Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Zsido etnikumba tartozok?

Zsido etnikumba tartozok?

Figyelt kérdés

3. testverem csinalt genetikai tesztet 23andme-n es kijott valamennyi ashkenazi zsido, meg skandinav genetika.


Van hosszu csaladfank egeszen 1600-as evekig es ott van egy par zsido is.


A csaladban nem igazan latni ezt, de a szakallam olyan gondor meg a hajam is egy kicsit, hogy valamiert zsidonak neznek meg poenkodnak csaladon belul is hogy vagjam mar le mert ugy nezek ki mint egy zsido.


Ez most akk azt jelenti hogy zsido etnikumba tartozok de nem vagyok zsido?



2023. ápr. 12. 12:45
1 2
 1/15 anonim válasza:
97%
Ez annyit jelent, hogy voltak zsidó felmenőid is, meg másfélék is. De ez nagyon sok emberre igaz.
2023. ápr. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Akkor nem vagyok zsido ugye?
2023. ápr. 12. 12:53
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Zsidó az akit zsidó anya szült, és a zsidó vallásnak megfelelő életet éli.
2023. ápr. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

3


En ismerek zsido embert aki egyaltalan nem gyakorolja a vallast, karacsonyt tart meg minden kereszteny hagyomanyt, de anyja es apja zsido. Akkor most o mi?

2023. ápr. 12. 12:55
 5/15 anonim ***** válasza:
68%
#4 Akkor ő csak származásilag az. A zsidó létnek az a 2 feltétele amit fennt írtam, aki ennek nem felel meg, nem tekinthető teljes értékű zsidónak, tehát a rabbik és a főpap nem fogják közülük valónak tekinteni.
2023. ápr. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor pontosítsuK! A halacha (zsidó vallási jog) szderint "zsidó, akit zsidó anya szült, vagy aki betért" Izrael Állam "Hazatérési Törvénye" (Aliyatörvény) szerint a zsidó identitást örökli a zsidó gyreke, unokája, valamint ezek házastársa*.

Az, hogy "és a zsidó vallásnak megfelelő életet éli", az SEM a halachában, SEM Izrael Állam Aliyatörvényében NEM szerepel. Akit zsidó anya szült, vagy aki betért, azt a zsidó vallási közösség befogadja akkor is, ha életében nem látott még zsnagógát, zsidó imakönyvet, Bibliát és akkor is, ha nincs körülmetélve és mondjuk meg van keresztelve (bár ezért nem lelkesednek).

Ha tehát biztosat szeretnél (a genetikai vizsgálat a vallási közöpsségben nem számít), akkor végig anyai ágon (tehát Anyukád Anyukája, az Õ Anyukája és így tovább, míg 1948 elõtt születetthez érsz, ugyanis 1948-ig az anykönyvekben szerepelt a vallás.

*Ehhez hozzáteszi: "ha nem tagja más vallásnak". A kiterjesztés magyarázata: Izrael befogad mindenkit, akit a nácik üldöztek.

Ennyi.

2023. ápr. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ha jól értem, Te arról szeretnél meggyõzõdni, hogy nem vagy zsidó.

Sajnos akkor is csak ebbõl a macerás eljárásból tudsz meggyõzõdni.

2023. ápr. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

7


Igen, nincs semmi bajom a zsidokkal, csak nem akarok egyik etnikumba sem tartozni, viszont az oseim kozott szerepelnek zsidok nem is 1 vagy 2 meg ha megno a szakallam akkor csomoan azt hiszik (poenkodva ismerosok) hogy zsido vagyok ugy hogy semmit nem mondtam nekik.

2023. ápr. 13. 07:44
 9/15 anonim válasza:
100%
Mindenki tartozik valamelyik etnikumba
2023. ápr. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
De most akkor en nem tartozom zsido etnikumba ugye?
2023. ápr. 13. 12:11
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!