Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy tudnék leszokni a túlgond...

Hogy tudnék leszokni a túlgondolásról?

Figyelt kérdés

Rendkívül képes vagyok túlgondolni mindent ami csak az életben szembejön velem. És, bár nagyon szeretném, ha nem így lenne, de nem tudok elvonatkoztatni attól sem, mit gondolnak rólam mások. Egyszerűen nem tudom, mit tehetnék, az önbizalmam fejlődik, de ez a két dolog egyszerűen nem hagy békén.

Hogy egy konrkét példával éljek, ha mondjuk valaki nem ír vissza Messengeren pár óráig, egy-két gondolat, és oda jutok, hogy az illető megutált, és soha a büdös életben nem akar velem beszélni többet. Másik példa, amikor a munkahelyemen a főnököm behívott magához, egyből arra gondoltam, hogy ki fog rúgni, és amíg elértem a lakástól az irodáig konkrétan azon gondolkodtam, hogy hol tudnék dolgozni, ha innen ki fognak rúgni (szerencsére nem történt meg amitől paráztam). Esténként nehezen alszom, és csak azon kattog az agyam, hogy mi lesz velem, és hogy egyedül fogok maradni. Az overthinking szétroncsolja az agyamat, és napi szintű szorongást okoz.

Pszichológusnál is voltam, nem segített, igazán hasznos ötleteket nem kaptam senkitől, ezért írok ide, hátha valaki járt már hasonló cipőben, és tudna jó tanácsot adni.

20F



2023. szept. 30. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Önfegyelem.

Szellemi, fizikai programokkal, társasággal, könyvekkel, stb. lekötöd magad.

2023. szept. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Önismeret. A pszichológus is rá tud vezetni, de ez hosszabb dolog lesz minden esetben. Fel kell tárni az okait annak, hogy miért érzel így, és az nem egy egyszerű folyamat. Keress másik pszuchológust, és próbáld meg komolyan venni az általa elmondottakat.
2023. szept. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"csak azon kattog az agyam, hogy mi lesz velem, és hogy egyedül fogok maradni."

Az jó, ha nehéz helyzetben van B terved, de általában jól mennek a dolgok, és ha másképp is, mint ahogy elképzelted, mindig rugalmasan tovább léphetsz. Nem kell állandóan aggódni, és nem kell csak magaddal foglalkozni. Jó, ha másokra is gondolsz és segítesz, adsz, másoknak.

2023. okt. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Írtad, hogy voltál pszichológusnál, ez hány alkalmat jelent? Mert szerintem neked évekig kellene terápiába járnod. Én is túlgondoló típus vagyok, de nem annyira mint te és nekem pl segített a sportolás és az ott elért pici sikerek. elmehetnél kondizni pl. Idővel megjönne az önbizalmad és jobb lenne. Sajnálom, hogy ennyire ráparázol dolgokra. Nézzél olyan videókat youtube-on amikben lelki dolgokról beszélgetnek. Én Feldmár Andrást, esetleg Almási Kitti videóit ajánlom. Adj magadnak türelmet, mert amiben benne vagy az sok munkával és idő rászánásával csillapítható. Jó lenne, ha bizonyos dolgokba beleszarnál és, ha pl olyan gondolatod van, hogy a főnököd kirúg, akkor egészen biztosan ezt akarja velem közölni? Akkor ha mégis kirúgna, nem fogok meghalni, persze kellemetlen, de van annyi önhitem, hogy találok másik munkát. Gondolhatnád ezt is. Remélem, hogy dolgozol magadon ez ügyben. A meditálást is ajánlom. Légy magaddal türelmes
2023. okt. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A gondolkozásmód megváltoztatása a megoldás a problémádra.

A dolgok amik miatt aggódsz, a negatív érzéseket helyezik előtérbe, azért mert a rossz kimeneteleken gondolsz.

Próbáld meg ugyanezen dolgok pozitív oldalról való megközelítését, valamint a jó kimenetelekre gondolni.

Az első pár nap ami kicsit furcsa lesz a megszokás miatt, de hidd el megéri, mert miután átáll a gondolkozásmódod, automatikusan mindenben a pozitív kimenetelt és a jót fogod látni.

nov. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!