Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak ,ha utálom azt...

Mit csináljak ,ha utálom azt az iskolát ahova járok? 18/L,jelenleg 12. Osztályos vagyok.

Figyelt kérdés

Túl sokat aggódom az iskola miatt, és ez sajnos a szervezetemre is nagy hatással van, negatív értelemben.


A saját belső félelmeim/aggodalmaim miatt eljutottam odáig, hogy egyszerűen utálok bejárni, utálom az egészet már, semmi kedvem hozzá.



2023. okt. 28. 17:38
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
100%

Beszélj a szüleiddel, ha normálisak. Én tuti megpróbálnám kibírni még ezt az 1 évet (és teszem is, én se szeretek oda járni, ahova), de nyilván nem ismerem a részleteket, nem tudom mik és milyen súlyosak a te nehézségeid.

Ahogy azt se tudom, h az ottani környezetedhez kötődik-e a szorongásod (bullying, nem elfogadó osztálytársak/tanárok, kiközösítés stb), vagy egy általánosabb dologról van-e szó (iskola/tanulás, mint olyan, napi szinten közösségbe járás stb). Ezt mindenképpen próbáld meg végighondolni, ha megengedheted magadnak, akár pszichológus segítségével.

2023. okt. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

#1


Egy általánosabb dologról van szó, a számomra nem megfelelő Iskolai légkör.

2023. okt. 28. 18:19
 3/32 Lucifer-666 ***** válasza:
43%
Ezt az évet már kibírod. Ha meg nem akarsz dolgozni fölösleges iskolába járni.
2023. okt. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
#3 nem eről van szó, egyszerűen csak nem bírom azt az Alapítványi
2023. okt. 28. 19:04
 5/32 A kérdező kommentje:
* iskolát ahová járok.
2023. okt. 28. 19:04
 6/32 A kérdező kommentje:
*erről
2023. okt. 28. 19:24
 7/32 anonim ***** válasza:
4%
Úgy látom, hogy a magyar oktatás valóban súlyos problémákkal küzd. Nem bírod? Akkor íratkozz át máshová. Ezzel a hozzáállással viszont esetleg egyetemen az első félévben kiröhögnek, a másodikban kiszórnak, aztán mehetsz a szalag mellé lapátolni a sz*rt.
2023. okt. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

#7

SNI-vel rendelkezem, amely a sajátos nevelési igényű gyerek rövidítését jelenti, technikailag azért ez nem ilyen egyszerű.

2023. okt. 28. 21:58
 9/32 Lucifer-666 ***** válasza:
74%
Hozzáállás kérdése.
2023. okt. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
40%
#8 Technikailag a felsőbb oktatásban pont senkit nem fog érdekelni az, hogy te Speciális Nevelési Igényű vagy, hiszen elérted addigra a felnőttkort, ergo nem szorulsz további nevelésre. Gondolod, hogy bármelyik felsőoktatási intézményben van ilyen? Nincs. Mik a további terveid az életben?
2023. okt. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!