Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mitől lehet ez bennem?

Mitől lehet ez bennem?

Figyelt kérdés
Nem tudok rájönni miért nem szerettem sose tanulni kb mindig közepes tanuló voltam most így felnőttként beiratkoztam érettségire de úgy érzem társadalmi nyomás végett cselekedtem meg a dolgot és már úgy érzem feladnám.Jó családban nőttem fel egyébként viszont én nem emlékszem,hogy hallottam volna,hogy ne ad fel megtudod csinálni vagy ehhez hasonló kifejezéseket.Viszont mikor azt akartam tanulni középiskolába amit szerettem volna és nem azt amit muszáj volt akkor hallottam azt,hogy á azt úgy se tudnád megcsinálni,viszont nem értem akkor honnan feltételezték,hogy amit meg nem szerettem volna tanulni azt meg majd megtudom csinálni.Igen amúgy napi szinten küzdök a depresszióval is sajnos meg önbecsülésem önértékelésem nulla.Pedig akikkel beszélni szoktam van köztük tanár is azt mondják nem vagyok buta intelligens vagyok nagyon jól kitudom magam fejezni meg stb... de én mégis nagyon butának érzem magam és ezen is szorongok nap mint nap,most itt az érettségi felkészítő ömlik az anyag és úgy érzem én ezt nem tudom megcsinálni az agyam be sem akarja fogadni a dolgokat.

2023. okt. 1. 11:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kinek így jó, kinek úgy. Fogalmazásod alapján nem tűnsz buta embernek, ellenben a helyesírási hibákban meglátszik a képzetlenséged. Küzdj a céljaidért!
2023. okt. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az érettségi nagyon könnyű.
2023. okt. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2/


Jó neked

2023. okt. 1. 18:42
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem bíztak benned és nem bíztattak. De meg fogod tudni csinálni, csak készülj és tanulj.
2023. okt. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

De, tényleg nagyon könnyű.

Annyira megkönnyítették, hogy a ketteshez csak annyi kell, hogy pár szót tudj a dolgokról.

2023. okt. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor mégse olyan jó az a környezet, ahonnan jöttél, ugyanis testi-lelki támogatás is van normális helyen nem csak anyagi.


Sikerülni fog az az érettségi, amennyiben oda teszed magad és szeretnéd is.


Utána fellélegzel egyet s a tanulás egy új formáját fedezd fel, önmagad megismerését és építsd fel, hogy lélekben eltünjenek a blokkok, gátlások.

Melózol majd s mellette építsd egésszé az éned.


Munka, utazás, netán kinti munka, több ember, több kultúra megismerése alatt is formálódsz, azalatt pedig lehet felfedezel magadban olyan erősségeket, amelyek pl egy fellelt szakmában, munkában kibontakozhatnak és karriert építhetsz belőlük.


Próbálj ki mindent, ami picit is érdekel, kóstolj bele s ki tudja melyben találod meg számításaid, céljaid vagy/és céljaidhoz vezető utat.


Csak merj haladni, lépni és nem feltétlenül a társadalmi normáknak kell megfelelned.

Van, hogy pont szembe kell menni velük bizonyos esetekben, hogy valami jobb eredményt kapj!

Hajrá! Sok sikert! ^^

2023. okt. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6/


Hát utazni nem nagyon utazok sőt sokszor megvonok magamtól dolgokat évek óta már nyaralni sem járok,külföldön is csak kb 5x romániában.Még most sincs sok kedvem tanulni de így hogyan ismerjem meg az élvezetes oldalát?Már ha van neki olyan oldala.Amiket leírtál magamra nézve kicsit olyan mint a mesékben nem nagyon hiszek benne pláne,hogy nem mernék elmenni dolgozni külföldre utazgatni se nagyon utazgatok meg para is meg sajnálom rá a pénzt,belekóstolni se merek új dolgokba és már szerintem lassan lekések mindenről úgyhogy ezt b...szhatom.Sajnos nem vagyok már huszonéves.

2023. okt. 2. 12:55
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem ez segített a problémáim egy részén, illetve a felfogásomon:

https://www.youtube.com/watch?v=4dupfDBHFng&list=PLp1hpnPpJn..


Gondolj arra hogy ha ezt elbukod akkor mi lesz. Azt az állapotot te sem akarod. "Én vagyok a felelős!" Eddig a részig minimum hallgasd meg! Bár tovább is érdemes.

2023. okt. 22. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!