Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy fogadjam el magamat?...

Krómgyűrű kérdése:

Hogy fogadjam el magamat? Hogy tudnám magam boldoggá tenni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nem éppen vagyok egyszerű eset.


Szociális fóbiám van. Nem szeretek emberek közé menni, de muszáj a munkám miatt. Feszült, fusztrált és néha ideges vagyok több ember között. Olyan szinten, hogy ha például telefonon hívnak egy buszon, akkor általában kinyomom, és visszahívom később, ahol javarészt egyedül vagyok, csakhogy ne kelljen beszélnem.


Ott van az is, hogy szinte semmilyen önbecsülésem, önértékelésem sincs.


Hétköznap a városban dolgozom heti 40 órát, hétvégén hazautazom szülőkhöz. Esküszöm, hogy otthon érzem magam hasznosnak, ha a szüleimnek tudok segíteni. A hétköznapok csak úgy, teljesen monoton hangulatban elteknek.


Erre még egy lapáttal hozzájön, hogy enyhe depresszióval küzdök, főleg így a tél közeledtével. Kilátástalannak látom a jövőmet, gyakran gondolkodom a múlton.


Na de itt jön az a tény, hogy én igy szeretném elfogadni magam, amilyen vagyok. Ha belegondolok, nem is igazán vágyok emberek társaságába, nem akarok emberi kapcsolatokat kialakítani, mert az nekem nem jó. Könnyebbnek látom így elfogadni magam, mintha segítséget kérnék pszichológustól ezek legyűrésében.


Egy szó, mint száz. Abban kérek kizárólag segítséget, hogy hogyan tudnék így boldogan élni?



nov. 21. 23:21
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

Hát pedig nem lesz könnyebb. Az ember alapvetően egy társas lény és mégha úgy érzed nem is igényled más emberek társaságát stb, akkor is az életben kell emberekkel kommunikálnod, közöttük lenned, ezt nem tudod kikerülni teljesen.

Valami gátol és azt kéne megoldani, abban pedig nagy segítség tud lenni egy szakember.

nov. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem teszed rendbe az életedet, akkor sehogy.

Van egy munkád, amit utálsz, olyan feladatkörben, amitől irtózol. Mellette depressziós is vagy, amin pont nem fog segíteni az, ha a mindennapjaid fele undorral telik. Minden más probléma meg ezekből adódik. Első körben egy olyan munkahelyet és munkakört kellene találnod, amit szeretsz is csinálni.

nov. 23. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Valahogy mindenképp jó lenne megérteni magam, hogy mit szeretnék.

nov. 25. 07:55
 4/4 anonim ***** válasza:

1. Így nem vagy boldog a mellékelt ábra szerint. Ennek nyilván az az oka hogy így nem is lehet boldognak lenni.


2. Az 1-es pont értelmében vagy magadat helyezed számodra otthonos környezetbe (pl erdész leszel) vagy dolgozol a szociális fóbiádon. A szoc fóbia nem egy gyógyíthatatlan betegség....


3. Elfogadni?... Ha szerinted ez így jó akkor el is fogadod magadtól. Ha nem jó akkor meg csak akkor kell elfogadni ha változtatni nem tudsz rajta mint pl ha tolószékes lennél. De amíg tudsz változtatni és szerinted ez nem jó addig próbálj meg változtatni rajta! Könnyen lehet hogy egy jobb viszonyulással sok örömet lelnéd a jelenlegi élethelyzetedben is.

jan. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!