Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem néznek az emberek a...

Miért nem néznek az emberek a szemembe?

Figyelt kérdés
Sok emberrel találkozom és a legtöbben nem néznek a szemembe, csak rámpillantanak és úgy beszélnek hozzám... ritka az aki a szemembe néz úgy igazán és általában az sem tart sokáig. Mi lehet ennek az oka?
2023. júl. 3. 23:26
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Rossz a kisugárzásod.
2023. júl. 4. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Na, pont az ilyen viselkedésed és személyiségjegyeid miatt. Közhelyes, de igaz: a szem a lélek tükre.
2023. júl. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A végén kezded a filmet.
2023. júl. 5. 01:17
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem éppen. Első körben mindenkinek a szemébe nézek, és levonom ebből a következtetést. Ha úgy ítélem meg, akkor a továbbiakban nem méltóztatok az illető szemébe nézni.
2023. júl. 5. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A sok hobbim közül a metakommunikáció is itt van. Nagyon szeretek testbeszédet, arcot, gesztusokat elemezni. Azért ez teljesen helyzetfüggő amiről írtál. Kivel beszélsz, ismer-e téged? Miről beszéltek? Lehet szégyell valamit az a valaki...lehet füllent valamit.. stb stb, ezek mind a másodperc tört részei ugye, így nehéz erre általános választ adni szerintem. . :)
2023. júl. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

ebben teljesen igazad van, de én így általánosságban értem... olyan is volt már, hogy pl munkahelyen elköszöntem valakitől és konkrétan láttam ahogy fennakad a szeme amint összeért a tekintetünk, majd visszaállt rám. Ezt nem tudom jobban leírni de nagyon fura volt.


mindegy is, a legtöbb esetben az van, hogy összenézünk, majd elnéz az illető valamerre. az egyik barátom azt mondta, hogy kinézem a testéből a lelkét, illetve többször megjegyezték már, hogy "miért nézel így?"


Másik "kedvencem" amikor megkérdezik, hogy "Mi az?!" Mondom "mi, mi?", "Ja semmi csak úgy néztél".


De esküszöm semmit nem csinálok, csak van két szemem.

2023. júl. 6. 13:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor te az a "vesébe látó vagy" Akkor ne is lepődj meg ezen ha nem mernek a szemedbe nézni, ugyanis "frászt" kapnak lehet, tőled :D Látod, máris közelebb kerültünk a megoldandó helyzethez :) Volt ilyen tapasztalatom nekem is mással, és én is frászt kaptam ahogyan nézett, annyira mély volt , mintha máris elemzés készülne rólam ott bent :D
2023. júl. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen, volt is már olyan, aki megijedt tőle xD De másrészről meg néha zavaró, mert érzem, hogy a másiknak frusztráló, de én meg szemkontaktus nélkül nem érzek igazi kapcsolódást a másikkal. Olyan csak egymáshoz beszélünk maximum, de nem egymással.


Van egy ismerősöm, akit annyira összezavart a kapcsolódásunk, hogy nem hajlandó velem találkozni, azt mondta "én ott vesztettem el a kapcsolatomat a valósággal". Mondjuk az a szituáció valóban elképesztően fura volt, kb mintha pure energiát küldtünk volna egymásnak csupán a tekintetünkön keresztül. És mindketten meglepődtünk, hogy ez mégis mi a fsz volt.

2023. júl. 6. 14:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!