gondolsz, az érthető... Aki meg nekiáll értelmezni a szövegfaladat, az egyre több tisztázatlan dolgot cipel fejben, hátha megemlíted később, mint aki el akarna mondani valamit. Ehhez képest a nővér szó csak a tagek közt van ott, és még ha újra és újra nekifutok értelmezni, akkor se derül ki középtájon, hogy fater vagy megint a megemlíthetetlen nővér löki a sódert neked random szituációban, amiről megint nem tudjuk, miért fontos neked.

2023. márc. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek, nagyon faragatlan voltam tőlem ez a hozzáállás. Az a lényeg, hogy amikor nem tudok valamit akkor a fent jelzett szavakat mondja nekem pl “Őskorban élsz?” , és ez a önbizalmamat nagyon tönkreteszi, és már én is azt hiszem, hogy nem tudok semmit.


Általánosba is volt olyan pl Honfoglaló ahol egyszerű kérdésekre nem tudtam válaszolni és már ott is éreztem hogy nem vagyok okos.

2023. márc. 29. 09:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!