Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek értelmi fogyatékos...

Szerintetek értelmi fogyatékos vagyok, vagy a "depi" váltja ki ezt?

Figyelt kérdés

A problémám az lenne, hogy katasztrofális kognitív funkcionálásom van, nem tudok figyelni amit mondanak olyan mintha "süket" lennék, nem jutnak eszembe a hétköznapi szavak, nevetőgörcsöt kapok minden butaságon, rendkívül önbizalomhiányos vagyok mivel képtelen vagyok a fogyatékosságom miat bizalmat szerezni, nagyobb városokban még az Google térképek szerint is sokszor nehézségeim vannak megtanálni az adott célpontokat, beszéd közben folyamatosan elveszítem a vonalat a realitással és a legfontosabb dolgokat mindig kifelejtem megemlíteni, tiniként középsúlyos értelmi fogyatékosnak diagnosztizált az volt dilidokim, ez teljesen elvette a bizalma az élettől hogy én valaha is sikeres lehetnék, pedig 3 nyelven beszélek, de egyiken se vagyok perfekt beszélő..

Viszont vannak rengeteg olyan dolgok bennem amik miat lehetetlen lenne idiótának diagnosztizálni ezért folyamatosan azon aggódok hogy tényleg idiótának születtem😓


2023. jún. 23. 18:12
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Te egy útkereső tini vagy. Ilyen az élet, keresni kell az utadat, és tádám, egyszer csak meglesz. Aki olyan szavakat használ, mint te és úgy fogalmaz, az nem értelmi fogyatékos. Most jöttem rá, beugrottam egy trollnak. Legyen ez a mai örömöd.
2023. jún. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1-es, rendben van hogy tudok írni egy adott szintén, de élőben már betegesen rosszul beszélek, nem tudok kiejteni néhány szót, nem jutnak eszembe az hétköznapi szavak..
2023. jún. 23. 19:30
 3/9 anonim ***** válasza:
23%
Nem értelmi fogyatékos vagy, hanem egy idióta tini, aki túl sokat ül az internet előtt.
2023. jún. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3-as, igen azért ülök sokat az internet előtt, mert szociàlisan izolálni kell magam amiért hülyét csinálok magamból. 18f
2023. jún. 24. 15:29
 5/9 A kérdező kommentje:

Az anyám például totál értelmi fogyatékos, mivel 100x kell emondanom mindent hogy felfogja, egy 10 éves gyerek szintjén van, nárcisztikus, mindenen ordibál ha nincs igaza, kifogásokat keres, manipulál másokat és engem,paranoiás üldözési mániás gondolkodása van mindig másoktól függ a szomszédokról folyton azt gondolja hogy ellopnak valamit, hogy mindenki gonosz és csak kihasznál stb.

Velem pedig a viselkedésétől függően bánik, ha sz@rul van simán azt kívánja hogy ,,dögölj meg", ha nem veszek neki cigit akkor ugyanúgy a halálomat kívánja és olyan baromságokkal fenyeget mint: ,,mától nem fogok rád mosogatni, főzni majd megtudod milyen az", ha összekapunk még durván is, folyton ilyan dolgokkal fenyeget amiket már tudom hogy úgyse tart be mert egész gyerekkoromtól ezt csinálja velem és pár nap után mintha semmi se történt volna, úgy beszél velem, ha valami sikerem van akkor azt mindenkinek tudnia kell úgy hogy más mégse kérdezi hogy hogy mi van velem, mondtam már hogy ne említsem senkinek semmit míg nem kérdeznek, de ő titokban mindenkinek elsuttogja..


Röviden az anyám egy nárcisztikus de€ment

K urv@, aki azért szült meg hogy legyen értelme élnie, egy olyan senkiházi aki mindenkit lemond aki sikeresebb nála miközben az ő eszében semmi értelmes nem tanálható, csak az ostoba unalmas pletykárkodás az emberekről, amit én kinek álhatok.

2023. jún. 24. 15:51
 6/9 A kérdező kommentje:
Én belőlem pedig egy életképtelen kiherél infantilis pasit csinált és én is hasonló vagyok hogy hasonló menekülési stratégiáim vannak ezért gondolom magam többmint balószinű fogyatékosnak
2023. jún. 24. 15:54
 7/9 A kérdező kommentje:

Kapcsolataim hozzà hasonlóan nincsenek, vagyis mindig az alacsony mentális értékű emberekkel vagyok körülvéve, egyetlen normális eszű haverom van a többinek úgy fest addig vagyok jó amíg ők vannak a szarban, ha fordul a helyzet akkor már lese szarnak, rettentő egyszerűen képes vagyok észrevenni az ilyen segggnyaló embereket, mivel már olyanok is néha köszönnek akiket nem is ismerek és ha igen akkor túlságosan tisztelnek.

Sajnos 18éves létemre egyetlen barim se volt, amit csak azért bánok hogy beleszerettem egy nálam idősebb kedves és okos csajsziba és a gyávaságom miat nem tudtam előrébb haladni, csak egyszer szólitottam le azóta egy év is eltelt és már vagy egy hónapja hogy nem láttam és utólag bánom, de tudom hogy ilyen álapotban nem hinném képes vagyok egéséges kapcsolatot kialakítani.

2023. jún. 24. 16:05
 8/9 anonim válasza:
Az utolsó 3 kommentet nem olvastam el, amit én gondolok: én is ilyen vagyok , néha már a magyar szavakat sem tudom kimondani normálisan, az utóbbi egy évben semmit sem hallottam jól, az odafigyelésemmel is gondok vannak, de sose gondold azt, hogy ez egy betegség. Az is rendben van, ami az anyukáddal van, hiszen az ember egy bizonyos ponton elkezd teljesen bekattani, emberek vagyunk mind. Én is néha gondolok szrságokat, teljesem elvonom a saját figyelmemet dolgokról, elkezdek hülyeségekről fantáziálni, mint például a mellettem ülő bármikor leüthet és elájulhatok, vagy amikor szimplán a srap előtt sétálok, azt hiszem, hogy odarohan hozzám egy részeg és kinyír, pedig ott sincs senki stb. A nyelvek a beszédemet megnehezítik, habár csak a német-angolos fazon vagyok, akkor is. A magyar megfogalmazásom állítólag pontos, de fura vagyok rengetegszer én is. Egyszerűen ezzel születtünk. És ha bárki is szeretni fog, vagy ha már van barátnőd vagy barátod vagy bárki, aki szeret, akkor azért szeret, amilyen vagy, és nem kell megváltozni. Mindenki a maga módján fura, és ettől vagyunk tökéletesek. Bizalomhiányom egy nap legalább 1x olyan erősen jön rám, hogy hű. És önbizalom kitörés is, mint most, az is napi 1x, tehát ingadozok, mint fűszálon a borjú. (Rossz hasonlat, teljesen hülye vagyok, de hagyjuk) És szerintem ez teljesen okés.
2023. jún. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, nekem lényegében nincs senkim barátaim, barátnőm sőt sose volt, ez bizonyos szinten frusztrál mivel úgy gondolom hogy fogyatékos volnék és ez lenne az oka..
2023. jún. 27. 05:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!