Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan szeretted meg önmagad?

Hogyan szeretted meg önmagad?

Figyelt kérdés

Kérlek írj pár sort, ha úgy érzed szereted magad. Akkor is ha mindig is szeretted akkor is ha csak nehezen sikerült( hogyan, kik-mik segítettek?)


Előre is köszi!



dec. 1. 10:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek vannak jó tulajdonságai. Neked pl, hogy érdekel más véleménye. ez egy szerethető dolog. Keresd magadban a szerethetőt és azt szeresd. Ne a hibákat kutassad! Aztán majd egyre több jó dolog kerül elő. Ne hasonlítgasd magad másokhoz és ne irigykedj másokra. A te életedet magadnak kell élni, ne foglalkozz más véleményével. Többnyire ezek az okai önmagunk nem szeretésének. Mást többnek látunk, de ne aggódj, ők sem jobbak. Aztán rájössz, hogy két ember nem összehasonlítható, max a sportban.
dec. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Más a magunk szeretése, és más a tulajdonságainké. Az ember eteti, itatja, öltözteti, védi, pihenteti, szórakoztatja stb. magát. Tehát testileg legjobban szereti. De jönnek a lelki tulajdonságok és itt kezdődik a baj, mert sok rosszat talál az ember magában. És a rossz utálatos nem csak másban, hanem bennem is. Jó lenne ezektől megszabadulni. Lehet. Ha érdekel hogyan írj, válaszolok.
dec. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Hagyjuk a vallási trollkodást. Ne hagyd magad kérdező. Paci meg akar téríteni:) Vagy el akar csábítani, mert az ördög mindig a sarkon figyel. A bizonytalanok a gonosz markába kerülhetnek:)
dec. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 NTBS ***** válasza:
Elfogadtam magam. Olyannak amilyen vagyok. Ez volt az első, de hosszú lépés.
dec. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Könnyű volt a tökéleteshez hozzászokni! :)
dec. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Rájöttem hogy nem kell mások véleményével foglalkozni. Én megteszem amit tudok annál több nem fog menni, aki pedig ezt nem fogadja el, az így járt.
dec. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%
Szia 3-as. Kérlek, hagyd a pogányos trollkodást.
dec. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Elég hosszú ideig nem szerettem magam. tini koromtól egészen 32 éves koromig. Ronda gyerek voltam, dagadék. Aztán lusta is voltam. Drogfüggő voltam. Folyamatosan veszekedtem az asszonnyal. önző voltam, mert csak a saját pillanatnyi boldogságom érdekelt és a gyerekekkel sem töltöttem elég időt.

Nézzétek el nekem, de csak 3 és fél éve döbbentem rá arra, hogy milyen ember is vagyok. Addigra pedig romokban hevert az életem. meg is akartam ölni magam. Hiszen senki sem szeretett, sőt én utáltam legjobban magam, mert nem szerettem magamat és szabadulni sem tudtam magamtól. Fiatalkori ballépéseim következményei kísértette3k engem még 32 éves koromban is.

Meg akartam halni, mert hiába kerestem a problémáimra a gyógymódot, sosem sikerült változnom.

Öngyilkosságra készűltem.


Az nap pedig, mikor ezt elterveztem mégis úgy adódott, hogy a szemem elé került egy keresztény újság. Eszembe jutott szégyen szemre legvégső megoldásként, hogy imádkozom. Letérdeltem a szívemben és Jézushoz imádkoztam. A négy fal között megvallottam , hogy jól elbaltáztam az életem , de könyörögtem, hogy ne kelljen ilyen módon véget érnem. A megvallásomat még az egyre erősödő elvonási tünetek fényében tettem.


Abban a pillanatban pedig csoda történt. Jelenlétet éreztem ott, ahol én is voltam. Jézushoz imádkoztam, mint hogy Ő az Isten. Józanságot éreztem. Szeretetet éreztem. Megbocsátást éreztem. Láttam minden hibás döntésemet egészen kisgyerek koromtól fogva és láttam, ahogy Isten minden alkalommal megüzente a következményeit a tetteimnek. Rájöttem, nem vagyok egyedül. Sosem voltam egyedül, most sem vagyok egyedül. Ez 3 és fél éve történt.

Attól a naptól tudtam, hogy Isten szeret engem. Az elvonási tüneteim pedig szinte azonnal elhalványultak.

3 évembe telt és néhány visszaesésbe, amire sikerült elengednem azokat a dolgaimat, viselkedéseket, melyek rossz irányba vittek.

Ma szeretem magamat. Fél éve nem szívtam. Ha pedig az Úr még azt is szerette, aki 3 és fél éve öngyilkos akart lenni, akkor ki vagyok én, hogy ne szeressem, azt, aki az Úrnak kedves. Így szerettem meg saját társaságom. Így döbbentem rá arra, hogy az egykoron utált személy egy csodálatos történetet tud ma már elmesélni.


Olvasom a Bibliát és az jön az evangéliumból számomra, hogy Jézus úgy szeretett engem, hogy a keresztet is vállalta, azért, hogy én ma élhessek és megírhassam ezt a nagyszerű hírt nektek:

Él az Isten és Krisztus a mai napig munkálkodik.

Bizonyíték erre pedig az, hogy mindezt megírhatom nektek és nem egy koporsóban rohadok 2020 nyári napfordulója óta.


Ha engem szeret az isten, aki ilyen rossz életet élt , mennyivel jobban szerethet titeket, akik nem éltek bűnös életet? Sokkal jobban. De nekem az Úr sokkal többet engedett el, mint a nálam jobb embereknek és eddig minimum 3 és fél évvel toldotta meg az életemet. Így hát ezért megadatott nekem, hogy én is sokkal jobban szerethessem a jó Istent és benne hitem szerint a jézust, mint azok, akik nem vétkeztek.


Én csak így vagyok képes magamat is szeretni. tudva, hogy Isten is szeret engem és Jézus az életét adta értem. De isten benneteket is ugyanígy szeret, Jézus értetek is az életét adta. ezért tehát szeressétek magatokat. sőt ugyanúgy szeressétek magatokat, ahogy másokat is szerettek. másokat is ugyanúgy szeressétek, ahogy magatokat. Hiszen meg van írva:


"Ekkor odament az írástudók közül egy, aki hallotta őket vitázni, és mivel tudta, hogy Jézus jól megfelelt nekik, megkérdezte tőle: „Melyik a legfőbb az összes parancsolat közül?” Jézus így válaszolt: „A legfőbb ez: Halljad, Izráel, az Úr, a mi Istenünk, egy Úr, és szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből, teljes elmédből és teljes erődből. A második ez: Szeresd felebarátodat, mint magadat. Nincsen más, ezeknél nagyobb parancsolat.” Az írástudó ezt mondta neki: „Jól van, Mester, helyesen mondtad, hogy egy Isten van, és rajta kívül nincsen más; és ha szeretjük őt teljes szívünkből, teljes elménkből és teljes erőnkből, és ha szeretjük felebarátunkat, mint magunkat, sokkal több az minden égő- és véresáldozatnál.” Jézus pedig, amikor látta, hogy értelmesen felelt, ezt mondta neki: „Nem vagy messze az Isten országától.” És többé senki sem merte őt megkérdezni." (Márk 12: 28-34)


Mást sem tud szeretni igazán az az ember, aki önmagát nem szereti. De önmagát sem tudja szeretni igazán az az ember, aki képtelen másokat is szeretni.

dec. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kíméletlen önismeret, majd ami nem tetszik magadban, azon változtass, egyszerre lehetőleg egy dologra koncentrálva. Ha ezzel haladsz szép sorban, egy idő után tetszeni fogsz magadnak.

Ez persze nem alkalmazható adottságokra, pl nem lehet személyes fejlődés útján alacsonyból magassá válni, ezeket elfogadni kell, itt talán az a kulcs, hogy vedd észre az előnyeit és tudatosan tanuld meg élvezni őket.

dec. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Elkezdtem Bibliát olvasni...
dec. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!