Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van úgy valaki közületek,...

Van úgy valaki közületek, akinek nem a karrierje teljesíti be az életét?

Figyelt kérdés

Holnap leszek 31 éves és nincs igazán életcélom. Nem azért, mert semmi nem érdekel, ami azt illeti, soha nem hagytam abba a tanulást, mindig képzem magam, ha van rá lehetőség és nagyon sok minden érdekel még. De inkább csak elméletben. Mondok egy példát: a jövőben lehet, hogy tanulok pszichológiát levelezőn, de nem tudom, hogy valóban szeretnék-e emberekkel foglalkozni. Inkább csak az elméleti tudás megszerzése érdekel.


De a kérdésem az, hogy meglehet, hogy ennek az az oka, hogy nem a karrierben kellene gondolkoznom, mint életcél? Mondjuk valakinek a sport, valakinek a zene tölti ki az életét. Én gondolkozom, hogy a környezetvédelem területén aktivizálom magam kicsit, a zene engem is érdekel, illetve szeretnék minél több időt a természetben eltölteni, vadkempingezni, stb.


Szóval a kérdésem röviden: van, hogy az ember nem a karrierben találja meg önmagát és az életcélját, hanem egyéb tevékenységben és a munkájára meg csak úgy tekint, mint egy "eszközt", amit arra használ, hogy finanszírozza a hobbiját, amiben kiteljesedik? Van így valaki így közületek?


A jelenlegi munkámat nem szeretem, de nem is utálom, nem is keresek rosszul egyébként, nincs rossz helyem. El vagyok vele.



2023. máj. 25. 12:38
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is a válaszokat! :)
2023. júl. 11. 20:47
 12/12 anonim ***** válasza:
Szívből érdemes élni, de ez az igazságnak csak az egyik fele. A másik, hogy legyél képben mindig, mérj és tudj mindent a bizniszről, tartson lázban ez is, legyél képes rá, hogy fullon told a számokat! Az istenverte matek mindig jó fegyver a kezedben ahhoz, hogy a legjobb döntéseid megszülethessenek. Vedd észre a lehetőségeidet, ezen érdemes tartani a fókuszt. Igazán jó csak akkor lehetsz az embereidhez, ha sok folyik be, nem?
2023. júl. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!