Bevonzottam talán?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az történt, hogy nagyon de nagyon tetszik egy fiú akit egy magyar tehetségkutatóban láttam, és hát elég élénk a fantáziám és ha valaki megtetszik, akkor mindenen el tudok fantáziálni. A lényeg a következő, hogy azt képzeltem el, ahogy mi először találkoztunk..pesten egy buli után stb. stb.. ez a pasi engem egyáltalán nem ismer, soha nem írtam neki meg semmi hasonló, csak kívülről figyelem az interneten keresztül. És most jön neki egy új zenéje, és rakott ki belőle egy kis részletet és amit énekel benne, arról szól ( ez a kis részlet ) hogy ő is arról fantáziál, hogy ezzel a lánnyal egy budapesti bulis éjszaka után találkoznak, egymás mellé fekszenek.. ugyanaz mint amit én is elképzeltem...ez hogy lehet?:D hiszek egyébként ezekben a vonzásos dolgokban, vagy nem is tudom minek nevezzem. Köszönöm ha elolvastad:)

2023. jún. 5. 02:08
 1/2 anonim ***** válasza:
44%

Nem létezik bevonzás. A dalszöveg egy közhelyes popzene szövege, ami szinte mindig ugyanarról szól: bulizás, csajok, fiúk, romantika, szex.

Ha nem fantáziáltál volna róla, akkor is megírták volna ezt a dalszöveget, csak akkor nem társítanád magadhoz. Ez sima megerősítési torzítás:

[link]

Nem azért írta meg és adta elő a dalszöveget az előadó, mert te ezt találtad ki és ez hatással volt rá; hanem azért találtál ki ilyen dolgokat mert ezt hallod a többi hasonló dal szövegében is, ami rád volt hatással. Ha egy nyálas popzene 50 alkalommal ugyanazokat a paneleket és közhelyeket veszi elő, akkor nagy eséllyel a 51. is ugyanilyenből fog felépülni. Nem leszel látnok, ha előre megmondod, mert a popipar ezekből épül fel.

2023. jún. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A bulizás nem egy egyedi dolog, sokan kapcsolnak ki ilyen formában. Budapest pedigelég nagy sok emberrel.

Szerinted naponta hány embert látnak vendégül a szórakozóhelyek?


Szimplán bele vagy bolondulva az illetőbe és mindenbe többet magyarázol bele.


Ne ess át az ezoterikus dolgokba és társaiba.


Maradj a valóság talaján páros lábbal.


Az a baj, hogy a "bevonzást" nagyon átkonvertálták egyesek...


Holott alapvetően a zárt VS nyitott elméről szól.


Pl depressziós ember beszűkült látással rendelkezik, hiába van előtte a jó, a jó lehetőség, pozitív mondatok, ha egyszerűen nem veszi észre mindezeket, mert pl depressziója miatt az agy kiragadja a negatívat a jó dolgokból vagy akár rosszúl értelmezi azokat, azaz kiforgatja a szavakat.


Míg a pozitívabb, kiegyensúlyozottab személyek mindenben látják a jobb lehetőségeket, kellemes dolgokat és nyitottak mindenre minimum fejben.


A depressziós elmegy nap, mint nap a lehetőségek előtt, mert kínjára van ráfókuszálva, míg a pozitívabb ember végighaladna a napján, útján, több olyan dolgot észrevenne, ami szép, lehet mit kezdeni s akár több kiutat, lehetőséget látna meg, mint negatív társa.


Egy beszűkült elméjű ember elé raknál egy műanyag szalagot az grimaszokat vágva dobná félre "mit kezdjek ezzel a sz,rral?"


Míg a magamfajta kapásból kitalál minimum 5-10 dolgot belőle, hogy miket lehetne kihozni belőle és még eladható is.


Raklap számra dobálták ki volt munkahelyemen az alapanyagokat, megkértem rakjanak félre nekem fél raklapnyit.


" minek az neked? " - kérdezték. Az alkotó, kreatív ember szíve fáj, amikor ilyet lát.


Erről szól a "vonzás", semmi ezoterikus vagy természetfeletti. Egyszerűen az agy működésén alapul. Tudatosítva fejleszthető. Jó pénz és marketing lehetőség van ebben, ha pl a célközönség butácska vagy valaminek hívője.

2023. jún. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!