Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ez mit jelent nálunk embereknél?

Ez mit jelent nálunk embereknél?

Figyelt kérdés

Az hogyha néha nem érdekel az , hogy mit szabad vagy mit nem de mégis csináljuk vagy csinálom mintha nem mindig érdekelnének a szabályok.

Erre mondják azt , hogy felelőtlen és hogy nem érzi a dolgok súlyát?

De egyébként meg konkrétan mit jelent az , hogy nem érezzük a dolgok súlyát és a felelőtlenség?

Vagy mitől van ez?

Vagy mikor és miért alakul ki?

Van valami előzetese? Előzetes következménye , hogy valamiből vagy valami végett kialakult?


nov. 11. 16:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezt nevezik szabadságnak.
nov. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hogy érted? Hogy független vagyok? Nem függök semmitől és senkitől?
nov. 11. 19:35
 3/9 anonim ***** válasza:
Pontosan úgy, ahogyan leírtad. Viszont látom, komolyan gondolod, ezért feltennék neked egy mélyebb és összetettebb keresztkérdést is: Hol van szerinted a határa az objektív és a szubjektív dolgoknak?
nov. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Na látod azt nem tudom
nov. 11. 21:07
 5/9 anonim ***** válasza:
Kapizsgálod... tehát nem lehet valami objektív, mivel az empirizmusból fakadóan ab ovo szubjektívvé válik, akár létező, akár nem. Paradox, nemde?
nov. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mivan ?
nov. 11. 22:54
 7/9 anonim ***** válasza:
Éjszaka.
nov. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ember személyiségétől és intelligenciájától, de akár témától is függ.


Külső szemlélők is elkönyvelhetnek pl egy "őrült" számukra lehetetlennek elkönyvelt dolgot, amire készül valaki vagy éppen belevágott.


S mivel nem látják át pl az adott üzletet, leendő vállalkozást, nem értik a dolgokat és hogy mit lát benne a bátrabb, határozottabb ember elkezdik megbélyegezni, milyen felelőtlen stb pl mert mindenét befektette.


Ez esetben szabadságról beszélhetünk, hogy ésszel, de megteszi a lépéseket, felrugva környezetében lévő betokosodott emberek "normáit".


Amikor pedig sikerre viszi, jön az a szöveg "de szerencsés vagy".


Másik ember kitalál valamit, hogy ő most bizniszt csinál. Ő butácska, nem látja át a dolgokat.

Nála is megtörténik, mikrokörnyezete szintén ellenzi és felelőtlennek könyveli el.


Majd bukja és a felelőtlenség bélyegét megerősíti.



Lehet széllel szembe menni, normákat nem követve, de nem mindegy ki is az a személy(személyiség).


S lehetne még kifejteni számtalan példával.


Pl szóhasználat, hangnem stb.

Szabadszájúként se mindegy, hogy intelligensebb ember szólal meg vagy butácskább.


El lehet küldeni a búsba egy embert káromkodás nélkül is, míg a butább csak dobálja a vulgáris szavakat.


Pl amikor nem tud érvelni, nem tud mit mondani, míg vele szemben a szabadszájú intelligensebb olyan tényeket, tényezőket, érveket mond neki, amikkel kioffolja a másik önérzetét, lelkét is akár.


Vagy akár szabadon megválogatja szavait és mivel lélekben tudja a másik, hogy igaza van akkor el is csendesül.


Érdekes téma mindez.


Vagy pl anyáméknak bajuk volt szomszéddal, bekorlátozzák magukat úgy, hogy nem szólnak a másiknak mi a baj és az orruk alatt dünnyögnek.


Meguntam azt, hogy felnőtt emberek és nem tudnak kommunikálni, csak dünnyögnek.

Aztán, amikor náluk voltam hétvégén anyám a grillezés alatt elkezdett zsémbelődni, megölve a hangulatot...


Felkeltem asztaltól és mondtam, nem érdekel a hisztid. Miért nem mész át és beszélitek meg?


Jaj, ne menj! Ne csináld nekem itt a bajt!


Nem érdekelt. Átmentem.


Lehet normálisan kultúráltan is beszélni, megmondani az őszintét szabadszájúként s lehet vezetni egy beszélgetést, egyeztetést normálisan is.


Megbeszéltem velük, sőt felajánlottam segítségemet szomszédnak, ha kell jövök szívesen. Megadtam számomat és az aktuális nap előtt felhívtak, jó-e nekem a holnap.


Segítettem a bambuszt kiásni, visszább terelni, a pluszt kivágtuk és megfelelő alapot biztosítottunk neki, hogy ne ismétlődjön meg az elburjánzás.

Ami ugye anyámék kertjébe átkúszott s szentségelte szomszédot.


Apró dolog, de itt kezdődnek a dolgok.


Sok ember őrültnek, felelőtlennek gondol olyan dolgokat is, amiket nem kellene vagy nem kellene félni/tartani dolgoktól.


S van az a réteg, akik nem mentek volna szembe a normákkal, akkor sok minden nem létezne jelen világunkban, ismeretlen lenne. Stb.


Igen, vannak, akiknek nem való a széllel szembe menet, de az más kérdés.

Mert felelőtlenek, butábbak is léteznek emberek között.

nov. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8.-ik válaszoló ezzel kapcsolatban valamit könyvet tudsz ajánlani?
nov. 12. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!