Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hülyére vesznek az osztálytárs...

Hülyére vesznek az osztálytársaim. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Amikor a gimnáziumba érkeztem, mindenkinek a lehető legjobbat akartam, főleg a vallásom miatt, de azért is, mert általános iskolában néhány pletyka miatt ki voltam közösítve, és állandóan egyedül voltam, és szerettem volna végre barátokat magamnak. Miután elballagtam nyolcadikból, nyáron azt a tanácsot kaptam, hogy legyek kedves mindenkivel, így is tettem.

Csak aztán az lett a végeredmény, hogy állandóan kihasználnak, hülyére vesznek, és gyakran teljesen egyedül vagyok, de ha bezzeg kell valami akkor már engem húznak elő, én meg persze megcsinálom, mert túlságosan vajszívem van.

Most vagyok tizedikes, és egyszerűen elegem van abból hogy állandóan lekezelnek és csinálnak velem akármi baromságot, ha szóvá teszem, levegőnek tekintenek.

Mit tegyek?

16/L



2023. okt. 20. 10:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el nemet mondani.
2023. okt. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanígy voltam... aztán később a munkahelyemen is. Sokszor utáltam magam emiatt. Aztán jött egy komoly sokk és onnantól úgy voltam vele, hogy akkor mostantól mindenki bekaphatja. Önző lettem, én vagyok az első, magamat ellátom és megcsinálom mindenemet és ha marad időm és kedvem is van, akkor esetleg segítek másoknak és még a markomat is tartom, lehet fizetni ha valakinek megcsinálok valamit. Felnőttként ez egyszerűbb, mert most 43 évesen kb lesz.rom hogy van-e barátom vagy nincs, mert tökéletesen elvagyok egyedül is. Nálad kicsit bonylultabb, mert nem árt ha van támaszod, legalább annyiban hogy a matekdogát kisúgja neked valaki :D Meg kell tanulni a nem csinálok meg senkinek semmit és megcsinálok mindenkinek mindent között lebegni félúton. Tudni kell nemet mondani és keménynek lenni. Ja és kérj a munkádért valamit! Két balaton szelet, tábla csoki, stb. Tanulják meg hogy nincs ingyen semmi.
2023. okt. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Ne hagyd magad kihasználni, és keményedj meg egy kicsit. Gondolkodj racionálisan. Mi hasznod származik abból, ha xy mondjuk lábtörlőként használ? Nyilván semmi. Hogyan tudsz ezen fejleszteni? Úgy, hogy nem foglalkozol mások baromságaival önként és dalolva, miközben ők szarnak a fejedre. Ezek alapján érdemes lenne egy pszichológushoz fordulnod, hogy megtanítson arra, hogy hogyan kezeld az embereket, és kitől mit várj el.
2023. okt. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

1. Mondj nem-et ha csak egy kicsit is kételkedsz, vagy mondd hogy "talán" vagy hogy "meglátom"


2. Beszélgess többet azokkal akiket értelmesnek gondolsz! Próbáld meg kideríteni hogy értelmesek és rendesek-e!


3. Ne mutass gyengeséget! Ne lássák azt hogy téged ki lehet használni!


Amúgy milyen vallásod van?

2023. okt. 22. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Római katolikus
2023. okt. 23. 11:25
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hogy kezdjem el ezeket alkalmazni?
2023. okt. 23. 11:26
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Erre születni kell.
2023. okt. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Sose tűnj meglepettnek!


Udvariasan de határozottan kell nemet mondani és közben a szemükbe kell nézni. A szemkontaktus mindig fontos. Sose nézz félre!


Fogalmazhatod úgy is a mondandódat hogy rosszul érezzék magukat vagy hogy elszégyeljék magukat. Játsszd el az áldozatot és add elő hogy ez felháborító. Persze ne minden esetben mert a ló túloldalára átesett emberek semmivel nem jobbak mint akik a te életedet keserítik meg!

2023. okt. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amúgy neked mit jelent a vallásod? Vallásos vagy?
2023. okt. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!