Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem érzem jól magam otthon,mit...

Nem érzem jól magam otthon,mit tegyek?

Figyelt kérdés

Családom 200 km-re lakik tőlem az országban, én Budapest közelében.

6 éve költöztem ide, gyakorlatilag örömmel, boldogan, új parkapcsolattal. Az elmúlt egy évben talán, de ezekben a hónapokban már biztosan nem érzem otthon magam, nem érzem magaménak azt, amit csinálok. A ház teljes átalakításon esik át 5 éve tart, erre ráment a kapcsolatom is. A szomszédok nem jó fejek. Az utca zajos. Ez az idekoltozesunkkor nem így volt. Már nem a pozitívumokat látom, hanem azt, hogy mennyi negatív van, amit már nem biztos hogy elbirok. Furcsa, mert 2015-ben szintén volt egy elég fos évem, akkor az év végén jöttem rá, hogy honvagyam van. Akkor Budapestről költöztem vissza haza, mindenem otthagyva. Nem akarom megint ezt eljátszani, mert nem akarok kidobni az ablakon 6-7 évet, megint elpatazoltam ennyi időt?

Mentális újraépítésen vagyok jelenleg, mert a munkahelyen is teljesen kiszipolyozott. A munkahelyemen felmondtam, de még két hét van vissza és nehezen mennek a napok.

Ami nagyon zavar a zaj, hogy nem találom a helyem, hogy nem találom meg a dologban a szépet. Hiányzik a család, de régen miért nem hiányzott ennyire? Valami megváltozott. Ráment az életem arra, hogy a hazfelujitas, szomszéd, idegeskedés, stressz, munka. Keveset pihenek, nem megyünk itthonról el sehova, meg sétálni se. Ha szeretném önmagam, akkor talán ezt az időszakot atveszelnem , amíg talán elköltözünk. De nem szeretem magam, mert megijesztenek azok a pszichoszomatikus tünetek amik rajtam kijönnek. Már annyi dokinál voltam...sportolok, vitamint szedek, elkezdtem járni kineziologushoz, önismereti könyveket olvasgatok. Félek, hogy az egészségem megy rá.

Úgy érzem nincs támogató közegem itt, nincsenek barátaim. Ami szintén régen nem volt gond, de úgy érzem a párkapcsolatom is megrendült. Párom elfáradt, idegileg és fizikailag is, mert maga csinál mindent a ház körül. Már nem úgy tekint rám, ahogy régen, mivel bedepiztem, úgy

látom, már nem a párjának tekint. Mindketten fiatalok vagyunk. Nehezen veszem magam rá dolgokra.

Nyilván elmehetnék egyedül sétálni, stb, de úgy vagyok vele, hogy akkor miért van párom?

Meddig várjak a változásig? Legyek még türelmes a hazfelujitas végéig? Mindig ígéri hogy elköltözünk, de össze vissza beszél néha.

Hogyan tudnám kialakítani a jelenlegi életem úgy, hogy legalább fele annyira szeressem mint régen?



2023. aug. 31. 08:53
 1/6 anonim ***** válasza:
41%

Mindenben a rosszat, hibát keresed.

A jó és kellemes dolgokra koncentrálj, csinálj programot, menj el otthonról ide-oda.

Nincs semmi dolgod, unatkozol az a baj.

2023. aug. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Meddig várjak a változásig?"

Ne várj. Mind a ketten elfáradtatok. Vagy együtt vagy külön, de változtatni kell.

2023. aug. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

2# válaszoló, ha változtatunk az is legalább egy év.

Vagy hogy változtassak picit magamban, hogy elfogadóbb legyek, türelmesebb erre az időre?

Persze tudom, nehéz kérdés.

2023. aug. 31. 18:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Miért szenvednél még egy évet?
2023. szept. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szeretem a párom, és a két cicankat is.
2023. szept. 2. 09:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt írod, hogy ráment a kapcsolatod a felújításra, aztán meg azt, hogy van párod. Ez már egy új barátnő? Vagy a régi, csak a szakítás szélén álltok?

Mennyi van még vissza a felújításból?

Szerintem nagyon nagy dolog, ha fiatalon van egy szép házad a főváros közelében. A felújításra viszont rámegy az ember idegrendszere, pláne ha benne is laksz abban, amit felújítasz. Saját tapasztalat. Ha véget ér a felújítás, azonnal el fog kezdeni beléd visszatérni az energia. Teljesen más úgy élni, hogy csak a napi rutint kell csinálni, mint ha folyton építkezni, szervezkedni kell, alkalmazkodni a mesterekhez akik mindet lemondanak, halasztgatnak stb. Ez felemészti az ember energiáját pláne főállású munka mellett.

Amikor ilyen bizonytalan, talajvesztett állapotban vagy huzamosabb ideje, hogy a saját otthonodban nem lehet nyugtod, akkor elkezdesz vágyakozni egy olyan nyugalom után, amit valaha átéltél, esetedben a biztonságot nyújtó szülői ház után. Amit megértek mert én is több év felújítás után már olyan szinten vágyódok a nyugalom és biztonság után hogy nyaralni se mennék külföldre, ingyen se, csak hagy legyen már nyugtom és ne kelljen sehol se feltalálnom magam mert a felújítás kb. minden kreativitásomat és kalandvágyamat felemésztette.

Szerintem ha nagyon rosszul vagy, pihenj pár hónapot, és ha lesz erőd, és már csak egy kevés van hátra a házból, most már csináld végig. Én is így csináltam, és most szinte kész vagyok. Ha kész a ház, utána hagyj magadnak regenerálódási időt, és csak azután dönts, hogy hol lennél boldogabb, maradsz vagy mész.

2023. okt. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!