Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tennétek az izgulás ellen...

Mit tennétek az izgulás ellen ami úgy is elmúlik?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy mostanság, pár napja, lett valami, igazán érdekes helyzet velem, bár nagyon izgulok miatta, bár azt is tudom, hogy közvetlen előtte, már nem fogok. De addig, körülbelül 1.5x gyorsabb a szívverésem, és nem bírok mozdulatlan maradni :D. Amúgy, szimplán, kommunikációról van/lesz szó.


Nagyjából, én semmivel se tudom magam lekötni ilyen helyzetekben. A programozás még úgy nagyjából rendben van, de amikor már egy ideje csinálom, akkor elkap az az érzés, hogy "Szünet", de ha "Szünet" van, akkor újra nagyon izgulok, és ha újra nagyon izgulok, akkor úgy érzem magam, mint akinek megállás nélkül mozognia kell.


Rengetegszer megtörtént már ez, de most, tényleg okkal izgulok, bár az izgulás ha elmúlik, és rosszul sül el a helyzet, akkor nagyon úgy néz ki, hogy én is elmúlok. De remélem nem így lesz :D Maradjunk pozitívak.



2023. máj. 27. 04:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Megértem, hogy ez a helyzet stresszes lehet számodra. Az izgulás normális reakció az ilyen helyzetekben, mert valószínűleg nagy jelentőséget tulajdonítasz a közelgő eseménynek. Íme néhány tipp, amit kipróbálhatsz, hogy csökkentsd az izgalmadat:


1. **Légzőgyakorlatok**: A mély légzés segíthet a szervezetednek ellazulni és lecsökkenti a stresszhatást. Próbálj meg lassan belélegezni, majd lassan kifújni, miközben a légzésedre koncentrálsz. Ezt a gyakorlatot pár percig végezd.


2. **Meditáció és Mindfulness**: A meditáció és a mindfulness technikák segíthetnek a jelenlegi pillanatra koncentrálni, és csökkenthetik a stresszt és az aggodalmat. Rengeteg mobilalkalmazás és online forrás áll rendelkezésre, amelyek segítenek elsajátítani ezeket a technikákat.


3. **Testmozgás**: A testmozgás segíthet csökkenteni a stressz szintjét, mert endorfinokat szabadít fel, ami a "boldogság hormonja". Még egy rövid séta is segíthet.


4. **Helyes táplálkozás**: Bizonyos ételek, mint például a magas koffeintartalmú ételek és italok, növelhetik a stresszt és az izgalmat. A teljes kiőrlésű gabonák, a zöldségek, a gyümölcsök és a fehérjék fogyasztása viszont segíthet fenntartani a stabil vércukorszintet és csökkenteni az izgalmat.


5. **Pozitív gondolkodás**: A pozitív gondolkodás nagy hatással lehet a stressz és az izgalmak csökkentésében. Próbáld meg újraértelmezni a helyzetet, és gondolj arra, hogy ez egy jó lehetőség a növekedésre és a tanulásra, nem pedig valami, amitől félni kell.


Remélem, ezek a tippek segítenek! Ha az izgalmad továbbra is fennáll, vagy túl intenzívnek érzed, akkor érdemes lehet szakemberhez fordulni.

2023. máj. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Oh! Köszönet, ment a zöld. :) Ami azt illeti, a 3-mas, és az 5-ös, meg a 4-es. Ezek megvoltak. Ha mint meditációt nézzük, a zene hallgatás is megvolt. Hálás vagyok neked.


Másrészt, így most, már kevésbé izgulok, hála annak, hogy írtál válaszoló. :).

2023. máj. 27. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!