Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek ha nem vagyok boldog?

Mit tegyek ha nem vagyok boldog?

Figyelt kérdés

Sziasztok, úgy érzem hogy mostmár tényleg ki kell írnom ezt a kérdést.

A körülmények az alábbiak:

Családi hátterem nem olyan rossz hogy arról sírjak de mostanában eléggé leviszi a kedvem, az apámat nem szeretem, alig köt hozzá valami, beszélgetni nem szoktam vele, nyáriszünetben a szüleim dolgoznak, amikor megtudom hogy apám 1ig van és hazajön teljesen lehangolódok(túlórázni szokott általában)

Anyámat szeretem de mostanában nem beszélgetünk mert én teljesen el vagyok kenődve és egyszerűen nem jönnek ki a szavak a számon, tudom hogy ez őt bántja, amikor megkérdezi mi a baj azt mondom semmi

Egy barátom van, a másik pont most költözött el külföldre, nem nagyon beszélünk, de már a suli vége felé is látszott hogy megromlott a kapcsolatunk

Fáj nézni ahogy más fiatalok boldogok és a barátaikkal lógnak, vagy ahogy látok az utcán egy boldog családot

Régen azt hittem hogy tökéletes a család, mert mindkét barátomnak elváltak a szülei és hallottam ezt azt hogy mi van a családjaikba, de az utóbbi évben kezdem érezni hogy nagyon nem az.

Most másik iskolába megyek ami sok esélyt tartogat de semmi motivációm találkozni az új osztálytársakkal meg ilyenek

Nem is tudom mi igazából a kérdésem pontosan de ha valaki tud tanácsot és esetleg ő is keresztülment ezen akkor írja le, előre is köszönöm


2023. aug. 4. 13:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem igazán látom, hogy hol van az egetverő probléma az életedben. Van tető a fejed felett, nem vagy testileg/szellemileg sérült, élnek a szüleid, vannak barátaid, az új iskola új ismeretségi köröket, új barátokat tartogat számodra. Értem, hogy világfájdalmas korszak a tini élet, de nincs okod arra, hogy boldogtalan légy. A saját burkodban élsz, pedig neked is adott minden feltétel ahhoz, hogy boldog legyél. Van egy srác, Nick Vujicic. Neki se keze, se lába, mégis boldog, családos ember lett belőle. Előadásokat tart, hogy az ember hogyan fogadja el magát, hogyan becsülje meg azt, ami megadatott. Szedd össze magad te is.
2023. aug. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 LeviEcho834 válasza:
Én is át estem ezen ez egy mulló dolog kicsit meg kell erőltetned magad és jobban szocializálodni és keres magadnak egy olyan hobbit amivel előrébb haladhatsz az életben hogy mondjak egy személyes pédát edzés inkább szelemileg hatot rám az elején mint testileg. És ahogy az 1 es irta ez egy burok ki kell törnöd. Most a kedved -5 de a ha a normális kedv 5 és te jol tudod magad érezni akkor már az egy 8-as és az egy nagy ugrás kis eröfeszotésel. Keres dolgokat mik érdekelnek mikben ermerülsz és legyél nyitotabb az emberekhez. Mondjuk ha látod hogy anyud a konyhába ugyködik akkor ülj ki egy kicsit nasolni és hidd el előbb utobb meg jőn a téma csak ne feszulj rá.
2023. aug. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!