Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Kihagyni egy esti alvást,...

Kihagyni egy esti alvást, hogy a vizsga előtti este tudjak aludni?

Figyelt kérdés
Szóval, az izgalomtól néha nemtok aludni egy vizsga/megmérettetés előtt, célszerű lenne e a vizsga estéje előtti este fennmaradni extra soká, hogy tudjak aludni a kimerültségtől a vizsga előtti este?
2023. jún. 13. 21:53
 1/5 anonim válasza:
46%
háziorvostól lehet enyhébb elalvást segítő altatót kérni ilyen esetekre. (zolpidem-tartarát pl ami nekem jó).
2023. jún. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azert nem szednek semmit ha nem muszaj 😝
2023. jún. 14. 02:54
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút, igen, nekem ez sosem jutott eszembe (pontosabban: mindig vizsga előtti éjszaka tanultam legtöbbet, így nem is jöhetett szóba), viszont többször előfordult már velem hogy kihagyott alvás által állítottam helyre a rendet. Az se baj, ha másnap már délután 5-6 felé kidőlsz, utána hajnalban új emberként ébredhetsz.

Nem biztos, hogy mindenkinek bejön, egy próbát megér. Az emberek ugyanúgy félnek ettől, mint egy-egy étkezés kihagyásától, holott ahogy ez utóbbi sem egyenlő az "ehezéssel", úgy egy-egy alvás kihagyása sem az "éjszakázással". Nem lesz tőle semmi bajod, másnap mélyebben és pihentetőbben alszol és ennyi. Az persze fontos hogy lehetőleg ne kávé vagy egyéb gyorsító hatására maradj ébren.

2023. jún. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
kipróbáltam, és jól működött a dolog, jól tudtam előtte aludni, és jól is sikerült a dolog
2023. jún. 18. 22:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Szuper, gratulálok, és köszi hogy ezt megosztottad!
2023. jún. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!