Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Normális mellékhatása az...

Normális mellékhatása az absztinenciának az alvásszükséglet csökkenése?

Figyelt kérdés
Több, mint egy éve nem fogyasztok alkoholt és 7-8 óra helyet 4-5 óra alatt kialszom magam. Nem is tudok visszaaludni, fel kell kelnem és így hajnali bagoly lettem. Este 8-kor már álmos vagyok. 9 órát dolgozom naponta. 55/f
ápr. 28. 06:26
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
3 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
55 eves korban mar nem kell annyit aludni
ápr. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én már több, mint 2 éve. Életem legjobb döntése volt. Nagyon sokat ittam sajnos. Nálam eleinte jelentkezett a kevesebb alvás, 3-4 óra. Ennyi idő elteltével nem hiszem,h az alkohol elhagyása okozná. Ha tényleg úgy érzed kialudtad magad 5 óra alatt, nincs hatással a napokra, h kevesebbet alszol, akkor nincs baj. Pacsi,h letetted a piát. 🥰 N/30.
ápr. 28. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én a cigit meg az energiaital/kávé kombot tettem le.

Este 8kor már rámjön a fáradtság,max 9kor elalszok, de 3kor felébredek energiaval telve. Régen 10 től 6ig nem tudtam kialudni magam.

ápr. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kétlem, hogy az alkohol elhagyása ilyesmivel járna. Bár én nem vagyok alkoholista, de nem egy alkoholistát láttam már sajnos. Illetve azzal egyetértek, hogy a korral csökken az alvásigény. Bár én tényleg csak messziről beszélek, munka mellett járok egyetemre, és ha nem ölne meg, akkor intravénásan nyomnám magamba az energiaitalt vizsgaidőszakban.
ápr. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a májad nagyából regenerálódott, ezért arra nem kell a szervezetnek plusz idő, hogy májregenerálódást végezzen.

A idegrendszereddel ugyanez a helyzet.


Az emésztőrendszeredben sem írtja az alkohol a hasznos bélbaktériumokat, így onnan is több energia nyerődik ki.


Élvezd ki a józanságot. Nem kell már többé a pia miatt energiát elvesztegetned.

ápr. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!