Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerinted te hova fogsz...

Szerinted te hova fogsz "menni"? Pokol vagy menny?

Figyelt kérdés
És miért?:)
2010. okt. 19. 06:15
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

kedves 10:08.


az a helyzet, hogy valamit viszont lehet bizonyítani, amivel pedig egyértelművé válnak ezek a dolgok. :)

egyébként én csak leírtam a "meglátásomat" a kérdéshez, nem neked címeztem...ohh és abban viszont nagyon igazad van, hogy minden olyan, amilyennek gondoljuk, és igazából ebben rejlik a megoldás, amiről beszéltem az első mondatomban. és megtudhatja aki akarja, még ez életében ezekről a dolgokról az igazat, feltéve, ha nyitott a valóság megismerésére, és őszintén szeretné tudni. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
Most úgy vagyok vele, hogy kimegyek a konyhába... Hogy miért? Mert éhes vagyok.
2010. okt. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
az oké, nekem csak az igazsággal van bajom mint fogalommal. NEm vitázni akarok, örülök hogy hiszel, ez jó. Egyszerűen ilyen dolgokban nincs bizonyíték, és amíg nincs bizonyíték addig nem létezik az egyetlen megváltó igazság. Olyan mint a vallások... hogy melyik az igaz vallás, az mindenkinek egyéni, de nem húzhatom rá egy buddhistára a saját vallásom, mert nem tisztázott hogy melyikünknek van igaza.
2010. okt. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

kedves 10:20. :)


Saját szavaimat használnám először, aztán a tieidet.

Nos leírtam, hogy van valami, amit lehet bizonyítani, és abból a szempontból elérhető a "megváltó igazság", persze emberi mércével. Ha pedig te úgy gondolod, hogy nincs bizonyíték, akkor neked tényleg nem is lesz egy ideig még. :)

egyébként mindenkinek igaza van, ha megleljük a megfelelő nézőpontot, amire van lehetőség, de ezt már említettem. :P

vitáról pedig szó nincsen kedves barátom...és a hit tudás nélkül karcsú, akárcsak fordítva. ugye hiába hiszel valamit, ha gőzöd sincs micsoda az...illetve hiába tudsz valamit, ha el sem hiszed a létét. ;)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
A mennyországba készülök. Mégpedig azért, mert a pokolban sok zsidó van és nem szeretem őket...
2010. okt. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
akkor elképzelhető hogy le vagyok maradva. Nekem még nem bbizonyított senki semmit, így megvannak a saját elképzeléseim amiben szintúgy kételkedem.
2010. okt. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

10:43.


Igazság szerint azt állítom, hogy azt a dolgot amit lehet bizonyítani, nem tették meg még világszinten(nem adták le a médiában, nem fogadták el tudósok és a többi és a többi), én ezt egy irodalmi műből nyertem ki, mármint a tudást. Egy olyan dolgot, amiből csak kettő létezik csak...az egyik az ami "bűnben" úsztatja az embert, tévedésekben hagyva az egyéneket...a másik pedig a megváltó igazság foglalja magába, amiről beszéltél. Egyébként a világ megjelenésével kapcsolatos dolog, amit szavakkal bizonyítani lehet(amit írtam, hogy kettő van belőle), ha képes az ember pér percre felhagyni az elfogultságával, hogy tisztán láthasson a magyarázat idejére. :)

Ha pedig érdekel ez a dolog, amiről beszéltem szívesen odaadom, mert a saját magadban levő kételyeket is elűzi hamar. Ha ugye nyitott vagy. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
ha egy címet írsz, azt megköszönöm. Kiváncsi vagyok, de szkeptikus, és nehéz meggyőzni. Nem a média által beharangozott bizonyítékot várom. De hiába győzöl meg még engem is akár, akkor is ott van hogy más is teljes meggyőződésében hisz, és ki dönti el hogy melyikünknek van igaza? mindenkinek a saját igaza, ezt tartom, ragaszkodom hozzá, és elfogadom bárkinek a hitét amíg az tényleg a sajátja.
2010. okt. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Sehova, már most a pokolban vagyok.
2010. okt. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

11:09.


Nos az a helyzet, hogy én nem győzködni akartalak, csak szóltam, hogy van egy ilyen variáció is, ami még nincsen szem előtt. Egy olyan dolog, amiből csak kettő lehetőség van, ugye amit említettem, és az egyik van elfogadva most, mert nagyon nem is gondolnak a másikra, és most pont a kulcsszót alkalmaztam. Tehát itt nem ragaszkodásról van szó a részemről, hanem megértésről és belátásról. Nem vakhitről szól ez úgymond, mivel teljes magyarázatom, leírásom van. A ragaszkodás blokkolja az objektivitást, tisztánlátást, és pont emiatt van ennyi nézet...mindenki ragaszkodik valamihez, de teljes képe senkinek nincs(persze vannak kivételek, csak a megjegyzésedre reagáltam). Szóval mondom eldönteni valamely eszméről, hogy igaz e, úgy lehet, hogy kerek összefüggőek -e az állítások. :)


no itt van akkor a cím és szerző egy linkkel


Paul Brunton : Az Önvaló bölcsessége

[link]


ui.: azért áruld el mire jutottál, ha megvagy vele. Ohh és elég mély figyelmet igényel a mű, megköveteli a figyelmet az értelmezése, de nem használ idegen szavakat. Ha esetleg segítség kell csak szólj, bár nem hiszem, hogy szükséged lenne rá. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!