Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan küzdjem le azt, ha nem...

Hogyan küzdjem le azt, ha nem tudok otthon enni?

Figyelt kérdés

Nem szeretek elmenni otthonról egy hosszabb kirándulásra vagy csavargásra, mert előbb - utóbb megéhezem.


Máshol nem szeretek enni, mert sokszor nem finom az étel, vagy nincs is normális házikoszt.

A pizzát nem szeretem, a gyorskaját szintén nem, kebabot pedig valahogy mindig elcseszik. Csak egy helyről szeretem, az pedig az én városomban van, onnan szoktam időnként rendelni.


Legutóbb is rosszul éreztem magamat mikor egy kisebb kitérővel moziba mentünk.

Már vacsoraidő volt, délután 5 óra, film előtt még akartam valamit enni, mert tudtam ha nem fogok, nagyon éhes leszek mire hazaérünk.


Plázában kínai, thai meg pizza hut, kfc, ilyen semmilyen kaják voltak.

Kb egy órányi dilemmázás után rávettem magamat, hogy na akkor eszek egy szelet rántotthúst meg egy marék petrezselymes krumplit annál az újramelegítősnél. Kétezer forintba került... A rántotthús nem volt bekenve fokhagymakrémmel és nem házi zsemlemorzsával lett bepanírozva, a krumpli sem volt házi, ráadásul az elkészítése sem volt megfelelő számomra.


Végiggondoltam, hogy konkrétan akárhova mennénk, én nem tudom magamat jól érezni, mert ha nekem egy adott étel nem 10/10, akkor már nem is ízlik.

Levest sem tudok sehol sem enni, tele van nyomva nátrium glutamáttal, zöldség konkrétan nincs is benne, csak vegeta vízzel…


Gondoltam arra is, hogy viszek otthonról, de hidegen nem akarom megenni az itthoni kaját, szendvicset pedig nem akarok vinni, mert nem szeretem a kenyeret.


Legutóbb mikor kirándulni mentünk több napra egy apartmanba, megfőztem egy nagy tepsivel és azt vittük. Olyan nyugodt voltam, hogy nem igaz.


Zavar, hogy máshol drága a kaja, zavar hogy a hely fenntartásáért kerül ennyibe és még csak nem is finom.


Annyira finnyás vagyok és idegesítő, utálom magamat.

Nem tudok sehova elmenni itthonról emiatt. Az pedig csak másodlagos, hogy szorongok emberek között, de még csak nem is érzem jól magamat ha nem úgy van elkészítve az étel ahogyan én akarom.


2023. júl. 24. 12:44
 1/7 anonim válasza:
50%
"Annyira finnyás vagyok és idegesítő" Ezzel le is írtál mindent. Változz meg, pszichológus segít...
2023. júl. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szerinted a pszichológus miatt majd ízleni fog a nem finom kaja?
2023. júl. 24. 14:15
 3/7 anonim válasza:
Finom az, csak te vagy túl finnyás, ahogy írtad. Azt nem hiszem el, hogy nem találsz olyan éttermet vagy ételtípust ami ne lenne finom.
2023. júl. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más az ízérzéke, ez tény. Nem feltétlenül finnyásság ez.

(Én csak ennyit szólok hozzá.)

2023. júl. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok vendéglátós (plázában főleg), de viszonylag magasak az igényeid, azt hiszem, ezt beláthatod. Azt mondjuk nem értem, miből állapítod meg, hogy mondjuk a krumpli nem házi, persze nyilván nem az sehol, csak otthon... Talán egyél otthon is némi "szemét" kaját, és hozzászoksz, vagy indulás előtt sok zabpelyhet, az eltelít egy időre.
2023. júl. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

5# Régebben ettem szemét kaját, de mindig rossz volt utána a közérzetem meg fájt a hasam.

Ausztriából van nekünk házi krumplink, az nem olyan mint a bolti, nem ilyen sápadt fehér, hanem élénk sárga, enyhén édes és nagyon szaftos. Aki egyszer evett ilyet, az tudja hogy össze sem hasonlítható a boltival.


Eleve sajnálom a pénzt olyan kajára ami rosszabb mint az itthoni, de emellé 5x annyiba kerül.

2023. júl. 25. 11:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor egyél olyat, amire nem vagy ilyen finnyás, pl. salátákat, rizst, hüvelyeseket, sült csirkét... Amúgy a magas árak miatti ellenérzéseidet megértem, én is 99%-ban itthon eszem, vagy legalábbis én készítem el (munkahelyre, bár újabban itthon dolgozom).
2023. júl. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!